schücoSchüco Türkiye, Yeni Lojistik ve Eğitim Merkezini Açtı

66 yıllık deneyimi  ile dünyanın  80 ülkesinde faaliyet gösteren sektör lideri Alman alüminyum sistem firması Schüco, dünyadaki en önemli ikinci lojistik ve eğitim merkezini Tekirdağ’ın Saray ilçesine bağlı Beyazköy’de kurarak, geniş davetli topluluğu eşliğinde Zuhal OLCAY konseri, görsel dans şov ve müzik ziyafeti ile açılışını gerçekleştirdi.

 

 

 

schüco 46a

Türkiye dıșında Orta Asya ülkeleri ve İran gibi geniș bir bölgeye hizmet veren bu merkez 6.600 m2 kapalı depolama alanından bașka, son teknoloji makineler ile donatılmıș eğitim atölyesi, ders salonu, ofis hacimleriyle beraber 25.000 m2’lik bir alan üzerinde konumlandı.

Schüco Beyazköy Lojistik ve Eğitim Merkezi, 6 bin metrekarenin üzerinde bir depolama ve sevkiyat alanı ile lojistik hizmeti sunuyor. Bu alanın yanı sıra teorik derslerin verildiği çok amaçlı eğitim salonu, kalite kontrol laboratuvarı, ofis alanları ve eğitim amacıyla kurulmuș, Schüco sistemlerine özel tasarlanmıș makinelerle donatılmıș alüminyum üretim atölyesi bulunuyor. Atölyede üretilen sistemler, eğitimin yanı sıra, sergi salonunda da ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Merkezde ayrıca, bölgedeki mesleki eğitim kurumlarından, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin yüksek lisans öğrencilerine kadar değișen farklı öğrenci kitlelerine de sosyal sorumluluk projesi kapsamında teknik uygulamalı eğitimler veriliyor.

Schüco CEO Andreas ENGELHARDT; “Premium Segmentinde Pazar Lideriyiz”

Çorlu Beyazköy’deki yeni Lojistik ve Eğitim Merkezi’nin açılıșında konușan Schüco CEO’su Andreas ENGELHARDT, son yıllarda Türkiye’de büyük bașarılar elde ettiklerini ifade etti. Pencereler, kapılar ve cepheler için alüminyum sistemlerinin premium segmentinde pazar lideri olduklarını ifade eden Andreas ENGELHARDT, 16 yıl önce İstanbul’da bir çalıșan ile bunu bașlattıklarını ve hayal bile edemedikleri bir bașarı elde ettiklerini dile getirdi. Engelhardt, “Bugün İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bodrum ve Adana’daki ofislerde 135 çalıșanımız var ve Türkiye’yi İran, Kazakistan, Azerbaycan, Özbekistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Tacikistan ülkelerinin merkezi haline getirdik” dedi.

ENGELHARDT; “Yoğun Bir Eğitim Deneyimi Kazandırmayı Hedefliyoruz”

ENGELHARDT, yeni Lojistik ve Eğitim Merkezinin bina konseptinin, sadece lojistiklerini iyileștirmek için değil, aynı zamanda öncelikle müșterilerine ve çalıșanlarına geçmiște olduğundan daha yoğun bir eğitim deneyimi kazandırması açısından önem tașıdığını vurguladı. Depo alanlarını genișleterek 6 bin metrekarenin üzerine çıkardıklarını, buna ilave olarak 600 metrekarelik yeni bir kaplama tesisi kurduklarını, yeni bir sergi salonu ve bin 200 metrekarelik bir alüminyum ișleme atölyesi inșa ettiklerini sözlerine ekledi.

“2017 Eğitim Rezervasyonları Neredeyse Doldu”

2017 için eğitim rezervasyonlarının neredeyse tamamının dolduğuna dikkat çeken ENGELHARDT, daha fazla personel görevlendirerek ve Bielefeld’ten destek alarak bașka kaynaklar da sunabilmek için çalıștıklarını ifade etti.

“Üst Düzey Takım Çalıșmasının Örneğiyiz”

ENGELHARDT; son yıllardaki bașarıların Türkiye alüminyum pazarında yüzde 20’lik pay edinmelerine katkı sağladığını dile getirerek, “Piyasanın durgun olmasına rağmen yatırımlarımızı daha da ileri götürmek bize güç verdi” dedi. Mimarların vizyonu ve müșterilerinin el ustalığı olmadan ürünlerinin sadece 6 metre uzunluğundaki alüminyum profillerden olușacağına ișaret eden ENGELHARDT, bu sonucun üst düzey takım çalıșmasının bir örneği olduğunu kaydetti.

“Schüco Olarak Türkiye’de Daha Güçlü Bir Konuma Gelmek İstiyoruz”

“Sadece güçlü, uluslararası bir marka bizi rakiplerin taklit ürünlerine karșı korur” diyen ENGELHARDT; yeni alüminyum atölyesinin makine satıșını teșvik etmenin yanı sıra üretim kalitesini bir adım daha ileriye tașımaya yardımcı olacağına değindi.

Schuco Turkey Opened Their New Logistics and Training Center

Schuho, German Aluminium system company which is the leader in its sector with 66 years of expertise and which operates in 80 countries, established their most important second logistics and training center of the world at Beyazkoy within the district of Saray at Tekirdag and they made the opening of the place with the participation of a wide group of guests  and the concert  of Zuhal OLCAY, visual dance show

schüco 46b

Powered by OrdaSoft!