tremco illbruck logotremco illbruck Avrupa’daki Üretim Alanları Yatırımlarına Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Wigan, Arkel ve İstanbul’da Yeni Üretim Tesisleri 

Avrupa’da faaliyet gösteren yüksek performanslı sızdırmazlık, yapıştırma ve kaplama ürünlerinin önde gelen üreticisi olan tremco illbruck, 2017 mali yılı boyunca üretim sahalarında önemli yatırımlar yaptı.  2017 mali yılı boyunca üretim sahalarında önemli yatırımlar yaptı. Üretim kapasitesindeki artışa bağlı olarak, şirket şu anda bireysel piyasa gereksinimlerini karşılamak için daha da güçlü bir konuma geldi.

Son 12 ay boyunca, tremco illbruck 9 üretim tesisinin 3’ünde büyük yatırımlar yaptı. Toplam yatırım tutarı çift basamaklı milyon Euro’lara ulaştı. tremco illbruck Group GmbH CEO’su Reiner EISENHUT, “Daha hızlı üretim süreleri, yüksek ürün kalitesinin yanı sıra müşteri ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verme isteği bu yatırımların hedefi olmuştur ve olmaya da devam edecektir” diye açıklamıştır.

Örneğin; tremco illbruck’un köpükler için ana merkezi olan Hollanda’daki Arkel fabrikasında, JF100 derz dolgusu için üretim sürecine yeni bir tank sistemi entegre edilmiştir. Reiner EISENHUT “JF100, düşük emisyonlu ürünler ve sağlık konusunda farkındalıkla üretilen ürünler için sıkça sorulan sorulara verdiğimiz cevaptır” dedi. JF100 ün EC1PLUS sertifikası olması nedeni ile “çok düşük emisyona” sahiptir. İç bağlantı yerlerini sızdırmaz hale getirerek izole eden bu ürün, bina sakinlerinden anaokuluna devam eden çocuklara kadar, bina kullanıcılarına ve uygulayıcılarına çok sayıda fayda sağlamaktadır.

Tank sistemi ve diğer yatırımlar, geleceğin gereksinimlerine uyarlanmış yeni formülasyonlar geliştirilirken daha fazla verimlilik ve esneklik sağlar.

 

tremco illbruck 66b

İstanbul’daki Sızdırmazlık Ürünleri Üretiminde Artış

Bu bahar, İstanbul’da şirketin sızdırmazlık ürünleri üreteceği yeni bir üretim tesisi faaliyete geçirildi. Yeni tesis, yüksek viskoziteli son derece kalın ve macun benzeri ürünlerin işlenmesinde kullanılacak ve şu anda piyasada önde gelen tesislerden biri konumundadır.

EISENHUT: “Küresel yapımız giderek daha çok başarı elde ediyor. Bu başarı, mükemmellik merkezlerimiz dediğimiz fabrikalarımız ile mevcut ve yeni üretim alanları arasındaki kapsamlı teknoloji alışverişinin doğurduğu bir sonuçtur” diye izah etmektedir.

İstanbul’daki yeni fabrikada artan çalışma hızı, sızdırmazlık ürünlerinin işleme sürelerinin önemli ölçüde azalması anlamına geliyor; bu, imalatın daha hızlı ve verimli olmasını sağlıyor. tremco illbruck özellikle ana ürünlerinden biri olan çift komponentli çiftcam ikincil sızdırmazlık dolgu macunu taleplerine gereken hızla cevabı verebilir.

Wigan’da Yeni Otomatik Yangın Durdurucu Plaka Makinesi

Manchester’ın batısında bulunan Wigan’daki pasif yangın koruma üretim alanında otomatik yangın durdurucu plaka makinesi, üretimin yeni merkezi haline gelmiştir. Nullifire ürün serisi burada tremco illbruck’un pasif yangın koruma markası olarak üretilmektedir.

Reiner EISENHUT: “Yüzey teknolojisi veya kaplama, rekabet gücümüzü önemli derecede arttırdığımız ve müşterilerimiz için katma değeri artırdığımız bir üretim alanıdır. İşte bu yüzden bu yeni makineye yatırım yapmayı seçtik” dedi.

Yeni makine, mineral fiber levhalara kaplama uygulamaktadır. Bu ablasyon kaplama, ısıya maruz bırakıldığında kimyasal olarak değişen maddeler içerir. Bu nedenle levhalar soğutulur ve alev geciktirici etkisi olan maddeleri dışarı salar. Sızdırmazlık Malzemeleri ve Kaplamalar İş Birimi Lideri Mike LİPTROT: “Yeni tesis vazgeçilmezdir” dedi ve ekledi “Oldukça yüksek bir otomasyon düzeyi sonucunda, sürekli yüksek seviyede kalite, daha kısa teslimat süreleri ve aynı zamanda fabrikada çalışanlar için gelişmiş çalışma koşulları sağlayabiliyoruz.”

Nullifire serisi temel ürünlerden biri olan FB750’deki talep artık çok daha hızlı ve esnek bir şekilde yönetilebiliyor. FB750 yakın zamanda AB onayını alacak ve İngiltere dışındaki Avrupa pazarlarında satışa sunulabilecek. 

tremco illbruck is continuing its Investments in its Production Fields in Europe rapidly

tremco illbruck, the leading manufacturer of high performance insulation, bonding and coating products in Europe, made important investments in production fields during the financial year of 2017. With the increase in production capacity, the company is now at a stronger place to satisfy individual market requirements.

tremco illbruck 66a

Powered by OrdaSoft!