mmg logoMMG’de ‘Bizbize’nin  Konuğu Cemal Gülas Oldu

Mimar ve Mühendisler Grubu’nun (MMG) düzenlediği ‘Bizbize’ isimli programın konuğu ‘Doğa Dostu, Fotoğraf Sanatçısı, Gezgin ve Belgesel Ustası’ Cemal GÜLAS oldu.

 

‘Asya’nın  Kayıp  Coğrafyaları’ başlığı  altında  sunum  ve konuşmalarını gerçekleştiren GÜLAS, ‘Asya Ekspedisyonu’ isimli proje ile birlikte ziyaret ettikleri 10  ülke ve 100  bin kilometreden fazla kat ettikleri yolda çektiği fotoğrafları katılımcılara sundu.  Çıktığı bu  serüvende yaşadıkları zorluklardan bahseden GÜLAS, eksi elli derecenin altındaki bölgelerde çekim yaptığını söyledi. GÜLAS, “Dünyada gezip görmediğim yer kalmadı. 10  yaşımda iken başladığım ve yaklaşık 50  yıldır sürdürdüğüm  serüvenlerle, coğrafyaların getirmiş oldukları zorluklara karşı hayatta kalmayı öğrendim” dedi. Kuzey Kutbu’na yürüyen çok az insandan birisi olduğunu söyleyen GÜLAS, Türkiye’de yaşayan gençlerin de kendilerini Türkiye sınırlarına hapsetmemelerini,  dünyanın farklı ülkelerini, coğrafyalarını,  görülmemiş, keşfedilmemiş mekânlarını  gidip görmeleri gerektiğini ifade etti.

Program, MMG  Etik Kurulu Üyesi Osman ARI’nın Cemal GÜLAS’a verdiği plaket ile sona erdi.

The Guest of ‘Bizbize’ (all together) at MMG was Cemal GÜLAS

The guest of program titled as ‘Bizbize’ (all together) as being organised by the Architects and Engineers Group (MMG) has been Cemal GÜLAS, who is ‘a Friend of Nature, a Photography Artist, Traveler, and Documentary Expert’.

mmg 61

Powered by OrdaSoft!