ito logoİTO Başkanı  ÇAĞLAR: “Büyüme Kalitesini Artırmamızın Şart Olduğu Bir Döneme Girdik”

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim ÇAĞLAR, Başbakan Binali YILDIRIM’ın açıkladığı 2017-2019 dönemi Orta Vadeli Program’ın Türkiye’nin yeni bir başarı hikâyesi yazma kararlılığını ortaya koyduğunu kaydetti.

 

 

 

ito 61

İbrahim ÇAĞLAR, “Hain darbe girişimini atlatırken, küresel çalkantı ortamında bu yılki makro hedeflerimizi küçük revizyonlarla geçmemiz büyük şanstır” dedi.

“İş dünyası olarak, gelecek üç yıllık makro yol haritasındaki hedefleri el birliği ile gerçekleştireceğiz” diyen İTO Başkanı ÇAĞLAR, şunları söyledi: “Sayın Başbakan’ın dikkat çektiği gibi büyümenin kalitesi ve yeni hedef sektörler çok önemli. Başbakanımızın,  ‘Her  şeyden tasarruf olur  ama  yatırımda olmaz’ sözünü de kararlılık mesajı olarak algılıyoruz. İstikrar, büyüme  ve  yenilikçi yatırımlara yönelme hedeflerinin yeni OVP’nin omurgasını oluşturması memnuniyet verici. 27 çeyrek kesintisiz büyüyen ekonomimizin 2019 yılı sonuna kadar daha yüksek oranlı büyümelere yelken açması, iş dünyası için motive edici bir unsur olacak. İş dünyası olarak hedeflerimize yürümeye devam edeceğiz.”

ITO President  ÇAĞLAR said: “We  Have Entered in a Period where  it is Required  for us to Improve the Quality of Growth”

President of  İstanbul Chamber of  Commerce İbrahim  ÇAĞLAR said that the Mid Term Program for the 2017-2019  period which was made public by President  Binali YILDIRIM, showed the determination of Turkey for writing a new success story.

Powered by OrdaSoft!