pimapen logoMimarlar Odası İzmir Şubesi’nin Mimarlar Haftası Etkinlikleri Pimapen Sponsorluğunda Gerçekleşti

Tüm dünyada Ekim’in ilk haftası kutlanan Mimarlar Haftası, 03-09 Ekim tarihleri arasında Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nde bir dizi etkinlik ile kutlandı.

Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nin Mimarlar Haftası etkinlik sponsoru Pimapen oldu.

 

pimapen 61a

Türkiye’de 2006 yılından bu yana gelenekselleşerek devam eden ve bu yıl ‘Daha İyi Bir Dünya Tasarla’ temasıyla gerçekleşen etkinlikte; Türkiye’nin pencereye adını veren, inovatif ürünleri ile öne çıkan lider markası Pimapen yeni ürünü Dynamic Sürme’yi mimarlar ve ziyaretçilerin beğenisine sundu. Yoğun ilgi gören ürün; sistemi ile sağladığı sızdırmazlık ve yalıtım performansı, kolay kullanımı ve düşük bakım maliyeti ile oldukça ilgi çekti.

3 Ekim 2016 Pazartesi günü İzmir Mimarlık Merkezi’nde meslekte 30 ve 50 yılını tamamlayan  mimarlara verilen ‘Meslekte 30. ve 50. Yıl Plaket Töreni’ ile başlayan etkinlikler, 4 Ekim’de Abdi GÜZER ve Cem SORGUÇ’un söyleşileri ile devam etti.

Mimar Nevzat SAYIN 5 Ekim Çarşamba günü yoğun ilgiyle izlenen “İzmir’de Mimarlık(lar)” başlıklı sunumunda dinleyicilerine önemli projelerinin tasarım ve proje süreçlerinden bahsetti. 6 Ekim Perşembe günü Onur TEKE’nin “Mimari Yöntemler” başlıklı söyleşisi ile devam eden etkinliklerde tecrübelerini ve projelerini “mimari yöntemler”  adı altında hazırladığı sunumu aracılığıyla izleyenlerle  paylaştı. Etkinlikler 8 Ekim Mordoğan gezisinin ardından 9 Ekim’de ki atölye çalışmalarıyla sona erdi.

pimapen 61b

Architects’ Week Events Organised by the Architects Chamber is Realised with the Sponsorship of Pimapen

Architects Week which is celebrated within the first week of October all around the World has been celebrated between the 03rd and 09th of October at İzmir Branch of Architects’ Chamber.

Powered by OrdaSoft!