zinde kalip logo“Üretimi Teşvik Edecek Çalışmalara İmzamızı Atıyoruz”

Zinde Kalıp Genel Müdürü Oktay ÖRNEK gerçekleştirdiğimiz söyleşide; çözüm ortakları için inovatif ve ergonomik ürünler geliştirdiklerini ifade etti.

 

 

zinde kalip a

Markanızın günümüz faaliyetlerine ve marka bilinirliğini sağladığınız ürün gruplarınıza değinir misiniz?

Estrüzyon, plastik sektöründe uzun yıllar hizmet vermiş olup, tüm engin bilgi ve tecrübemizi 2006 yılında Zinde Kalıp markası altında topladık. Ürünlerimizin üretimini CAD/CAM ortamında tasarlayıp geliştirerek modelleyip müşterilerimize sunmaktayız.

Süreç ise şu şekilde devam eder; müşterilerimizin onayı doğrultusunda yüksek teknolojili tezgâhlarda işlenerek kalıp haline getirilip biten kalıplar müşterilerimizin birebir hammaddesi hazırlanarak onun kullanmış olduğu ekstrüzyon makinesine uygun makinelerde denenir, çıkan ürün teknik resme uygun olarak kontrol edilerek, uygunluk alınır. Raporu yazılarak müşteriden onay alınır ve kalıp teslimatı yapılır.

İnşaat, sağlık, otomotiv, alüminyum, soğutma, mobilya ve tüm teknik profil ürünlere kalıp tedariki konusunda çözüm ortaklığı yapmaktayız.

Geniş ürün yelpazesi olan sektörümüzde ürün geliştirmede tecrübemizi kullanarak inovatif ve ergonomik ürünler geliştirmekteyiz. Ürün gruplarımız arasında ise; PVC profil kalıpları, korniş kalıpları, kablo kanalları, denizlik profilleri, lambriler, PVC-ahşap kompozit kalıpları, PVC borular, mobilya profilleri, soğutma profilleri, ısı yalıtım alüminyum profilleri, ısı yalıtım cephe profilleri, medikal profiller ve otomotiv profilleri yer almaktadır.

Geliştirmeyi planladığınız hedef pazarlarınızı, mevcut ihracat noktalarınızı ve üretim kapasitenizi öğrenebilir miyiz?

İran, Rusya, Türkî Cumhuriyetler, Kuzey Afrika, Avrupa ve Balkanlar hedef pazarlarımızdır. Organize ettiğimiz Rusya, İran ve Avrupa’da teknik destek bayilik birimi ile hızlı ve profesyonel hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Yıllık bazda üretim kapasitemizi değerlendirecek olursak, aylık ortalama 15 kalıp, yıllık ise 180-200 kalıp diyebiliriz.

Markanızın gelecekteki vizyonuna vurgu yaparak, 2017-2018 yılı hedef ve projelerinizi, pazarda nasıl bir strateji izleyeceğinizi bizimle paylaşır mısınız?

Zinde Kalıp olarak önümüzdeki yıllarda sektörümüzü temsil eden pazarı kalkındırmak, üretimi teşvik edecek çalışmalara imzamızı atmak hedefindeyiz. Markamız öncelikli olarak üretimini gerçekleştirdiği kalıpları daha hızlı üretebilecek teknolojik yapılanmayı ve mevcut ürünlerin Ar-Ge çalışmalarını geliştirerek daha rekabetçi ürünler tasarlayarak çözüm ortaklarımızın kazançlı ve verimli ürün geliştirmelerine yardımcı olacak aktivasyonları sergilemek hedefindedir.

“We are Signing a Signatory to Encourage Production”

Zinde Kalıp General Manager Oktay ÖRNEK in our interview; They have developed innovative and ergonomic products for their solution partners.

zinde kalip b

Powered by OrdaSoft!