yem logo

Dünyaca Ünlü Mimar Chris Bosse 39. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul’da

“Az Şey ile Daha Fazla” mottosunun yaratıcısı ve “Asya’nın  yükselen yıldız tasarımcısı” olarak nitelenen dünyaca ünlü Mimar Chris BOSSE, Yem Fuarcılık’ın konuğu olarak 11 Mayıs Çarşamba günü, 39. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul’da  yapı profesyonelleri ile buluşacak.

 

yem mimar 03

Dünyanın beş büyük yapı fuarından biri olan, 39 yıldır Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük fuarı Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, fuar kapsamında dünyaca ünlü mimar Chris BOSSE’nin vereceği “Geleceğin Şehri: Kentsel Çevrede İnsan, Teknoloji ve Doğanın Sinerjisi” konferansına Yapı-Endüstri Merkezi organizasyonuyla ev sahipliği yapacak.

39. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 10 14 Mayıs 2016 tarihlerinde yapı dünyasını bir araya getirirken, RIBA Ödüllü ünlü Mimar Chris BOSSE’nin Konferansı, fuar alanında, 11 Mayıs 2016, Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Yapı-Endüstri Merkezi organizasyonuyla Türkiye’ye gelecek olan Chris BOSSE, konferansını “Geleceğin Şehri: Kentsel Çevrede İnsan, Teknoloji ve Doğanın Sinerjisi” başlığında verecek.

Lava firma kurucusu olan ve Sydney Teknoloji Üniversitesi’nde Yardımcı Profesörlük görevini sürdüren Chris BOSSE (Sydney, Avustralya) dünya çapında ses getiren projesi Pekin Watercube projesinin baş tasarımcısı olarak biliniyor. Riba Ödülü 2008 (En yeni mimar) ve Perspective Dergisi tarafından 40 yaş altı

40 mimar listesinde Asya’nın yükselen yıldız tasarımcısı (2012) gibi önemli uluslararası ödülleri bulunan BOSSE, çalışmalarında “Az Şey ile Daha Fazla” (More with less) mottosundan hareketle dijital tasarım, doğa ilkeleri ve en güncel dijital üretim tekniklerini bir araya getiriyor. BOSSE; “Az Şey ile Daha Fazla” konseptini; Daha az malzeme/enerji/zaman/maliyet ile daha fazla mimari üretim olarak açıklıyor.

Ödüllü projeleri ile uluslararası alanda saygınlık kazanan Bosse, dijital ve deneysel form bulma ile geleneksel yapı ve mimarinin sınırlarını zorlayan  yeni nesil bir mimar olarak tanınıyor. Bosse, Avustralya, Almanya, Çin ve Vietnam’da bulunan Lava ile en son teknoloji, araştırma metotları ve uygulama yöntemlerini kullanarak yeni nesil, sürdürülebilir ve inovatif yapılar inşa eden uluslararası bilinirliği yüksek bir mimar olarak oldukça ilgi görüyor.

World-Renowned Architect Mr. Chris Bosse is in 39th Construction Fair Turkeybuild İstanbul

World-Renowned Architect Mr. Chris Bosse who is the creator of motto of “Do More With Less” and known as “Asia’s rising star designer”, will meet with construction professionals as guest of Yem Fuarcılık on 11th May Wednesday at 39th Construction Fair Turkeybuild İstanbul.

yem mimar 01

yem mimar 02

 

Powered by OrdaSoft!