firatpen logoPencerenin Lideri, Profesyonellerle Buluştu

Fıratpen, “Pencerenin Lideri Profesyonellerle Buluşuyor” projesi kapsamındaki seminerini 200’ün üzerinde müteahhit, mimar ve sektör temsilcisinin katılımıyla Swiss Otel İzmir’de gerçekleştirdi.

 

 

 

 

firatpen 66a

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Profil Pazarlama Müdürü Dr. Mehtap ULUCEVİZ, sunumuna Fırat hakkında genel bilgilendirme yaparak başladı. Türkiye’nin ilk 50 sanayi firmasından biri olan Fıratpen’in PVC pencere sektörünün iç pazar ve ihracat lideri olduğunu vurgulayan ULUCEVİZ, hem yerli hem de milli sermaye ile bunu başardıklarının altını çizdi. 

Sektörün Lokomotifi Selenit 75 Serisi, Zevkinize Uygun Renkleri ve Desenleriyle

ULUCEVİZ şöyle devam etti. “Selenit 75 serimiz sektörün lokomotifi. Değişimin şahikası Selenit şu an sektörün standart üstü serisi. Selenit’in tüm profilleri 75 mm, 6 odacıklı. Isı ve ses yalıtımı rakip 70’liklerin ve 75’liklerin çok üzerinde. Hem de “damla kanatlı”. Rakiplerin standardı ise bildiğiniz gibi hala 70’lik ve düz kanat. Aynı zamanda 75’lik Selenit’i 70’lik fiyatına veriyoruz. Rakiplerimiz daha yüksek fiyata düz kanatlı, daha düşük yalıtımlı 70’lik seriyi satmaya çalışıyor. Bu karşılaştırmayı projelerinizde yaparak kararınızı vermenizi tavsiye ediyoruz. Selenit’i projelerinizin ihtiyaçlarına göre 3 contalı ve A sınıfı et kalınlığında da üretebiliyoruz ve sektörün en geniş renk kartelasına sahibiz. Zevkinize uygun renkleri ve desenleri hızlıca üretebiliyoruz. “

Farklı Projelere Farklı Çözümler Sunan Serilerimiz Var

Opsiyonel olarak A ve B sınıfı et kalınlıklarında üretilebilen 80 mm genişliğindeki 3 contalı Elegance; 85 mm genişliğinde, yine 3 contalı, A sınıfı et kalınlığına sahip 7 odacıklı Redonit ve sektörün en yuvarlak hatlara sahip serisi Opal ile ilgili de bilgi veren ULUCEVİZ, Ege bölgesi için oldukça önem verdikleri % 100 yalıtımlı Sürme Sistemi Zenia Slide için ayrı bir parantez açtı. ULUCEVİZ sözlerini, Zenia’nın Fırat tarafından özel olarak tasarlandığını, sektörde ilk ve tek olduğunu, Ege’nin sıcağına ve rüzgârına uygun olarak tasarlanan projeler için mükemmel yalıtım sağlayan bir sürme sistemi olduğunu belirterek sürdürdü.

firatpen 66b

Hem Yerli Hem de Milli, Türkiye’nin ve İhracatın Lideri

Konuşmasının son bölümünde yerli ve milli sermaye vurgusu yapan ULUCEVİZ şöyle devam etti. “Bir ülkenin, bir ekonominin milli olabilmesi için sermayesinin en az

% 60’ının yerli sermeye olması gereklidir. Bu gerçeklik, bir sektörün de milli olabilmesi için en az % 60’ının yerli sermaye olmasını gerektirir. O zaman o ülkede o sektörün varlığından bahsedilebilir. Ancak bu şekilde o sektörün oluşturduğu kâr o ülkede kalır. Biz bu sektörün en büyük milli sermayeli firması olarak bunun garantisiyiz. Peki, yabancı sermayeli firmalar ne yapıyor? Kârı alıp kendi ülkelerine götürüyor. Karın bizim yaptığımız gibi bu ülkede kalması gerekir ki sanayimiz büyüsün. Bize, ithal-yabancı markaların ürünleriyle yarışamayacağımız bir ürün söyleyebilir misiniz? Üstüne basarak söylüyorum. Sektörün ilerisinde ürün gamına sahibiz. Siz şartnamenizin gerekliliğini iletin, biz çözüm üretelim.”

Serilerle ilgili Profil Üretim Müdürü Ahmet KOLTUK’un teknik bilgi vermesiyle seminer tamamlandı ve yemeğe geçildi. Yemekte sahne alan Aslı ZEN misafirlere keyifli anlar yaşattı.

The Leader of Window meets with Professionals

Fıratpen organized its seminary I scope of project “Leader of Window meeting with Professionals” at Swiss Hotel Izmir with participation of contractors, architects and industry representatives.

firatpen 66c

Powered by OrdaSoft!