sika logoİsviçreli Dünya Lideri Sika’nın, 20 Ülkelik Ortadoğu Bölge Müdürlüğü Bora YILDIRIM’a Emanet

Sika Türkiye Genel Müdürü Bora YILDIRIM, 1 Mart 2018 itibariyle Sika’nın Ortadoğu Bölge Müdürü oldu. Yapı kimyasalları ve endüstriyel yapıştırıcılar sektörünün dünya lideri İsviçre merkezli Sika Grubu, 2009 yılından bu yana Sika Türkiye Genel Müdürlüğünü yürütmekte olan Bora YILDIRIM’ı, 1 Mart 2018 tarihinde Ortadoğu Bölge Müdürü olarak atandı.

 

 

 

sika w69 1

Yeni görevini Sika Türkiye ofisinden yürütecek olan Bora YILDIRIM bu atama ile birlikte, Sika global yapılanması içerisindeki en büyük bölge olan ve 60 ülkeyi kapsayan EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Bölgesinin Su Yalıtımı Hedef Pazar Müdürü sorumluluğunu da üstlenecek.

Doğu Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinden lisans, Marmara Üniversitesinden MBA derecesine sahip olan Bora YILDIRIM, çalışma yaşamına şantiye ve saha deneyimi ile başladı, ardından satış mühendisi olarak yapı kimyasalları sektörüne geçti. 2000 yılında Satış & Pazarlama Müdür Yardımcısı olarak katıldığı Sika Türkiye bünyesinde, 2006 yılında Bayi Dağıtım Kanalından Sorumlu İş Birimi Müdürü, 2007 yılından itibaren ise mevcut görevi ile birlikte Sika’nın IMEA (Hindistan, Ortadoğu ve Afrika) Bölgesinden Sorumlu İş Birimi Bölge Müdürü olarak da ilk global tecrübesini yaşadı.

2009 yılında gerçekleşen yeni bir atama ile de hem Sika Türkiye’nin genel müdürü hem de 10 ülkeden oluşan Türkiye bölgesinin müdürü oldu.

Türkiye’nin İnşaat Ve Yapı Malzemeleri Sektöründeki Başarısı, Memnuniyet Verici

Atama haberinin ardından, ülkemiz adına da çok büyük gurur duyduğunu belirten YILDIRIM; Türkiye’nin inşaat ve yapı malzemeleri sektöründeki başarısının, global çevrelerde gördüğü ilgi ve takdirden duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Bora YILDIRIM “Bu alanlarda ülke olarak sahip olduğumuz deneyimlerimiz, özellikle Ortadoğu bölgesinde çok kıymetli ve birçok verimli çalışmaya da katkı sağlıyor” dedi.

Bora YILDIRIM was assigned as the Middle East Regional Director responsible for 20 Countries for Sika, Swiss World Leader

Bora YILDIRIM, the General Director of Sika Turkey became the Middle East Regional Director of Sika starting on 1st March 2018.

Powered by OrdaSoft!