PVC Doğrama Montajcısı Mesleki Yeterlilik Konferansı

Pencere ve Kapı Sektörü Derneği (PÜKAD), Resmi Gazete’ de yayımlanan ve “PVC DOĞRAMA MONTAJCISI MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu” yeterlilik belgesi alınması gereken meslekler arasına Doğrama Montajcılığı da girdiğinden artık inşaatlarda belgesiz çalışılamayacağının altını çiziyoruz.

 

 

 

Bu zorunluluktan yola çıkan PÜKAD, tüm üyelerini,  bayilerini ve bayi montaj elemanlarını ve sektör temsilcilerini daha kapsamlı bilgilendirmek, ilan edilen tebliğe dikkat çekmek ve belge almak isteyen doğrama montajcılarını daha detaylı bilgilendirmek için 7-10 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleşecek olan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde “2018 Avrasya Pencere Fuarı” bünyesinde 8 Mart 2018 tarihinde “PVC DOĞRAMA MONTAJCISI MYK Mesleki Yeterlilik Konferansı” düzenliyor. PÜKAD, kayıt yaptıran katılımcılara konferansın ardından “Katılım Belgesi” verecek.

Tarih    :           8 Mart 2018

Saat     :           13.00-16.00 arası

Yer       :           TÜYAP Fuar ve Kongre Alanı “Karadeniz Salonu”

13.00-13.30      Kayıt – Çay - İkram                  

13.30-14.00      Aynur ACAR, PÜKAD Genel Sekreteri Takdim ve Hoş geldiniz.  “Doğru PENCERE Montajı” Video Gösterimi

Açılış Konuşması

Adem CEYLAN MYK Başkanı (Teşrifleri halinde)

14.00-14.15      Hakkı BUYRUK, TUREEFF Teknik Müdürü  “Enerji Verimliliğinde Pencere ve Kapının Önemi”

14.15-14.30      Didem KALE, PÜKAD Üyesi Eğitim Danışmanı  “İklim Değişikliğinde Pencere ve Kapının Etkileri”    

14.30-14.45      Kadir ERMURAT, PÜKAD Yön. Krl. Üyesi Teknik Danışman  “Doğru Montaj Kuralları”

14.45-15.00      Mutlu SUNER, PÜKAD Yön. Krl. Üyesi Mesleki Yeterlilik Danışmanı  “Belgeli PVC Doğrama Montajcısı Olabilmek, Teorik ve Pratik Uygulama”

15.00-16.00      Esra Günay TOKLUOĞLU, MYK Uzmanı  “PVC Doğrama Montajcısı Mesleki Yeterlilik  Belgesi Zorunluluğu” Tebliği, Koşulları ve Devlet Teşvikleri.

16.00                Soru-Cevap-Kapanış

pukad myk 69

Konferans içeriği;

PÜKAD olarak hazırlamış olduğumuz “PVC DOĞRAMA MONTAJCISI MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu” Ulusal Meslek Standardı bilindiği üzere 30192 sayı ve

26 Eylül 2017 tarihli Resmi Gazetede yayınlandı.

Resmi Gazetede yayınlanan TEBLİĞ Ek listenin 27. sırasında 14UY0195-3/00 Ulusal Yeterlilik Koduyla yer alan Yeterlilik Belgesi alınması gereken meslekler arasına alınmış oldu.

Kayıt için:  Aynur ACAR, PÜKAD Genel Sekreteri, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (mail gönderilmesi)

Occupational Competence Conference for PVC Cutting Assemblers

Association of Window and Door Industry (PÜKAD) draws attention to that one may not be employed in constructions as Cutting Assemblers are within the occupations requiring competence certificate “PVC CUTTING ASSEMBLER MYK Occupational Competence Certificate Obligation” published in the Official Gazette. With this obligation, PÜKAD is organizing “PVC CUTTING ASSEMBLER MYK Occupational Competence Conference” on 8th March 2018 in scope of “2018 Eurasia Window Exposition at TÜYAP Exposition and Congress Center to be realized between 7th and 10th March 2018 to inform the cutting assemblers who wish to be certified and draw attention to the notice announced and inform all its members, dealers, dealers’ assemblers. PÜKAD will issue “Participation Certificate” after the conference who registered.

Powered by OrdaSoft!