insaat ve konut konferansi 20197. İnşaat ve Konut Konferansı’na Geri Sayım Başladı

Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünün en seçkin buluşması 7. İnşaat ve Konut Konferansı’na geri sayım başladı. Eventuum’un organize ettiği, inşaat sektörünün VIP buluşma noktası kabul edilen İnşaat ve Konut Konferansı, 15 Ocak 2019 Salı günü İstanbul Sheraton Grand Hotel Ataşehir’de gerçekleşecek.

 

 

saltcam logoSalt Cam Geleneksel Aile Buluşması Gerçekleşti

Salt Cam 5 – 7 Ekim ile 12 – 14 Ekim tarihleri arasında 2 hafta üst üste gerçekleştirdiği çeşitli etkinliklerle bayileriyle bir araya geldi. Bayilerine unutulmaz bir gezi yaşatan Salt Cam, üç gün süren aktiviteler gerçekleştirdi. Salt Cam, okey ve tavla turnuvaları düzenleyerek 1. olanlara altın verdi. Bayiler, etkinlik boyunca hem bilgi alışverişinde bulundular, hem de eğlenerek stres attılar.

reed tuyap logoAlüminyum Özel Bölümü’nün Tanıtım Çalışmaları Devam Ediyor

6-9 Mart 2019 tarihlerinde Avrasya Pencere Fuarı ile birlikte ziyaretçilerini ağırlayacak olan Alüminyum Özel Bölümü tanıtım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

 

 

reed tuyap logoWindo L’viv Katılımcı ve Ziyaretçilerden Tam Not Aldı

Tüyap tarafından Ukrayna’nın Lviv kentinde düzenlenen Windo L’viv; Uluslararası Pencere, Kapı ve Cam Fuarı 4-6 Eylül tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırladı. Türkiye’den 26, Ukrayna’dan 15, Polonya’dan da 1 firma olmak üzere toplam 42 firmanın katılımı gerçekleşen fuar; başta Ukrayna, Polonya, Belarus, Gürcistan, Sırbistan, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Romanya gibi ülkeler olmak üzere 18 ülkeden 3.621 kişiye ev sahipliği yaptı.

Ersaş Alüminyum, ERSAŞ MOB Markası ile İntermob Fuarı’nda Güçlü İş Bağlantıları Yaparak Alüminyum Mobilya Profili Pazarı’nda Üretim, Kalite ve Satışı Konusunda Gücünü Ortaya Koydu

13-17 Ekim 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen İntermob Fuarı’nda sektör trendlerini belirleyecek en yeni ürün gruplarını görücüye çıkaran Ersaş Alüminyum; mobilya ve inşaat gibi farklı sektörlerin mevcut ve gelecekteki beklentilerini kesintisiz Ersaş MOB Markası kurumsallığı altında karşılamaya devam ediyor.

cam merkezi logoCam Merkezi Çevresel Sürdürülebilirlik Yaklaşımı Taçlandırıldı

Sektördeki 44. yılında öncülüğünü günden güne güçlendiren Cam Merkezi, çevresel sürdürülebilirlik alanında yaptığı çalışmalar ile fark yaratmaya devam ediyor.

 

 

pukad logoPÜKAD Yönetim Kurulu Yaz Sonu Toplantısını Gerçekleştirdi

PÜKAD Yaz Sonu Toplantısı, Yönetim Kurulu üyeleri ile 19 Eylül 2018 tarihinde dernek merkezinde yapıldı.

 

 

 

veyselpen logoBatman İnşaat Fuarı’nda Egepen Deceuninck Rüzgarı

PVC sektöründe ilklerin öncüsü Egepen Deceuninck’in Batman bayisi Veysel Pen - NVR Yapı, 18 -21 Ekim 2018 tarihleri arasında Batman Fuar ve Sergi Alanı’nda gerçekleşen Batman İnşaat Fuarı’nda  ürünlerini sergiledi.

 

 

Pimapen, Başarılı Bayilerini Londra’da Ağırladı

PVC pencere ve kapı sektöründe pencereye adını veren Pimapen, satış performansıyla öne çıkan bayilerini 27- 30 Eylül 2018 tarihleri arasında İngiltere’nin başkenti Londra’da ağırladı.

 

 

intermob 201813-17 EKİM 2018 İSTANBUL İNTERMOB FUARI

 

 

 

tbüd logoTBÜD, Yeni Yerinde

TBÜD (Tente ve Branda Sanayici İş Adamları Derneği) satın almış olduğu yeni hizmet merkezinin açılışını gerçekleştirdi. 12 Ekim günü gerçekleşen açılış törenine dernek üyeleri, derneğe bu güne kadar katkısı olanlar ve  sektör temsilcileri katıldı. TBÜD Yönetim Kurulu yıllar süren mücadelenin başarı ile sonuçlanması nedeniyle çok büyük sevinç içinde olduklarını belirterek emeği geçenlere plaket takdim etti.

 

deik logoTürkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu Gerçekleşti

Afrika ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi stratejisi kapsamında Ticaret Bakanlığı ev sahipliğinde, Afrika Birliği (AU) iş birliğiyle, DEİK ve Türkiye-Afrika İş Konseyleri organizasyonu ile düzenlenen Türkiye- Afrika Ekonomi ve İş Forumu’nun ikincisi, T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleriyle, 10-11 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti.

 

ege yapı endustri zirvesi 01-4 KASIM 2018 EGE YAPI ENDÜSTRİSİ ZİRVESİ

 

 

 

Ado Grup’un Seçkin Ürünleri İntermob’da Göz Doldurdu

“Dünya’nın Yapı Malzemeleri Üreticisi” olmayı hedefleyen Ado Grup, 13 – 17 Ekim 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen İntermob Fuarı’na katıldı. Sektörün dev ve prestijli markalarından Ado Grup, fuar boyunca yerli ve yabancı ziyaretçilerini standında ağırladı.

 

MATİL AŞ’nin Yeni Başkanı Mustafa TECDELİOĞLU Oldu

İstanbul Teknik Üniversitesi içinde faaliyet gösteren MATİL A.Ş.’nin yeni başkanı Mustafa TECDELİOĞLU oldu.

 

 

yilmaz makina logoYılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor

Tüm dünyayı sarsan küresel mali krizin Türkiye’yi etkileyip etkilemediği tartışıladursun, Yılmaz Makine üretime ara vermeksizin personel alımına devam ediyor. Yılmaz Makine yetkilisi konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

 

 

tabanlioglu architects logoAKM Projesine İki Kıtadan İki Ödül

Bu hafta başında World Architecture Festival - WAFX 2018’de “Kültürel Kimlik” dalında ödül alan AKM projesi, Tabanlıoğlu Mimarlık’ın 15. kez katıldığı Cityscape Global Ödülleri’nde de büyük ödüle layık görüldü.

 

 

ozcelik makine logoÖzçelik Makine Ailesi Aslanlar Şehri Lviv’i Keşfetti!

Özçelik Makine bu yıl ki kampanya seyahatini bayi ve müşterilerinin katılımı ile Ukrayna’nın Unesco tarafından koruma altına alınan, tarihi ve doğal güzellikleri ile rüya şehri olan Lviv’de gerçekleştirdi.

 

 

tremco illbruk, Best Makina’yı Tercih Etti

Dünyanın önde gelen kimyasal üreticilerinden biri olan tremco illbruck, Almanya’nın Traunstein bölgesinde bulunan fabrikasında kullanmak üzere üretilecek özel makinalar için Best Makina ile çalışmayı tercih etti.

 

best makina logoBest Makina, Glasstec Fuarına Katıldı

Sahip olduğu kalite bilinci ve teknolojik yatırımlarıyla içinde bulunduğu sektörde lider üreticiler arasında yer alan Best Makina, 23-26 Ekim tarihlerinde Almanya’da gerçekleşen Glasstec 2018 Fuarı’nda ziyaretçileriyle bir araya geldi.

 

akpurcek logoBatı Karadeniz Yapı ve Mobilya Fuarı’nda Akpürçek PVC Standına Yoğun İlgi

Fuarın en büyük standına sahip olan ve yoğun ilgi gören Akpürçek PVC, 20 - 23 Eylül tarihleri arasında Çaycuma’da düzenlenen Batı Karadeniz 2. Yapı ve Mobilya Fuarı’na katıldı.

 

 

“Cephe Tasarımında Yeni Teknolojiler” Paneli Şişecam Düzcam İşbirliğiyle Düzenlendi

Türkiye düzcam pazarının lideri ve Avrupa’nın en büyük üreticisi konumunda olan Şişecam Düzcam, Beşiktaş Deniz Müzesi’nde düzenlenen “Cephe Tasarımında Yeni Teknolojiler” etkinliğinde sektör profesyonelleri, akademisyenler ve öğrencilerle bir araya geldi. 

 

tremco illbruck logotremco illbruck, Cephe Tasarımında Dijital Çağı Tanıttı

25 Eylül Salı günü, tremco illbruck, Şişecam Düzcam ve Reynaers Alüminyum ortaklığında Beşiktaş Deniz Müzesi’nde gerçekleşen “Cephe Tasarımında Yeni Teknolojiler” konulu etkinliğinde sektör profesyonelleri ve akademisyenler bir araya geldi.

 

almanya glasstec 2018 logo23-26 EKİM 2018 ALMANYA GLASSTEC CAM FUARI

 

 

 

pimapen logoPimapen, Mimarlar Haftası Etkinliklerinin Ana Sponsoru Oldu

İnovatif ürünleri ile PVC sektörünün lider markası Pimapen, İzmir Mimarlık Merkezi’nde 1-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Mimarlık Haftası etkinliklerinin ana sponsor oldu.

 

 

dubai 201823-25 EYLÜL 2018 DUBAİ WINDOWS&DOORS&FACADES FUARI

 

 

 

egepen logoEgepen Deceuninck’ten Kış Öncesi Fransa Detoksu

Egepen Deceuninck, bayileriyle birlikte Fransız Rivierası’na gerçekleştirdiği geziyle kış öncesi moral depoladı.

Türkiye’nin penceresi Egepen Deceuninck, 5-8 Ekim 2018 tarihleri arasında bayileriyle birlikte çıktığı Nice, Monaco, Monte Carlo, Sanremo ve Cannes’dan oluşan gezi rotasıyla tüm yılın yorgunluğunu attı.

 

Türkiye İmsad Gündem Buluşmaları’nda Enflasyonist Ortamda Üretim-Yönetim ve Sektördeki Son Gelişmeler Konuşuldu

Türkiye İMSAD’ın geleneksel hale getirdiği ‘Gündem Buluşmaları’ toplantısı, 27 Eylül Perşembe günü Ortaköy Feriye Palace’ta yapıldı. Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi ERDOĞAN’ın açılış konuşmasını gerçekleştirdiği Gündem Buluşmaları’nda, Dr. Can Fuat GÜRLESEL inşaat ve inşaat malzemeleri sanayisinin faaliyetlerini, son verilerle değerlendirdi.

Cephe Tasarımında Yeni Teknolojiler Paneli’ne Katıldık

Cam sektörünün küresel oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, yapı sızdırmazlık malzemesi üreticisi tremco illbruck ve Belçika orijinli alüminyum firması Reynaers işbirliğiyle, 25 Eylül 2018’de Beşiktaş Deniz Müzesi’nde teknolojinin mimariye kattığı değerleri gündeme taşımak amacıyla “Cephe Tasarımında Yeni Teknolojiler” paneli düzenlendi.

 

Ersaş Alüminyum, Building Services Qatar 2018 Uluslararası Yapı Fuarı’nda, Al Shaheen Aluminyum, U.P.V.C & Glass Factory Firması ile Ön Anlaşma Yaptı

Alüminyum pencere sistemlerine farklı yenilikler getiren Ersaş Alüminyum A.Ş., uluslararası fuarlarda Türkiye’yi başarıyla temsil etmeye ve yeni iş bağlantıları yapmaya devam ediyor.

 

Egeyapi fuarizmir logoEge Bölgesinin Önemli Buluşması Başlıyor!

Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş.  tarafından  ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi  ve  Mimarlar Odası İzmir Şubesi  işbirliği ve İZFAŞ, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Odası'nın değerli destekleri ile 1 – 4 Kasım 2018’de EGE YAPI Fuarı, Fuarizmir’de profesyonel ziyaretçilerle buluşmak için hazırlıklarına devam ediyor.

yilmaz makina logoYılmaz Makine, Çerkeşlispor ve Avcılık Kulübü’ne Sponsor Oldu

Sektörün öncü firmalarından Yılmaz Makine, 1953 yılında, Kocaeli’nin Dilovası ilçesine bağlı Çerkeşli Köyü’nde kurulan Çerkeşlispor ve Avcılar Kulübü’ne 2017-2018 sezonunda sponsor oldu. Çerkeşlispor ailesi, Yılmaz Makineyi fabrikalarında ziyaret ederek teşekkürlerini ilettiler.

 

intermob21988 Yılından İtibaren Mobilya Sektörünün Öncü Güçleri Tek Çatı Altında Buluşmaya Devam Ediyor

Dünyanın önde gelen fuarları arasında yerini muhafaza eden, sektör firmalarının yeni pazarlara ulaşmalarına büyük katkı sağlayan, sektörün Türkiye ve Avrasya’daki en büyük ihtisas fuarları olma başarısını yakalamış olan Ağaç İşleme Makinesi; Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı ve İntermob, Uluslararası Yan Sanayi, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı, 13 - 17 Ekim 2018 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, İstanbul’da gerçekleşecek.

PÜKAD, Gaziantep Profil Firmalarını Ziyaret Etti

PÜKAD Genel Sekreteri Aynur ACAR ve PÜKAD Basın Danışmanı Win&ARTProje - ALU&Art Dergileri İmtiyaz Sahibi Kemalettin AKSÖZ, derneğin faaliyetleri hakkında bilgi vermek amacıyla Gaziantep’e bir gezi düzenledi.

 

 

emin pen 2Pimapen Ailesine Katılan Eminpen, Yeni Tesisinin Açılışını Yaptı

1997 yılından itibaren PVC sektöründe kalitenin ve güvencenin adı Emin-Pen PVC Kapı-Pencere Sistemleri, Pimapen ile gücünü birleştirerek Gaziantep’te 4.000 m² alana son teknoloji ile üretim alt yapısına sahip bölgenin en büyük tesisini kurdu ve görkemli bir açılışla faaliyetlerine başladı.

verimder 2 logoVERİMDER Anadolu Buluşmaları ile Tüm Türkiye’de Enerji Seferberliğini Başlatacak

Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği – VERİMDER, tüm Türkiye’de enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda seferberlik ilan etti. Ülkemizin en önemli konularından biri olan enerji verimliliğinin daha fazla yaygınlaşması amacıyla “Anadolu Buluşmaları”na başladı.

ikmib logoKimya Sektörü İhracatı Haziran’da İkinci Sıraya Yükseldi

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre; Haziran ayında kimya ihracatı 2017 yılı Haziran ayına göre yüzde 12,34 artarak, 1 milyar 424 milyon dolar ile en çok ihracat yapan ikinci sektör oldu. Haziran ayında en çok ihracat gerçekleştirilen ülkeler sıralamasında Mısır, 99 milyon 95 bin dolar, ABD 92 milyon 712 bin dolar, Almanya 77 milyon 655 bin dolarlık kimya ihracat rakamıyla ilk üçte yer aldı.

expotim logoİhracatın Yolu, Ortadoğu İnşaat Sektörünün 3 Dev Fuarından Geçiyor

Ortadoğu’nun en geniş katılımlı altyapı ve iş makineleri fuarı Big 5 Heavy; Ortadoğu inşaat piyasasına şekil veren Big 5 Show Dubai ile eş zamanlı olarak düzenlenecek. Middle East Concrete Fuarı’nın da Big 5 Show Dubai bünyesine katılmasıyla birlikte, inşaat sektörünün tüm paydaşları tek bir çatı altında toplanacak.

 

yilmaz makina logoÇerkeşlispor, Yılmaz Makine’yi Ziyaret Etti

Çerkeşlispor ailesi, sektörün öncü firmalarından Yılmaz Makine’yi genel merkezinde ziyaret etti. Dünya üzerinde 85 ülkeyi aşkın ihracat hacmiyle farklı kıta ve ülkelerde satış ve üretim faaliyetlerini sürdüren ve dünya genelinde de 65’in üzerinde bayi ağına sahip olan Yılmaz Makine, 2018 – 2019 futbol sezonunda, genç ve dinamik kadrosuyla  dikkat çeken Çerkeşlispor’a sponsor oldu.

imsad logoİnşaat Malzemeleri Sanayi Faaliyetleri Yılın İkinci Çeyreğinde Beklentilerin Altında Gerçekleşti

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. Raporda, Haziran ayında mevcut işler seviyesinin 3,6 puan, yeni alınan inşaat işleri seviyesinin ise 3,4 puan gerilediğine dikkat çekildi.

Powered by OrdaSoft!