profine logoProfine, Hindistan’da Yeni Tesisinin Açılışını Yaptı

Profine grubu, Hindistan’ın Vadodara kentindeki yeni üretim tesisinin resmi açılışını 7 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirdi. Tesis, 2013’ten beri aynı yerde faaliyet gösteren sistem tedarikçisinin ekstrüzyon tesisinin hemen yakınında bulunmaktadır.

 

 

 

profine 67a

Profine, yeni tesisi sayesinde, Hindistan’da yıllık 6.000 tona kadar uPVC üretim kapasitesine sahip olmasının yanı sıra, ekstrüzyon hatlarının sayısını da üçten beşe çıkartmıştır. Bunun yanı sıra son renk uygulamaları için, bir folyo kaplama hattı da devreye alınmıştır.

Tesis, yıllık toplam 15.000 ton uPVC profilinin işlenmesi için gereken 15 ekstrüzyon hattı kapasitesine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Üretim tesislerinin yanı sıra, geniş bir lojistik sahası ve iş ortağı firmalara yönelik teknik eğitim merkezi de bulunmaktadır, 20.000 m2 üzerine kurulu üretim tesisine sahip bulunan Profine’ın Hindistan piyasasına giriş yaptığı tarihten bu yana yaptığı yatırımların toplamı 13 milyon Euro olmuştur.

Profine Grubunun sahibi ve CEO’su Dr. Peter MROSIK, 350 civarında konuğun katıldığı açılış töreninde yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “On iki yıldır bu ülkede faaliyet gösteriyoruz ve en başından bu yana Hintli müşterilerimiz ile birlikte tam bir başarı hikâyesine imza attık. Yeni tesisimizle, bir adım daha atarak Hindistan’ın büyüyen pazarına olan uzun soluklu bağlılığımızı vurgulamış olduk.”

profine 67b

Profine, Yeni Delhi’de kurulu bulunan şirketi aracılığıyla, Hindistan’da Kömmerling markası altında faaliyet göstermekte olup, sektörde önde gelen tedarikçi firmalardan biri olarak kabul edilmektedir. Hindistan’daki üretim tesisinde, ülkeye özel sistemler, dışa açılımdan içe açılım kanatlı sistemlere ve bir dizi sürme sistemlere uzanan geniş bir ürün gamında, uluslararası kalite standartları çerçevesinde, imal edilmektedir.

Dr. MROSIK, Profine Hindistan’ın CEO’su Farid KHAN’ın ve ekibinin tesisin olağanüstü denilebilecek kadar kısa bir sürede devreye alınmasında gösterdikleri performanstan da övgüyle bahsetti. “En ileri teknolojinin kullanıldığı üretimin yanı sıra yeni tesisimiz, müşterilerimizin başarısını daha da arttırmaya yönelik doğru altyapıyı da sunmaktadır. Müşterilerimizle birlikte Hindistan’daki büyümemizi sürdürmek ve heyecan verici ve başarılı gelişmelere imza atmayı sürdürmek istiyoruz.”

Profine has inaugurated the new facility in India

Profine group has performed the formal opening of its new production facility in Vadodara city of India on 7 October 2017. The facilitity is located next to extrusion facility of the system supplier which carries out activity in the same location since 2013.

profine 67c

Powered by OrdaSoft!