china homelifeTürkiye ve Çin Arasındaki Ekonomik İlişkilerin Kalbi Bir Kez Daha China Homelife Türkiye-Çin Ürünleri Fuarı’nda Attı

Avrasya Bölgesi’nde ticari ilişkilerin geliştirilmesindeki en büyük ticaret platformlarından biri olan ve Sinerji Fuarcılık organizasyonunda gerçekleştirilen Çin Ürünleri Fuarı “China Homelife Turkey”, 800 Çinli firmanın katılımı ile 31 Mayıs - 2 Haziran tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlendi.

 

 

 

 

china homelife a

Türk standartlarına uygun olarak tüm kontrollerden geçmiş tekstil, hazır giyim ve aksesuarları, ev tekstili, inşaat malzemeleri, el aletleri ve hırdavat, ev gereçleri, elektrikli ev aletleri, mobilya, elektronik eşyalar, hediyelik eşya, züccaciye, mutfak ve banyo armatürleri, gıda, lojistik, makine ekipmanları, led ve aydınlatma ürünleri başta olmak üzere 50.000’in üzerinde ürünün yer aldığı fuar, yoğun ilgi gördü.

2017 yılında dördüncüsü düzenlenen ve 450 Çinli firmanın katıldığı ve yaklaşık 12.000 iş dünyası profesyonelinin ziyaret ettiği China Homelife Turkey Fuarı, bu yıl yaklaşık 15.000 iş dünyası profesyonelinin katılımıyla 12.750 m2’lik alanda gerçekleşti. Anadolu’dan ve Avrasya Bölgeleri’nden 2.500 VIP alım heyetinin ağırlandığı, 550 ikili iş görüşmesinin gerçekleştiği Çin Ürünleri Fuarı China Homelife Turkey’de, 1000’in üzerinde Çinli katılımcı yer aldı. China Homelife Turkey Çin Ürünleri Fuarı, her yıl 11 ülkede daha düzenleniyor. Türkiye, Polonya, Meksika, Mısır, Brezilya, Ürdün, Güney Afrika, Hindistan, Kazakistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve İran da düzenlenen fuarlar serisi, her yıl 200.000’den fazla ziyaretçi ağırlıyor.

Türkiye ve Çin arasındaki ilişkilerin önemine değinen China Homelife Turkey Fuarı Uluslararası İlişkiler Müdürü Gülden PARLAK, “Yüzlerce yıllık geçmişi olan tarihi İpek Yolu’nun önemi günümüzde de artarak devam ediyor. Özellikle İpek Yolu’nun yeniden canlandırılması, Türkiye’nin Asya Altyapı Yatırım Bankası’nın kurucu üyesi olması, Çin ve Türkiye arasında gelecekte yapılacak olan anlaşmalarının temelini oluşturuyor. Aynı zamanda fuarımız doğu ve batı eksenindeki iş insanları için büyük fırsatlar sunuyor. Fuarımız ile birlikte bu projeye öncülük etmekten büyük mutluluk duyuyoruz’’ dedi.

 

china homelife b

Powered by OrdaSoft!