metsan logo“Yurt İçi Dağıtım Ağımızı Sadeleștirerek Güçlendiriyoruz”

Metsan Kurucu Ortağı, Yurt İçi Satış Müdürü Coşkun ÇABUK; “Son üç yıldan buyana satışımızı ana dağıtım kanalları üzerinden yapmaya odaklanmış ve beş bin olan aktif müşteri sayımızı hedefimiz olan üç yüz aktif müşteri düzeyine indirebilmiştik. Önümüzdeki dönemde hedefimiz ise bu sayıyı yüz aktif müşteriye kadar düşürebilmek.

 

 

Ürünlerimizin dağıtım görevini üstlenmiş olan iş ortaklarımızın satış kadrolarına yönelik olarak teknik eğitim çalışmalarımızı sürdürürken ulusal ve uluslararası fuarlara katılarak markalarımızın prestijini daha da artıracak ve bayilerimizin satış gücünü desteklemeye devam edeceğiz. Biz Metsan olarak üretici bir firmayız, satış bizim işimiz olmamalı biz ürünlerimizin kalitesi, tanıtımı ve fiyat istikrarından sorumlu olmalıyız diye düşünüyoruz. Satış bayilerimizin görevidir. 2018 yılı ve sonrası için hedefimiz üretimini yapmakta olduğumuz ürünlerin satışını seçkin ve alanında uzmanlaşmış, profesyonel dağıtım kanallarına devretmek ve zamanımızın tamamında üretime odaklanarak üretim hacmimizi artırmaktır. Ürün kalitesini daha da yükselterek iç pazarda pazar lideri olabildiğimiz gibi dış pazarlarda da global rakiplerimizin önüne geçebilmeliyiz”

metsan w69 1a1

Hedef, Üretimde Endüstri 4.0

Metsan Fabrika Müdürü Ebubekir ÇABUK; “Yeni tesisimizde devreye aldığımız yeni makina ve sistemler ile endüstri 4.0 hedefimize artık çok daha yakınız. Tam otomasyona geçiş sürecinde planlarımızı adım adım uyguluyoruz. 2018 yılı sonuna geldiğimizde sürecin en önemli aşamalarını geçmiş olacağımızı düşünüyoruz. Üretim ortamının sürekli olarak iyileştirilmesi ve modernleştirilmesi üretim artışı getirmekle birlikte tüm ekibimiz üzerinde ek bir motivasyon oluşturarak toplam kalite hedefimize de katkılar sunmaktadır. Bu yönü ile de bizi oldukça heyecanlandıran endüstri 4.0 sürecinin tüm aşamalarını titizlikle çalışıyoruz. Sürecin tamamlanmasında önemli bir araç olan IT donanımımızın geliştirilmesi ile ilgili çalışmalarımızı da ayrıca sürdürmekteyiz.”

ÇABUK; “Taşınma sürecinin getirmiş olduğu adaptasyon sorunlarının giderilmesi eski personelimiz ve yeni ilave personelimizin uyumunu içeren oryantosyon eğitimlerimiz ile özellikle üretim ekibimize yönelik olarak yakın alakanın kurulması, takım ruhunun güçlenmesi, yeteneklerin geliştirilmesi, sadakatin pekişmesi ve sosyal ihtiyaçlarının belirlenmesi ve olası sorunların engellenmesi gibi bir dizi önlemleri içeren bazı çalışmalar yaptık. Tecrübeli çalışanlarımızdan oluşan bir takım kurarak sorumlularımızı ve sorumlu yardımcılarımızı yeniden belirledik. İlgili sorumlu arkadaşlarımız ile periyodik toplantılar düzenleyerek birlikte sorunlarımızı ele alıyoruz. Verimliliğimizin artmasında bize önemli ölçüde katkı sağlayan bu çalışmamızı önümüzdeki dönemde de sürdüreceğiz.”

metsan w69 1a2

İnovasyon ve Belgelenmiş Kalite

Ar-Ge Müdürü Şeyma ÇABUK; “Ürün kalitesini ve ürün çeşitliliğini sürekli artıran Metsan, önümüzdeki dönemde de inovativ ürünleri ile sizleri buluşturmaya devam edecek. Kalitemizi bugün olduğu gibi gelecekte de saygın sertifikalandırma kuruluşlarından alınmış belgeler ile destekleyerek sizlere hizmetimizi sürdüreceğiz. Sertifikalandırma sürecimize hız vererek hali hazırda sahip olduğumuz TSE, CE, DWGV, WRAS, SGS gibi kalite belgelerine ilave olarak 2018 Yılında ETA, UL, NSF, ASTM kalite standardı belgelerine de çok yakında sahip olacağız. İlgili standartların teminine yönelik olarak müracaat sürecimizi başlatmış bulunuyoruz.”

metsan w69 1a3

Hassas Kalite Kontrol, Sıfır Hata

Kadir MIHÇI; “Kalite departmanı sorumluları olarak bizler üretmiş olduğumuz ürünlerin insan hayatını hiçbir noktada riske atmayacak şekilde üretildiğinden emin olmak zorundayız. Bu bağlamda hem üretim anındaki kalite kontrol süreçlerimizde hem de ambalajlama sonrası bitmiş ürün kalite kontrol süreçlerimizde kontrol parametrelerimizi artırarak denetimi çok daha sıkılaştırmış durumdayız. Kalite kontrol bölümünde mevcut personel sayımızı iki katına çıkarttık ve mevcut kayıt sistemimize yeni ilaveler girdik. Tüm bu hassasiyetleri ortaya koyarak sıfır hata düzeyine ulaşmayı hedefliyoruz. Kalite kontrol çalışmalarımızın tüm süreçlerini firmamızı ziyaret eden misafirlerimiz ile de paylaşıyoruz. Sundukları ya da kullandıkları ürünleri daha yakından denetleyerek ve test anında bizzat deneyimleyerek ürünlere olan güvenlerinin daha da pekiştiğini görüyoruz.”

metsan w69 1a4

Sürdürülebilir Kalite

Damla ÇİÇEK; “Metsan Endüstriyel Yapıştırıcılar olarak hem kuruluşumuz içerisindeki işleyişte, hem de müşterilerimizle olan ilişkilerimizde insanı merkeze koyan bir anlayış ile hareket ediyoruz. Tüm personelimizle uyum içerisinde yaptığımız işin kalitesini ortaya koyarak uluslararası standartlarda işlere imza atmamız, bizi rakiplerimizden ayıran önemli bir özelliğimizdir. Üretimden satış sonrası desteğe kadar uzanan süreçte, yalnızca üretmekte olduğumuz ürünlerde değil, aynı zamanda müşterilerimize sunduğumuz hizmetimizde de optimum kaliteyi elde etmek ve bu kaliteyi sürdürülebilir kılmak için çalışıyoruz. Bu anlamda yılların tecrübesi ile elde edilmiş, saygın kuruluşlar tarafından onaylanmış bir sistemle işleyişimizi sürdürürken, diğer yandan kapsamımızı daima genişletmeyi hedef edindik. Yıl içerisinde planlanmış eğitim seminerlerimiz ve uygulamalı eğitim programlarımız ile kendimizi sürekli yeniliyor ve geliştiriyoruz. ISO 9001:2015 standartlarına uygun olarak faaliyetlerine devam eden firmamız, akredite kurumlar tarafından düzenli aralıklarla sürekli olarak denetlenmektedir. Kurmuş olduğumuz bu yönetim sistemlerinin takip edilmesini, eksiksiz ve hatasız bir şekilde işleyişini sağlayan kalite yönetim departmanımız, bugünkü hacmimize ulaşmamıza vesile olan bilgi birikimimizi koruyup, geleceğin yönetim sistemleri ile entegre ederek şirketimizi daima bir adım ileriye taşımayı ilke edinmiştir. Tüm birimlerimizin aynı hassasiyet bilinciyle, uyum içerisinde çalışmasını sağlayarak müşterilerimize daha iyi hizmet sunmayı amaçlıyoruz.”

 

metsan w69 1a5

Metsan Ziyaretçileri

Metsan yönetimi, misafirlerini firma merkezinin de bulunduğu üretim tesislerinde ağırlamaya devam ediyor. Metsan yönetimi yoğun işlerinin arasından fırsat bulup yeni fabrika binamızda bizleri ziyaret eden değerli misafirlerimize teşekkür ederiz diyerek, “bu ziyaretleri bizim için oldukça onur vericiydi. Yalnızca ticari birliktelik değil, aynı zamanda çok uzun yıllara dayanan dostluk ve arkadaşlık ilişkisi içerisinde olduğumuz çok kıymetli misafirlerimiz ile bir araya gelip sohbet etmenin yanı sıra iş ilişkilerimiz, genel konjonktür, sektörümüzdeki gelişmeler, rekabet, fırsatlar ve riskler gibi ortak meselelerimizi de birlikte değerlendirdik. Fabrikamızı gezerken üretim ve teknik sorumlularımız ile birebir görüşme imkânı bulan konuklarımız hem üretim koşullarımız hem de ürünlerimiz ile ilgili merak ettikleri konuları bizzat görerek ve hatta deneyimleyerek bilgi edinme fırsatı buldu” dedi.

 

metsan w69 1a

Powered by OrdaSoft!