kaleKale, Yeni Nesil Ürünlerini Avrasya Pencere Kapı Cam 2019’da Sergiledi

Kale Kapı Pencere Sistemleri’nin 6-9 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen, Avrasya bölgesinin en büyük ihtisas fuarı Avrasya Pencere Kapı ve Cam 2019’da sergilediği ürünler, sektör temsilcileri ve profesyonellerden tam not aldı.

 

 

rt fuariR+T Turkey: Avrupa ve Asya Arasındaki Ideal Bağlantı Merkezi

Uluslararası fırsatlar / Türkiye ekonomisinde istikrar beklentisi

Türk Yapı Sektörünün Zirvesi 42. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 18-22 Haziran 2019’da kapılarını açmaya hazırlanıyor!

42 yıldır Türk yapı sektörünün ve bölgesinin en büyük uluslararası buluşma noktası olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

 

re constructIrak yeniden yapılandırma fuarı 26 Haziran’da Türkiye’den 100 firmanın katılımıyla açılacak

So Fuar tarafından milli katılımı organize edilecek ve T.C. Ticaret Bakanlığı’nın katılımcıların masraflarının m2 başına 862 TL sini karşıladığı fuara Türkiye’nin konusunda marka firmaları iştirak etmektedir. Türkiye’nin yanı sıra Irak, İran, Lübnan, Ürdün, Kuveyt, İtalya ve Katar’dan da uluslar arası katılımın yer aldığı fuar bölgenin en kapsamlı inşaat sektörü buluşmasıdır.

itoGurbetçiden Baba Ocağına Dönüş Yatırımı

Avrupa’da yaşayan gurbetçi Türkler, Almanya’nın Düsseldorf kentinde gerçekleşen Evim Türkiye Fuarı’na yoğun ilgi gösterdi. Ziyaretçi sayısının 6 bini aştığı fuarda, firmaların yaptıkları tahmini satış bağlantısı 400 milyon liraya ulaştı.

 

avciarchitectsAvcı Architects’ten Dünyanın Farklı Coğrafyalarında Global Ölçekli Projeler

Sürdürülebilir mimarlığın Türkiye’deki öncüsü Avcı Architects, İstanbul, Londra ve Ljubljana’daki ofislerinde Avrupa’dan Afrika’ya ve Ortadoğu’ya kadar çok geniş bir coğrafyada mimari, iç mimari ve kentsel tasarım projelerine imza atıyor.

 

guardian glassGuardian Glass’tan Camın Modern Yorumuna Eşsiz Bir Örnek: Metropol İstanbul

Varyap girişimi ile RMJM tarafından tasarlanan Metropol İstanbul, eşsiz tasarımı ile Ataşehir’de yeni kurulacak Finans Merkezi’nin en çok göze çarpan yapılarından. Çevre ile ilişkisi, barındırdığı zengin kültürel çeşitlilik ve ortaya koyduğu idealist tasarım anlayışı ile İstanbul’un modern yüzüne güç katan karma kullanımlı yapının Guardian SunGuard® SuperNeutral 62/34 kaplamalı cam ile şekillenen cephe tasarımında ise Guardian Glass imzası yer alıyor.

tabanlioglu architects logoTabanlıoğlu Mimarlık Londra Tasarım Bienali’nde ‘housemotion’ ile Türkiye’yi Temsil Etti

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve T.C. Londra Büyükelçiliği tarafınca desteklenen “housEmotion” enstalasyonuyla 2018 Londra Tasarım Bienaline katılan Tabanlıoğlu, daha önceki yıllarda da Londra Tasarım Festivali kapsamında; 2015 yılında Tabanlıoğlu-Arik Levy işbirliğinde, farklı disiplinleri, farklı yaratıcılıkları, farklı malzemeleri biraraya getiren “Geçiş, Sıcak/Islak” başlıklı enstalasyonla Somerset House’da ve 2016 yılında Sabahattin ALİ’nin ‘Kürk Mantolu Madonna’ romanına atıfla “Beloved” isimli enstalasyonu ile Victoria & Albert Müzesi’nde yer almıştı.

assan aluminyumDünya Alüminyum Folyo Pazarına Assan Alüminyum Başkanlık Edecek

Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal GÜNGÖR, 2018 yılından bu yana yürüttüğü Global Alüminyum Folyo Üreticileri İnisiyatifi (GLAFRI) Küresel Başkanlığı görevine yeniden seçildi. GÜNGÖR, böylece global alüminyum folyo pazarının en yüksek çatı sivil toplum kuruluşu niteliğinde olan GLAFRI’de ikinci kez başkan seçilen ilk isim oldu.

 

itaİtalya, Avrasya Cam Fuarı’nda

Türkiye’nin 3. ticari partneri olan İtalya’nın cam endüstrisindeki 40’tan fazla markası, İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı’nın desteği ile, 6-9 Mart tarihlerinde, Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

akpenAkpen 30 Yılda Büyük Başarılara İmza Attı

Akpen Türkiye’de üretim yapıp dünyanın her noktasına direk veya dolaylı yoldan satış yapabilen sektördeki nadir markalardandır. UPVC ve alüminyum pencere ve kapı sektörünün önemli bir üreticisidir.

ttm 75aYurtdışındaki Ticari Kalelerimiz TTM

Türkiye 2023 ihracat stratejisi hedefleri doğrultusunda artık dünyayı içeriden fethediyor. 2017 yılında ilk defa hayata geçen TTM projeleri tüm hızıyla diğer hedeflenen ülkelerde projelenmeye devam ediyor.

 

winblockTürkiye’de ve Dünya’da Bir İlk! Çocuklarınızın Pencereden Düşme İhtimalini Ortadan Kaldıran “Winblock” İle Rahat Bir Nefes Alın

Mimar bir babanın küçük oğlu için geliştirdiği, herkesin kendi penceresine rahatça takabildiği, tasarımı ve üretimi %100 Türk malı olan Winblock’un kurucusu Mimar Deniz KUŞASLAN, Dünya’da ve Türkiye’de tek olan patentli sistemi ile bir ilke imza attı.

bau 2019Münih BAU 2019 Fuarı Rekor Kırdı

İki yılda bir Almanya’nın Münih şehrinde düzenlenen BAU Fuarı bu sene 14-19 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleşti.

 

 

winsa logoWinsa, Yeni Eksenel Sürme Sistemi Lotus’u Tanıttı

1998 yılından itibaren sektörüne getirdiği yenilik ve farklılıklarla öne çıkan Winsa PVC Pencere Kapı Panjur Sistemleri, yeni eksenel sürme sistemi Lotus’u bayilerine tanıttı.

 

 

itoÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM: “597 bin Konutu Yeniliyoruz”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM, “53 ilde 238 riskli alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dönüşüm kapsamına aldığımız bağımsız birim sayısı 664 bin, ülke genelinde 597 bin konutu da yeniliyoruz.” dedi.

 

dowintech23–26 OCAK 2019 İRAN TAHRAN DO-WINTECH FUARI

 

 

kaleKale Endüstri Holding İlk Konsept Mağazasını Hizmete Açtı

Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın ilk ve tek entegre güvenlik şirketi olan Kale Endüstri Holding; Kale Kilit, Kale Alarm, Kale Çelik Kapı, Kale Çelik Kasa, Kale Yangın Kapısı ve Kale Pencere Sistemlerinden oluşan tüm entegre güvenlik ürünlerini bir arada sergilediği ilk konsept mağazasını Ayazağa’daki Vadistanbul’da hizmete açtı.

 

ozcelik makine logoÖzçelik Makina’da Tasarım Merkezi Devri Başladı!

PVC ve Alüminyum profil işleme makinaları üreten ve sektörün önde gelen isimlerinden biri olan Özçelik Makina, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulması hedefiyle ortaya koyduğu teşvik desteğini alarak “Tasarım Merkezi” unvanının sahibi oldu.

pukad logoPÜKAD Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

PÜKAD’ın Olağan Genel Kurul Toplantısı 14 Şubat 2019 tarihinde derneğin yeni adresinde yapıldı. Yoğun katılımla gerçekleşen toplantıda 2019-2020 döneminde görev yapacak Yönetim Kurulu Üyeleri seçildi.

insaat konut konferansiİnşaat ve Konut Konferansı Gerçekleşti

Eventuum’un organize ettiği, inşaat sektörünün VIP buluşma noktası kabul edilen İnşaat ve Konut Konferansı, 15 Ocak 2019 Salı günü İstanbul Sheraton Grand Hotel Ataşehir’de gerçekleşti.

 

tremcotremco illbruck Avrasya Pencere Kapı Cam Fuarında: Çiftcam Sızdırmazlık Sistemlerinden Hava Geçirmez Cepheye ve Pasif Yangın Korumasına Kadar Tüm Çözümler

tremco illbruck, İstanbul Avrasya Pencere Kapı ve Cam Fuarları 2019’da hızlı, güvenilir, kolay uygulanır ve son teknoloji ürün ve hizmetlerimizi tanıtmak için 14. Salon 1404 no’lu standında katılımcıları bekliyor olacak.

adana insaat fuari 201913-17 ­ŞUBAT 2019 ADANA İN­ŞAAT FUARI

 

 

r+t R+T Turkey: Yeni Pazarlara Açılan Kapınız!

Avrasya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki panjur, tente, kapı-geçiş ve güneşten korunma sistemleri sektörünün tek uluslararası ticari fuarı R+T Turkey, 28-30 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek. Messe Stuttgart’ın Türkiye iştiraki Messe Stuttgart Ares Fuarcılık tarafından, 4. kez düzenlenecek olan fuar, sektörde global bir marka haline gelen R+T fuarlarının Türkiye ayağını oluşturuyor.

cammerkeziHayatını Ülke Sanayisine Adayan YORGANCILAR Son Yolculuğuna Uğurlandı

İzmir’in duayen sanayicilerinden İsmet YORGANCILAR, 92 yaşında hayata gözlerini yumdu.

 

ensingerlogoGüncellenen Ensinger Thermix Winuw Hesaplayıcısı Sayesinde Pencerenin Enerji Verimliliği Kolayca Hesaplanabiliyor

Tayin edici kararlar için en iyi temeli olgular oluşturur. Aynısı pencere konfigürasyonu için de geçerlidir. Pencere sisteminin özel terkibi sırasında ısı geçiş katsayısının (UW) nasıl optimize edileceğini öğrenmek isteyenler Ensinger’in ücretsiz Thermix WinUW hesaplayıcısını kullanabilir.

winsa resmanWinsa, Samsun’da Resman Bayileriyle Bir Araya Geldi

Winsa ailesine yeni katılan Resman’ın bayilerine yönelik düzenlenen tanıtım toplantısı, 31 Ocak 2019 Perşembe günü Samsun’da düzenlendi. Tüm gün süren toplantıya Resman bayileri yoğun ilgi gösterdi. Katılımcılar, sergilenen Winsa ürünlerini büyük bir dikkat ve beğeniyle inceledi.

reed tuyap logoPlastik Sektörü 28. Kez Tüyap’ta Bir Araya Geldi

TÜYAP tarafından PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) iş birliği ile düzenlenen Plast Eurasia İstanbul 2018, 28.Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı, 44 ülkeden 1.094 firma ve firma temsilciliği ve 103 ülkeden 51.684 sektör profesyonelini 5-8 Aralık tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece, İstanbul’da bir araya getirdi.

 

fenster logoFenster Yapı’dan Avusturya Çıkartması

Fenster Yapı önderliğinde hazırlanan programda, Maco, 3-6 Aralık tarihleri arasında Rehau Bayilerini Avusturya’daki fabrikasında ağırladı.

 

verimder 2 logoVERİMDER Uyarıyor: Sahte Enerji Kimlik Belgesi (EKB)’ne Dikkat!

Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği - VERİMDER, tüm Türkiye’de başlattığı enerji tasarrufu ve ısı yalıtımı seferberliğine, İzmir’de düzenlediği toplantı ile devam etti.

 

ozcelik makine logoSIB Yapı İnşaat Fuarı’nda “Özçelik Makina”

21-25 Kasım tarihleri arasında Fas’ta düzenlenen SIB Yapı İnşaat Fuarı’nda, PVC ve Alüminyum profilleri işleme makineleri üreten sektörün önde gelen ismi Özçelik Makina’ya ilgi yoğundu.

 

 

yapipen group 2 logoYapıpen Group, Yapex Fuarı’na İmzasını Attı

Üstün hizmet ve ürün kalitesiyle güçlü bir marka imajı yaratan Yapıpen Group, 14-17 Kasım tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Yapex Fuarı’na katıldı.

 

 

veteco ispanya 201813-16 KASIM 2018 İSPANYA VETECO FUARI

 

 

imsad logoTürkiye İMSAD Gündem Buluşmaları’nda ‘Dış Ticarette Tehditler ve Fırsatlar’ Konuşuldu

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından düzenlenen 2018 yılının son ‘Gündem Buluşmaları’ toplantısında; ‘Dış Ticarette Tehditler ve Fırsatlar’ konuşuldu.

 

antalya yapı fuari 2018 a14-17 KASIM 2018 ANTALYA YAPI FUARI

 

 

architect work logo23-24 KASIM 2018 İSTANBUL ARCHITECT@WORK FUARI

23-24 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, 2061 mimar, iç mimar, tasarımcı ve yapı uzmanı 250’den fazla yenilikçi ürünle tanışma şansı yakaladı.

 

 

winsa logoWinsa Dünyanın Zirvesinde

Winsa PVC Pencere Kapı Panjur Sistemleri bayisi Demirboğan İnşaat’tan Cahit DEMİRBOĞAN, 20 Ekim-5 Kasım 2018 tarihleri arasında dünyanın en yüksek noktası Everest Dağı’na tırmandı. 5.360 metre yükseklikte bulunan Base Camp’a tırmanış 5 gün sürdü.

 

musiadexpo18 logo21-24 KASIM 2018 İSTANBUL MÜSİADEXPO FUARI

 

 

profine logoprofine, BAU 2019’da

KBE, Kömmerling ve TROCAL markaları ile dünya çapında önde gelen plastik pencere tedarikçilerinden biri olun profine Grup, 4. salon 528 nolu stant ile   BAU 2019’da yerini alacak.

 

tremcotremco illbruck BAU Fuarında

tremco illbruck’un Münih’teki BAU 2019 fuar standı mimarlara, plancılara ve ustalara çok tanıdık gelecek tutarlı bir kurgu sunuyor. Ayrı istasyonlarda sırasıyla şu sorular cevaplanıyor: Camların, cephelerin ve ayrı inşaat bölümlerinin detaylı izolasyon planlamasına nasıl başlarım? Hava geçirmezlik ve yangın koruma gereksinimlerini nasıl karşılarım? tremco illbruck’un bana sunduğu yüksek kalite, güvenilir çözümler ve akıllı alternatifler nelerdir?

Powered by OrdaSoft!