firatpen logoPencerenin Lideri Fıratpen İMSİAD’la Buluştu

Fıratpen, “Pencerenin Lideri Profesyonellerle Buluşuyor” projesi kapsamındaki seminerlerine İMSİAD Bursa (İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği) üyesi 200’ün üzerinde müteahhit ve sektör temsilcisinin katılımıyla İstanbul Büyükçekmece’deki Fırat Üretim Tesislerinde 16 Eylül 2017 günü devam etti.

 

 

 

firatpen 66 2aa

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Adil GÖKÇADIR, Fırat’a bu gezinin gerçekleşmesi için teşekkür ederek başladı. GÖKÇADIR “Fırat’ın Kıbrıs Projesi dâhil birçok anlamlı projesi var. Bu tesisler bu ülkenin medarı iftiharıdır. Bunları hepimizin görmesi gerekir. Bu ülkede böyle firmaların olması bizleri onurlandırıyor ve gururlandırıyor” dedi.

GÖKÇADIR’dan sonra söz alan Fırat Profil Pazarlama Müdürü Dr. Mehtap ULUCEVİZ sunumuna katılımlarından dolayı İMSİAD’a teşekkür ederek ve bu işbirliğinin önümüzdeki dönemlerde karşılıklı faydaya dönmesini dileyerek başladı. Bursa’da gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projelerinde markaların yıllarca sorunsuz hizmet vermesinin gerekliliğini ve yerli sermayeli firmaların tercih edilmesinin ülke ekonomisine katkılarını dile getiren ULUCEVİZ, sektörün milli lideri olarak her projeye uygun mühendislik çözümlerinin olduğunu vurgulayarak Fırat hakkında genel bilgilendirmeyle devam etti. Türkiye’nin ilk 50 sanayi firmasından biri olan Fıratpen’in PVC pencere sektörünün iç pazar ve ihracat lideri olduğunu vurgulayan ULUCEVİZ, hem yerli hem de milli sermaye ile bunu başardıklarının altını çizdi. 

“Selenit’e Bursa’da Çok Güveniyoruz”

ULUCEVİZ şöyle devam etti. “Selenit 75 serimiz sektörün lokomotifi. Sektörde değişimin şahikası Selenit, sektörün standart üstü serisi. Selenit’in tüm profilleri 75 mm. 6 odacıklı. Isı ve ses yalıtımı rakip 70’liklerin ve 75’liklerin çok üzerinde. Hem de “damla kanatlı”. Rakibin standardı ise hala 70’lik ve düz kanat. Aynı zamanda 75’lik Selenit’i 70’lik fiyatına veriyoruz. Rakiplerimiz daha yüksek fiyata düz kanatlı, daha düşük yalıtımlı 70’lik seriyi satmaya çalışıyor. Selenit’e Bursa’da çok güveniyoruz ve bu karşılaştırmayı Bursa’daki tüm projelerinizde yaparak kararınızı vermenizi tavsiye ediyoruz. Siz projelerinizin kat yüksekliklerine ve rüzgâr yüküne göre gerekliliklerini iletin, biz sektörün en geniş pencere test kapasitesine sahip FUDEL laboratuvarımızla ve mühendislerimizle çözelim. Selenit’i projelerinizin ihtiyaçlarına göre 3 contalı ve A sınıfı et kalınlığında da üretebiliyoruz ve sektörün en geniş renk kartelasına sahibiz. Zevkinize uygun renkleri ve desenleri hızlıca üretebiliyoruz.”

“Farklı Projelere Farklı Çözümler Sunan Serilerimiz Var”

Opsiyonel olarak A ve B sınıfı et kalınlıklarında üretilebilen 80 mm genişliğindeki 3 contalı Elegance, 85 mm genişliğinde, yine 3 contalı, A sınıfı et kalınlığına sahip 7 odacıklı Redonit ve sektörün en yuvarlak hatlara sahip serisi Opal ile ilgili de bilgi veren ULUCEVİZ, Bursa bölgesi için oldukça önem verdikleri bir diğer ürün olan % 100 yalıtımlı Sürme Sistemi Zenia Slide için ayrı bir parantez açtı. ULUCEVİZ sözlerini, Zenia’nın Fıratpen tarafından özel olarak tasarlandığını, sektörde ilk ve tek olduğunu, Bursa’nın sıcağına ve rüzgârına uygun olarak tasarlanan projeler için mükemmel yalıtım sağlayan bir sürme sistemi olduğunu belirterek sürdürdü.

 

firatpen 66 2aaa

firatpen 66 2ab

firatpen 66 2ac

firatpen 66 2ad

“Hem Yerli Hem De Milli, Türkiye’nin ve İhracatın Lideri”

Konuşmasının son bölümünde yerli ve milli sermaye vurgusu yapan ULUCEVİZ şöyle devam etti. “Bir ülkenin, bir ekonominin milli olabilmesi için sermayesinin en az % 60’ının yerli sermeye olması gereklidir. Bu gerçeklik, bir sektörün de milli olabilmesi için en az % 60’ının yerli sermaye olmasını gerektirir. O zaman o ülkede, o sektörün varlığından bahsedilebilir. Ancak bu şekilde o sektörün oluşturduğu kâr o ülkede kalır. Biz bu sektörün en büyük milli sermayeli firması olarak bunun garantisiyiz. Peki, yabancı sermayeli firmalar ne yapıyor? Kârı alıp kendi ülkelerine götürüyor. Kârın bizim yaptığımız gibi bu ülkede kalması gerekir ki sanayimiz büyüsün. Bize, sektörümüzdeki ithal-yabancı markaların ürünleriyle yarışamayacağımız bir ürün söyleyebilir misiniz? Üstüne basarak söylüyorum. Sektörün ilerisinde ürün gamına sahibiz. Siz şartnamenizin gerekliliğini iletin, biz çözüm üretelim.”

Serilerle ilgili Profil Üretim Müdürü Ahmet KOLTUK’un teknik bilgi vermesinin ardından sözü Fırat Plastik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nevzat DEMİR aldı. “Egolu olmak insanı mutsuz ediyor, hep en iyisi sensin zannediyorsun ama öyle değil. Hayatta “en” kelimesi kadar tehlikeli bir şey yok, burada kişisel “en”i kastediyorum. İçtenlikle söylüyorum ki ben çok başarılı bir insan değilim, ama başarısız da değilim. Çok iyi bir ekibe sahibim. Yani en çok koşan, en çok çalışan, en çok çaba sarf eden ben değilim. Ben değil biz olduğumuz için başarıyoruz. Benim başardığım nokta ise bizi oluşturabilmek. İş hayatı güreş değildir. Yani sadece sizin gücünüze bağlı değildir. Birliğin ve ekibin gücüne bağlıdır. Bu ekip ise kolay kurulmuyor. Kendime yetmediğim durumlarda gelin arkadaşlar, ben bu konuda eksiğim bana yardımcı olun diyorum. Biz bugüne kadar yaptığımız her işi ekip halinde başardık, birlikte başararak güçlendik ve güçlenmeye devam ediyoruz” dedi. Başarı için bilgi ve hayalin bir arada olması gerektiğini de vurgulayan DEMİR, “sadece bilgi işe yaramaz. Bilginin hayalle yoğrulması gerekir. Bilgin var ama hayalin yok. Olmaz. Ya da hayalin var ama bilgin yok. Yine olmaz. Başarı için bunların bir araya gelmesi gerekir” diyerek sözlerini tamamladı ve fabrika gezisine geçildi.

Fıratpen, the Leader of Windows met with IMSIAD

Fıratpen continued its seminaries in scope of project “The Leader of Window meets with Professionals” at Fırat Production Facilities in Büyükçekmece, Istanbul with participation of more than 200 contractors and industry representatives who are members of IMSIAD Bursa (Construction Contractors, Industrialists and Businessmen and Women Association) on 16th September, 2017.

firatpen 66 2aee

firatpen 66 2ae

firatpen 66 2af

firatpen 66 2ag

Powered by OrdaSoft!