alfa metal logo“Daha Fazla Üretim, Yatırım ve İhracat Yapmalıyız”

Alfa Metal Alüminyum A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali BAKANER gündeme ve iş dünyasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ekonomimiz ancak sivil bir yönetimle güçlenebilir diyen BAKANER, “Demokrasi dışı güçlerin müdahalelerinin en başta ekonomimize büyük zarar vereceğinin ve tüm birikimlerimizi heba edeceğinin idrakindeyiz.

 

 

 

 

alfa metal 1

Halkın iradesiyle seçilmiş hükümeti yıkmaya yönelik girişimler irademizi ve ekonomimizi katledecektir. İrademizi ve ekonomimizi zaafa uğratacak her türlü girişimin karşısında kararlılıkla durmaya devam edeceğiz” dedi.

“İş dünyası diri ve güçlü olmazsa, ülkemizin de diri olması mümkün değildir” diyen Ali BAKANER, ekonomimizi büyütmek için daha fazla üretim, yatırım ve ihracat yapmalıyız dedi. “Milletin parasıyla çalışan bankalar faizleri düşürdüğünde yatırımcılarımızın önü açılacaktır” diyen BAKANER, mevcut yatırım teşvik sisteminin etkinliğinin artırılmasını ve mevcut desteklerde artırıma gidilmesini beklediklerini söyledi.

Yatırım ortamının iyileştirmesi amacıyla bazı kanunlarda değişiklik yapılmasını olumlu karşıladığını ifade eden BAKANER, “İflas ertelemesinin daha ciddi düzenlemelere  tabi tutulması ve davalara ilişkin bazı kısıtlamaların getirilmesi, ihracatçı firma yetkililerine yeşil pasaport verilmesi, ödenmeyen çeklere ilişkin olarak para cezası ve hapis cezası konusunda daha sıkı düzenlemeler getirilmesi, şirketlerin kuruluş tür değiştirme ve tasfiye işlemlerinin kolaylaştırılması, araştırma-geliştirme ve tasarım faaliyetlerinin desteklenmesi,  vergi ve harç kanunlarında iyileştirici düzenlemelerin yapılmasını yatırımcılar olarak faydalı görüyoruz” dedi.

“We Have To Make More Production, Investment,  and Exports“

Ali BAKANER, who is the Board Chairman of Alfa Metal Aluminium Co, has made evaluations as regards to the agenda and the business world.

alfa metal 2

Powered by OrdaSoft!