kaucuk dernegi2İstanbul, Dünya Kauçuk Liderlerine Ev Sahipliği Yaptı

Üretim hacmiyle dünyanın önde gelen kauçuk işleyen ülkeleri arasında yer alan Türkiye uluslararası nitelikte marka bir organizasyona ev sahipliği yaptı. 18 ülkeden yaklaşık 250 katılımcının yer aldığı RubberCon 2018 İstanbul Uluslararası Kauçuk Kongresi, 10-11 Mayıs tarihleri arasında Intercontinental Otel’de gerçekleşti.

 

 

kaucuk dernegi 71a

Uluslararası nitelikte kauçuk konferanslarının çatı örgütü IRCO üyesi Kauçuk Derneği’nin organizasyonunda ilk kez yapılan organizasyon iş dünyası ve akademi camiasından yoğun ilgi gördü.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Kauçuk Derneği Başkanı Nurhan KAYA, Türkiye’nin geleceğinin katma değerli üretimden geçtiğine vurgu yaptığı açılış konuşmasında “Kauçuk Derneği olarak sektörün öncü sivil toplum kuruluşu olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Kauçuk sektörünün küresel pazardan daha fazla pay alması hedefiyle ülkemizin ekonomik gelişmine katkı sağlayacak nitelikte organizasyonları sektöre kazandırmak ana hedeflerimiz arasında yer alıyor” dedi.

Kauçuk sektörünü tanıdıkça sektörün ne denli güçlü olduğunun farkına vardığına dikkat çeken İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal BAHÇIVAN da; “Kauçuk sektörü temsilcileri pek çok kurumun ve sektörel organizasyonların ortaya koyduğu çalışmaların çok üstünde ve başarılı işlere imza atıyor. Ancak gerçekten mütevazı bir sektör ve bu başarıyı bu etkinlikle paylaşmaktan son derece memnunum” dedi.

Dünyada alanında önde gelen akademisyenlerden Prof. Anil K. BHOWMICK, Dr. Ali ANSARIFAR ve Prof. Liqun ZHANG’ın da konuşma gerçekleştirdiği kongrede toplam 55 sunum yapıldı. Kongrenin ilk günü akşamı gerçekleştirilen gala yemeğine İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal BAHÇIVAN, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Üyesi Murat AKYÜZ, Ankara Ostim Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi Başkanı Akman KARAKÜLAH, İSTOÇ Başkanı Nahit KEMALBAY ve Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) Başkanı Reha GÜR’ün yanı sıra kongre katılımcıları ile çok sayıda sektör temsilcisi yer aldı.

İstanbul hosted the World Leaders of Rubber

Turkey, as being one of the major rubber-processing countries worldwide, thanks to its production volume, hosted an internationally acclaimed organization. Having been attended by nearly 250 participants from 18 countries, RubberCon 2018 İstanbul Congress was held on May 10th-11th at Intercontinental Hotel.

 

kaucuk dernegi 71b

Powered by OrdaSoft!