expotim logoOrta Doğu’nun En Büyük Yapı Fuarı Dubai BIG 5 Show’da Türkiye, 250 Firma İle Gövde Gösterisi Yapacak

Orta Doğu inşaat piyasasına damgasını vuran Dubai BIG 5 Show 26-29 Kasım 2017’de 38. kez dünya inşaat sektörünü bir araya getirmeye hazırlanıyor.

expotim 66c

Bu yıl, Dubai BIG 5 Fuarı’ndaki 250 Türk firması ile organizasyon geçmişindeki en yüksek Türk Milli Katılımını düzenlemeye hazırlanan Expotim, bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu net 5.000 m2 üstündeki Türk Milli Katılımı ile her sene sürdürdüğü artışı devam ettirmeyi başarmış durumdadır.

2017 yılında 3 milyar $’lık artış ile şu anda 745.1 milyar $’lık bütçe değerine sahip kentsel gelişim projelerinin yapılmakta olduğu Körfez bölgesi inşaat piyasasını kendi çatısı altında toplayacak olan Dubai BIG 5 Show, her yıl olduğu gibi bu yıl da küresel çapta iş yapan uluslararası yapı şirketlerinin üst düzey satın almacı ve karar vericilerinden oluşan bir ziyaretçi kitlesini ağırlamaya hazırlanıyor. Yine, Expo 2020’nin Dubai’de gerçekleşecek olması, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) gerçekleştirdiği inşaat projelerine hız vermiş ve sadece Expo 2020 için toplamda

13 milyar $’lık bir bütçe ayrılmıştır.

expotim 66a

2011 yılından bu yana, her yıl olduğu gibi bu yıl da fuarın en prestijli sponsorluğu olan Platin Sponsorluğunu üstlenmeye hazırlanan Expotim, fuarda yaptığı çalışmalar ile Türk firmalarının diğer uluslararası şirketlere kıyasla rekabet payını artırarak, Türkiye’nin bu kârlı pazardan aldığı payı büyütmektedir. Fuarın 80.000’e yakın ziyaretçisinin yaka bağından, kayıt işlemlerinin yapıldığı masalara, fuar içerisindeki reklam alanlarından, kolon süslemelerine kadar her yerde “Turkey, Discover the Potential” sloganı ile Expotim, fuarda hem Türk firmalarına olan ilgiyi artırırken, hem de Türkiye’nin reklamını yapmaktadır.

Dubai BIG 5 Show Fuarı’nda yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettiren Expotim Uluslararası Fuar Organizasyonları A.Ş.’den, Satış Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Çağatay ERŞAHİN yaptığı açıklamada; “Bu sene ilk kez, iş makinaları bölümünden ayrılmış şekilde düzenlenecek olan Dubai BIG 5 Show’da,  hem Türk milli katılımı ile getireceğimiz ihracatçı firma sayısında, hem de fuarın Türkiye içinde pazarlama ve tanıtımı ile bilinirliğini artırmış olmamızdan dolayı, yıllar içerisinde bu organizasyondaki yukarı doğru giden çizgimizi bu yıl da devam ettireceğiz” dedi.

EXPOTİM’in istikrarlı çizgisine vurgu yapan ERŞAHİN, ayrıca Dubai BIG 5 Show’dan ayrılarak, yeni ismi THE BIG 5 Heavy ile inşaat makinaları sektörüne yönelik olarak, 2018’de düzenlenecek olan fuar için; “Ulaştığı başarılı katılımcı ve ziyaretçi rakamları sayesinde farklı bir etkinlik olarak organize edilme kararı alınan THE BIG 5 Heavy Fuarı’nda da, Dubai BIG 5 Show’da olduğu gibi yıllar içerisinde gerçekleştirdiğimiz başarılı istatistikleri yakalayacağız” diye ekledi.

Körfez ülkelerinin en önemli fuar alanlarının başında gelen Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenen bu dev organizasyonda 2016 yılında 59 farklı ülkeden 2,586 katılımcı yer alırken, fuarı 142 farklı ülkeden gelen 78,579 kişi ziyaret etmiştir. Ziyaretçiler sektör hakkında bilgilerini artırmanın yanı sıra deneyimlerini paylaşma ve yeni bağlantılar kurma imkânı bulmuşlardır.

Fuarda yapı, yapı malzemeleri, inşaat, panel, mermer, kauçuk ürünler, hazır beton elemanları, prefabrik, ve ısıtma soğutma-havalandırma gibi yapı sektörünün tüm alanlarındaki ürünleriyle dikkat çeken Türk firmaları ziyaretçilerden büyük ilgi görmekle birlikte, ülke pazarına girme konusunda kurdukları bağlantılar ve arttırdıkları tecrübeleri ile kendilerine büyük avantaj sağlamaktadır.

EXPOTİM’İN ÖZEL TÜRKİYE TEMSİLCİSİ OLDUĞU TÜM BIG 5 FUARLARI

THE BIG 5 SHOW EAST AFRICA 

1-3 Kasım 2017  Nairobi, KENYA

THE BIG 5 SHOW CONSTRUCT

INDONESIA  8-10 Kasım 2017

Cakarta, ENDONEZYA

THE BIG 5 SHOW DUBAI

26-29 Kasım 2017  Dubai, BAE

THE BIG 5 SHOW SAUDI

5-8 Mart 2018 Cidde, SUUDİ ARABİSTAN

THE BIG 5 HEAVY DUBAI

 26-29 Mart 2018  Dubai, BAE

THE BIG 5 SHOW CONSTRUCT EGYPT

15-17 Eylül 2018  Kahire, MISIR

Turkey will make an Appearance with 250 Companies in Dubai BIG 5 Show, the Biggest Construction Exposition of Middle East

Dubai BIG 5 Show marking the Middle Eastern construction market is preparing the bring the construction industry of the world for 38th time between 26th and 29th November 2017.

expotim 66b

Powered by OrdaSoft!