sisecam logoȘișecam Topluluğu’ndan Bursa Yenișehir’e Okul

Şişecam Topluluğu, düzcam ve cam ambalaj tesislerinin yer aldığı Bursa Yenişehir’e Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapmak üzere Bursa Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yenişehir Belediyesi ile protokol imzaladı.

 

 

 

sisecam w69 1a

İmza töreninde konuşan Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet KIRMAN, hayata geçecek olan Yenişehir Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ülkedeki vasıflı teknik personel ihtiyacı açısından önem taşıdığını belirterek, “Topluluk olarak sürdürülebilirlik stratejimiz doğrultusunda gelecek kuşaklara uzun vadeli değer katarak, etkin bir paydaş olmayı hedefliyoruz. Üretim faaliyetlerinde bulunduğumuz tüm coğrafyalarda sadece ekonomik değer yaratmıyoruz, aynı zamanda topluma katkı sağlamayı da önceliklerimiz arasında görüyoruz. Bu kapsamda sosyal sorumluluk anlayışıyla geleceğin güvencesi olan çocuklarımız ve gençlerimize destek olmaya, başta ülkemiz olmak üzere faaliyet gösterdiğimiz tüm coğrafyalarda eğitim altyapısına katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından Şişecam Topluluğu, düzcam ve cam ambalaj üretim tesislerinin yer aldığı Bursa’nın Yenişehir ilçesine eğitim yatırımı gerçekleştirecek. İlçede Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapılması amacıyla Şişecam Topluluğu ile Bursa Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yenişehir Belediyesi arasında protokol imzalandı. Bursa Valiliği’nde 13 Kasım Pazartesi günü düzenlenen protokol imza törenine, Bursa Valisi İzzettin KÜÇÜK, İl Milli Eğitim Müdürü Veli SARIKAYA, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman ÇELİK ve Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet KIRMAN katıldı.

İmza töreninde konuşan Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet KIRMAN, 22.000’e yakın çalışanı, 13 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satışlarıyla uluslararası ölçekte bir Topluluk olduklarını belirterek; “Bugün dünyanın cam ev eşyasında üçüncü, cam ambalaj ve düzcamda beşinci büyük üreticisiyiz. Krom kimyasallarında dünya lideri olmamızın yanı sıra dünyadaki en büyük 10 soda üreticisi arasında yer alıyoruz” dedi.

 

“Gelecek Kuşaklara Uzun Vadeli Değer Katarak, Etkin Bir Paydaş Olmayı Hedefliyoruz”

Prof. Dr. Ahmet KIRMAN, 82 yıllık deneyimiyle ana faaliyet alanlarında bugün dünyanın önde gelen oyuncuları arasında yer alan topluluğun tüm paydaşları için değer yaratma anlayışıyla yoluna devam ettiğinin altını çizerek, “Topluluk olarak sürdürülebilirlik stratejimiz doğrultusunda gelecek kuşaklara uzun vadeli değer katarak, etkin bir paydaş olmayı hedefliyoruz. Üretim faaliyetlerinde bulunduğumuz tüm coğrafyalarda sadece ekonomik değer yaratmıyoruz, aynı zamanda topluma katkı sağlamayı da önceliklerimiz arasında görüyoruz. Bu kapsamda sosyal sorumluluk anlayışıyla geleceğin güvencesi olan çocuklarımız ve gençlerimize destek olmaya, başta ülkemiz olmak üzere faaliyet gösterdiğimiz tüm coğrafyalarda eğitim altyapısına katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Topluluğun Bursa’nın Yenişehir ilçesinde düzcam ve cam ambalaj alanında önemli yatırımları bulunduğuna dikkat çeken KIRMAN, şunları söyledi: “Bugün imzalanan protokol kapsamında hayata geçecek olan Yenişehir Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ülkedeki vasıflı teknik personel ihtiyacı açısından önem taşıdığını düşünüyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Mersin Valiliği tarafından yürütülen Mesleki Eğitimi Geliştirme Projesi’ne Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasını yaptırarak destek vermiştik. Bugün de Bursa Yenişehir’in eğitim alt yapısına katkı sağlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.”

Şişecam Topluluğu tarafından yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilecek okula, “Yenişehir Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” adı verilecek. Toplamda 20.000 m2lik bir alanda inşa edilecek okul binası, 16 dersliğin yanı sıra başta atölye ve laboratuvarlar olmak üzere çeşitli destek birimleri de içeren 6.000 m2 alana sahip olacak.

School to Bursa, Yenişehir from Şişecam Topluluğu

Şişecam Topluluğu signed a protocol with Yenişehir Municipality, Provincial National Education Directorate and Bursa Governorate to build an Occupational and Technical Anatolian High School to Bursa, Yenişehir where the glass and glass package facilities are located at.

sisecam w69 1b

Powered by OrdaSoft!