Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD) 2020 Genel Kurulu Gerçekleştirildi.

SEYAD üyesi sektörel yayın kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla 4 Ocak 2020 tarihinde İstanbul’da geçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı, Kongre Başkanlık Divanı’nın seçimiyle başladı.

 

Pencere Üreticileri Kalite Birliği Derneği – PÜKAB’ın 10. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Pencere Üreticileri Kalite Birliği Derneği – PÜKAB’ın Yeni Başkanı Kerem YILMAZ oldu.

 

satilik cam kesim makinesi botteroSATILIK BOTTERO MARKA CAM KESİM MAKİNASI

 

 

PÜKAD Yıl Sonu Tanışma Yemeği

2019 yılı son PÜKAD Yönetim Kurulu toplantısı, İstanbul Avrupa yakası Divan Hotel’de yapıldı. PÜKAD Pencere ve Kapı Sektörü Derneği 2019 son Yönetim Kurulu toplantısı, yeni üyelerinin de katılımıyla gündem değerlendirmeleri yapılarak ve 2020 hedefleri görüşerek gerçekleştirdi.

r+t 28-30 KASIM 2019 R+T TURKEY FUARI

 

 

Isı Geçirmez Özelliğiyle Yaz Sıcağında Ferah Mekanlar

Legend, IFT Rosenheim laboratuvarının yaptığı testten aldığı sonuca göre hava, ısı ve ses yalıtım özelliğiyle üstün teknolojik performans sunuyor.

 

 

r+t asiaR+T Asia’ya Genel Bakış

24 -26 Şubat 2020 tarihleri arasında Şangay Yeni Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan R+T Asya’nın birinci sınıf B2B fuarı sektör profesyonellerini ve medyayı bir kez daha bir araya getirecek.

 

Şişecam Topluluğu İtalya’da Devreye Aldığı İkinci Düzcam Tesisiyle Avrupa’daki Gücünü Pekiştirdi

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu, İtalya’daki ikinci düzcam yatırımı olan Manfredonia tesisini yenileme ve modernizasyon yatırımını rekor sürede tamamlayarak devreye aldı.

 

 

plastikfuarı 2019logo4 – 7 ARALIK 2019 PLAST EURASIA FUARI

 

plasteurasia 2019Plast Eurasia İstanbul 2019 Fuarı’na Rekor Ziyaretçi!

TÜYAP tarafından PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) iş birliği ile düzenlenen Plast Eurasia İstanbul 2019, 29.Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı, 40 ülkeden 1.085 firma ve firma temsilciliği ve 106 ülkeden 52.361 sektör profesyonelini 4 - 7 Aralık tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece, İstanbul’da bir araya getirdi.

Akpürçek PVC Bayileriyle Buluştu

Akpürçek PVC Bayi Toplantısı, 24-26 Aralık 2019 tarihleri arasında Bolu Büyük Abant Otel’de gerçekleşti. 24-26 Aralık tarihleri arasında Akpürçek PVC Bayileri Bolu Abant’ta bir araya geldi. 2019 yılı değerlendirilmesi, 2020 yılı hedefleri ve stratejilerinin yanı sıra sektördeki yenilikler hakkında bilgi sahibi olan bayiler gerçekleştirilen teknik eğitim ile bilgilerini de tazelediler.

TBÜD, R+T Türkiye Fuarı Yemeği

Sektör çalışanlarının mesleki bilgi açısından geliştirilmesi, ekonomik, ahlaki ve mesleki prensiplere bağlı bir çalışma ortamının sağlanması amacıyla kurulan TBÜD (Tente ve Branda Sanayici İş Adamları Derneği) 28 Kasım tarihinde Başakşehir İntiba Restoran’da yemek düzenledi.

turabexpo201920 -22 KASIM 2019 TÜRK-ARAP YAPI-İNŞAAT MALZEMELERİ VE TEKNOLOJİLERİ FUARI

 

 

yorglassÜniversite Öğrencileri, Yorglass’ın ‘Akıllı’ Fabrikasını Gezdi

Türkiye’de cam sektörünün en önemli oyuncularından Yorglass, Manisa’daki Endüstri 4.0 altyapılı, mega fabrikasında Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerini ağırladı.

 

VORNE: Sektörün Ar-Ge Şampiyonu

Pencere ve kapı sistemleri alanının lider markası konumunda olan VORNE, Ar-Ge alanına yaptığı yatırımlarla da sektördeki liderlik konumunu sürdürüyor.

 

Şişecam Topluluğu, Dünya Cam Sektörünün Duayenlerini İstanbul’da Bir Araya Getirdi

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu, 33 yıldır düzenlediği Cam Sempozyumlarındaki tecrübesiyle bu yıl ilk kez Şişecam Uluslararası Cam Konferansı’nı hayata geçirdi.

 

Türkiye İMSAD Gündem Buluşmaları: “Fırtınalı Havada Yeni Yollar”

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından düzenlenen “Gündem Buluşmaları” toplantısı, “Fırtınalı Havada Yeni Yollar” başlığı altında İstanbul Sanayi Odası-Odakule’de gerçekleştirildi.

 

plastik canavariTürk Girişimciler PETMAN İsimli Plastik Parçalayabilen Bir Bakteri Geliştirdi

Plastik hammadde üretimi konusunda yüzde 13’lük yerlilik payına sahip olan Türkiye için girişimciler harekete geçti. ‘PETman’ adında plastik parçalayan bir bakteri geliştiren Begüm Esra AYTAN,

40 derece sıcaklıkta plastik atıkları hammaddeye dönüştürmeyi başardı.

ayiderAYİDER, İnşaat Zirvesi’ni Düzenledi

Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER), inşaat sektörünün nabzını tutmak ve sektör paydaşlarını yönlendirmek adına Büyük Kulüp’te “İnşaat Zirvesi” düzenledi.

 

PÜKAD Onursal Başkanına Ödül

PÜKAD Onursal Başkanı Dr. O. Muzaffer TAMER Plastik Sektörüne katkıları ve hizmetleri dolayısıyla teşekkür ödülüne layık görüldü.

 

 

Salt Cam Geleneksel Aile Buluşması Yapıldı

Salt Cam, 4–6 Ekim 2019 tarihleri arasında Mersin Liparis Resort Otel’de bir araya gelen bayilerine bir tatil organizasyonu havasıyla geçen etkinliklerle unutulmaz anlar yaşattı.

 

 

Küresel Oyuncular, 9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nde Ticarette Sınırları Aşmayı Konuştu

İnşaat malzemeleri sanayisinin uluslararası oyuncuları, Türkiye İMSAD tarafından 9’uncusu düzenlenen Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nde bir araya geldi.

 

 

HISİAD, 1. Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Hırdavat sektörünü tek bir çatı altında buluşturmayı hedefleyen Hırdavat Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (HISİAD), Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi.

 

 

reed tuyap logoTüyap Eskişehir İnşaat ilk Kez Ziyaretçileri ile Buluştu

Eskişehir’de bu yıl ilk kez düzenlenen Tüyap Eskişehir İnşaat Fuarı, ETO - TÜYAP Fuar Merkezi’nde ziyaretçileri ile buluştu.

 

 

intermob 201912–16 EKİM 2019 İNTERMOB FUARI

 

 

pagev logo6. PAGEV Uluslararası Plastik Ambalaj Kongresi Gerçekleştirildi

PAGEV, bu yıl 6.nı düzenlediği Uluslararası Plastik Ambalaj Kongresi’nde sektördeki güncel tehditleri ve fırsatları masaya yatırdı. PAGEV Başkanı Yavuz EROĞLU’nun “Geri Dönüşüm ve Akıllı Ambalajlarda Fırsat Var” sözleriyle başlayan Kongrebu yıl da sektörün nabzını tutan en iyi isimleri buluşturdu.

seyad 79SEYAD Genel Kurul Hazırlıkları Başladı

2000 yılında kurulan Sektörel Yayıncılar Derneği  SEYAD 2020 Ocak ayında yapılacak Genel Kurul için hazırlıklara başladı.

 

 

batimat paris 201904-08 KASIM 2019 FRANSA BATİMAT FUARI

 

 

 

maestro 76 logoMaestro’dan Kış Öncesi Motivasyon Gezisi

Maestro, distribütör bayileriyle birlikte Montenegro’ya gerçekleştirdiği geziyle kış öncesi moral depoladı.

 

 

net plasNetplas Ürünleri Sodex 2019’da Yoğun İlgi Gördü

PVC profil ve conta grubunun iddialı üreticilerinden biri olan Netplas, Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma, Yangın ve Güneş Enerjisi Sistemleri alanında bölgenin en önemli ve tek HVAC&R fuarı olan SODEX’te yerini aldı ve 2-5 Ekim 2019 tarihleri arasında Tüyap’ta gerçekleştirilen fuarda yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçiyi standında ağırladı.

yilmaz makina logoYılmaz Makine, Batimat 2019 Fuarı’na Katıldı

4-8 Kasım 2019 tarihleri arasında Fransa Paris’te düzenlenen Batimat Fuarı’nda yer alan Yılmaz Makine, yerli ve yabancı sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

 

 

isk sodex 201902-05 EKİM 2019 ISK-SODEX İKLİMLENDİRME FUARI

 

 

beta kimya Beta Kimya A.Ş. İntermob Fuarı’nda Göz Doldurdu

Kimya sektörünün lider üreticilerinden Beta Kimya A.Ş, yeni ürün lansmanları ile İntermob Fuarı’nın gözdesi oldu. Bu yıl da, iç pazar ve ihracata özel olarak hazırlanan iki ayrı stantta sektör profesyonelleriyle buluşan Beta Kimya A.Ş., APEL Yangına Dayanımlı PU Köpük ile MitreApel’in yeni üyeleri Stonebond, Autobond ve Debonder ürünleriyle dikkatleri üzerine çekti.

architect work 2019ARCHİTECT WORK 2019

 

 

hisiad logoTECDELİOĞLU: “Bizde Çarklar Hareket Ettikçe Türkiye Ekonomisi Durmaz”

Fransa Paris’te düzenlenen Batimat Fuarı’nda İDDMİB Başkan Yardımcısı Çetin TECDELİOĞLU’nun Fransa pazarına ilişkin görüşlerini aldık.

 

 

Temiz Hava Teknoloji Markası Sercair, Türkiye Pazarında Büyümeye Devam Ediyor!

Kapalı alanlarda daha kaliteli bir yaşam alanı yaratmak hedefiyle, Türk girişimciler tarafından ABD’de yazılım alt yapısı geliştirilen Sercair, Kasım itibariyle bayi hedefine ulaştı. 2020’de, bayi sayısını 200’e çıkarmayı hedefleyen Sercair’in birbirinden farklı hava temizleme cihazlarının görevini tek bir teknolojide birleştiren akıllı çözümleri, restoran ve kafelerin ihtiyaçları çerçevesinde yepyeni bir inovasyonla birleşti.

Egepen Deceuninck Montaj Eğitimleri Gaziantep’te Devam Ediyor

Türkiye’nin Penceresi Egepen Deceuninck, 14 Kasım tarihinde Gaziantep Shimall Otel’de bayileri ile bir araya geldi.

 

 

ADO Group, İntermob Fuarı’nda Ziyaretçileri ile Buluştu

ADO Group; katıldığı İntermob Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı’nda büyük ilgi çekti.

 

Egepen Deceuninck Montaj Eğitimi için Kayseri’deydi

Türkiye’nin Penceresi Egepen Deceuninck, 12 Kasım tarihinde Kayseri ilindeki bayileri ile Holiday Inn Otel’de bir araya geldi.

 

 

ravago MARDAV, RAVABER ve STOPER Firmaları, RAVAGO Bina Çözümleri Markası Altında Birleşti

RAVAGO Bina Çözümleri; 8-10 Kasım 2019 Tarihlerinde Antalya da düzenlenen lansman organizasyonu ile Mardav, Ravaber Yapı ve Stoper Yapı markalarını aynı çatı altında birleştirdi.

 

Powered by OrdaSoft!