Yapı Sektörü Sürdürülebilir Büyüme Yolunda

İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en son yapı teknolojileriyle yapı ürünlerinin sergileneceği Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2020, bu yıl da sektöre yön veren konuları ile dikkat çekiyor. Sektörde çevik dönüşüm ve sürdürülebilir büyüme kavramları Fuar’ın en önemli konu başlıkları arasında yer alıyor.

imsad logoTürkiye İMSAD’dan, Mücbir Sebep Nedeniyle Vergi Desteğinden Faydalanacak Sektörlere Yönelik Tebliğ İle İlgili Açıklama

Türkiye inşaat malzemesi sanayisinin çatı kuruluşu Türkiye İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği), ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ paketi kapsamında, mücbir sebep nedeniyle vergi desteğinden faydalanacak sektörlere yönelik düzenlenen tebliğ ile ilgili açıklama yaptı.

FIRATPEN'den "#bizbizeyeterizTürkiyem" Kampanyasına 2 Milyon TL Bağış

 

 

Sektörel yayınların ilkesi her koşulda Güvenilir Yayınlar Güvenilir iletişim!

Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD) dernek üyesi yayıncı kuruluşların açıklaması yaptı. SEYAD sektörlerindeki uzmanlık, devamlılık ve tanınırlıkları ile bulundukları alanda etkin hizmet veren yayıncıların, yayınların hizmetlerini her koşulda sürdüreceğini ve ekonominin hareket kazanması ve yeni koşulların anlaşılması ve uyumunda önemlerinin arttığını duyurdu. Seyad Yönetim Kurulu tarafından yayınlanan açıklamada aşağıdaki bilgiler yer aldı.

imsad logo

Yeni İnşaat İşleri Siparişleri 16 Puan Arttı

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. ‘Türkiye İMSAD Ocak 2020 Sektör Raporu’na göre, TÜİK inşaat sektörü güven endeksi 2020 yılına çok önemli bir artış ile başladı. Geçen yılı kademeli ve sınırlı bir artış ile kapatan sektörün güven endeksi yeni yılın ilk ayında 15,6 puan birden arttı. 2019 yılında kademeli ve kırılgan bir artış gösteren yeni inşaat işleri siparişlerinde de sıçrama yaşandı. Yeni inşaat işleri siparişleri ocak ayında, bir önceki aya göre 16 puan yükseldi.

yorglassYorglass’a “Gücümüze Güç Katanlar” Ödülü!

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmaların ödüllendirildiği Made in Manisa” etkinliğinde düzcam ve endüstriyel cam sektörünün global oyuncusu Yorglass “Gücümüze Güç Katanlar” ödülünün sahibi oldu.

 

REHAU’da Yapı Tekniği Bölümüne Yeni Türkiye ve Türki Cumhuriyetler Satış Direktörü Atandı

2014 yılında REHAU Yapı Tekniği bölümünde Ankara Bölge Satış Yöneticiliği ve 2017 yılı itibarıyla Anadolu Bölge Satış Müdürü görevlerini üstlenen H. Arda ÖZER, REHAU Yapı Tekniği bölümü Türkiye ve Türki Cumhuriyetler Satış Direktörlüğü’ne atandı.

 

seyad 79Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD) 2020 Genel Kurulu Gerçekleştirildi

SEYAD üyesi sektörel yayın kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla 4 Ocak 2020 tarihinde İstanbul’da geçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı, Kongre Başkanlık Divanı’nın seçimiyle başladı.

bim objectYapı Kataloğu BIMobject’in Türkiye’deki Tek Temsilcisi

Yapı Kataloğu 45 yıla yakın süredir yapı malzemesi firmalarına, bir ürün vitrini, iletişim kanalı, malzeme seçicilerle tanışma imkanı sunan çok kanallı tanıtım hizmetiyle, inşaat piyasasındaki kilit endüstri profesyonellerine erişim sağlar. Mimarlar, iç mimarlar, inşaat mühendisleri, müteahhitler, şantiye şefleri ve satın almacılar Yapı Kataloğu’ndan ürün ve malzeme seçer, teklif alır ve satın alım yapar, ihale veya bayilik teklifi alır, detaylı bilgi sorgular.

yapi fuari 81Ticaret Bakanlığı Bu Yıl da Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul Katılımcılarını Destekliyor

4 yıldır devlet desteği alan tek fuar olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’un katılımcılarına, Ticaret Bakanlığı bu yıl da tanıtım desteği veriyor.

 

hisiadHırdavat Sektöründe Hedef, 9 Milyar Dolar İhracat

TECDELİOĞLU, hırdavat sektöründe 2019’da yaşanan gelişmeleri değerlendirmek ve bu yıla ilişkin hedeflerini paylaşmak amacıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

sisecam logoŞişecam Küresel Rekabette Gücüne Güç Katmak için Tüm Faaliyetlerini Tek Çatı Altında Birleştirecek

Cam sanayinin yanı sıra soda ve krom bileşiklerini kapsayan kimyasallar alanında küresel bir oyuncu olan Şişecam Topluluğu tüm faaliyetlerini hukuki olarak tek çatı altında toplamak üzere harekete geçti.

 

ikmib logoKimya Sektörünün Ocak Ayı İhracatı 1,7 Milyar Dolar

Tüm sektörler arasında en fazla ülkeye ihracat yapan sektör olarak öne çıkan kimya sektörü, Ocak ayında 199 ülke ve bölgeye yaptığı ihracatla birinci oldu.

 

RrehauEHAU Farklı ve Başarılı Projeler İçin Pencere Çözümleri Sunuyor

“Fark yaratın, işinizi büyütün” sloganıyla faaliyet gösteren REHAU, Nürnberg’deki dünyanın önde gelen pencere fuarı Fensterbau Frontale’de yenilikçi ürünlerini ve hizmetlerini sergileyecek. Yenilikler, sektörün karşılaştığı zorluklara çözümler sunacak ve iş ortakları için yeni kapılar açacak.

sercair logoSercair’den Temiz Hava Teknoloji Pazarına, 25 Milyonluk Dev Yatırım!

Küresel çapta artan hava kirlilik düzeyinin bir çıktısı olarak, kapalı alanlarda daha kaliteli bir yaşam alanı yaratmak hedefiyle ABD’de yazılım alt yapısı geliştirilen Sercair, Dünya hava temizleme pazarına hızlı bir giriş yaptı.

tremcotremco illbruck Avrasya Pencere Kapı Cam Fuarı’nda

tremco illbruck olarak, İstanbul Avrasya Pencere Kapı ve Cam Fuarları 2020’de hızlı, güvenilir, kolay uygulanır ve son teknoloji ürün ve hizmetlerimizi tanıtmak için 14. Salon 1404 no’lu standımızda sizleri bekliyor olacağız.

PÜKAB’ın 10. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Pencere Üreticileri Kalite Birliği Derneği – PÜKAB’ın Yeni Başkanı Kerem YILMAZ oldu.

 

ikmib logo2019 Yılını Rekorla Kapatan Kimya İhracatının 2023 Hedefi 30 Milyar Dolar

2019 yılında gerçekleştirdiği 20,6 milyar dolarlık ihracat ile tarihi bir rekora imza atan kimya sektörü, geçtiğimiz yılın en çok ihracat yapan ikinci sektörü oldu. İhracatta artan performansı ile dikkatleri üzerine çeken kimya sektörü, 2019 yılında 3 milyar dolar üzerinde ihracat yapan sektörler arasında yüzde 18,54’lük büyüme ile Türkiye’nin ihracatta en fazla büyüyen sektörü olmayı başardı.

tim logo90 Bin İhracatçı Tek Tuşla Dünyaya Açıldı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ‘Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye’ hedefi için projelerini bir bir hayata geçiriyor. TİM’in 2020 yılındaki yenilikleri Proje ve Dijital Dönüşüm Ofisi’ni açan TİM, sayıları 90 bini aşan ihracatçılara TİMMobil ve AloTİM uygulamaları ile 7/24 sorun çözecek, ihracat hacminin artması için destek verecek ve yeni pazarlara giriş için radar olacak.

yalitim odul 2019Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yalıtım dergisi tarafından 2004 yılından beri aralıksız her sene düzenlenen ve yalıtım sektörünün gelenekselleşen organizasyonu; Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri, bu yıl da sahiplerini buldu.

cati cephe odul 2019Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri 2019 Sahiplerini Buldu

Çatı ve Cephe dergisi tarafından 2012 yılından beri aralıksız her sene düzenlenen, çatı ve cephe sektörlerinin gelenekselleşen organizasyonu; Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri, bu yıl da sahiplerini buldu.

Yavuz EROĞLU Oy Birliğiyle Yeniden Başkan

Sektörün ve üreticilerin sorunlarının çözülmesi noktasında önemli çalışmalara imza atan Yavuz EROĞLU, 30 yıllık PAGEV tarihindeki en geniş katılımlı seçimde tek aday olarak, oybirliğiyle yeniden Başkan seçildi.

 

2m grup 81dIsı Geçirmez Özelliğiyle Yaz Sıcağında Ferah Mekanlar

Legend, IFT Rosenheim laboratuvarının yaptığı testten aldığı sonuca göre hava, ısı ve ses yalıtım özelliğiyle üstün teknolojik performans sunuyor.

 

Egepen Deceuninck’ten Ankaralı Bayilere Montaj Eğitimi

Türkiye’nin Penceresi Egepen Deceuninck, yılın ilk montaj eğitiminde Ankaralı bayileri ile 5 Şubat’ta Movenpick Otel’de bir araya geldi.

 

 

reed tuyap logoAvrasya Pencere, Kapı, Cam Fuarları Sektörü Bir Kez Daha Aynı Çatı Altında Topluyor

Alanında Avrasya Bölgesi’nin en büyük ve prestijli fuarı konumunda olan Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları kapılarını açmak için gün sayarken fuarın tanıtım ve pazarlama çalışmaları ara vermeksizin sürüyor.

 

yapi fuari 2020Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’un Yeni Tarihi Belirlendi

43. kez gerçekleştirilecek Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, 24-28 Ağustos 2020 olarak belirlenen yeni tarihinde katılımcı ve ziyaretçileriyle buluşmak için hazırlıklarına devam ediyor.

 

Yapı Fuarı Ve Değişim Mimarı Sunar: Yapı Tech Garage

İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en son yapı teknolojileriyle yapı ürünlerinin sergileneceği Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul 2020, 18-22 Nisan tarihleri arasında TÜYAP’ta gerçekleşecek. Bölgedeki en yeni yapı sektörü ürün ve hizmetlerinin sergilenmesi ve takip edilmesi için olanak sağlamasının yanında Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, aynı zamanda içeriğiyle yaratıcı ve yatırımcı zihinler arasında köprü oluşturan aktivitelerle destekleniyor.

yapi fuari 2020 Ticaret Bakanlığı Bu Yıl Da Yapı Fuarı – Turkeybuıld İstanbul Katılımcılarını Destekliyor

İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en son yapı teknolojileriyle yapı ürünlerinin sergileneceği Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul 2020, 18-22 Nisan tarihleri arasında TÜYAP’ta gerçekleşecek. 4 yıldır devlet desteği alan tek fuar olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’un katılımcılarına, Ticaret Bakanlığı bu yıl da tanıtım desteği veriyor.

Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD) 2020 Genel Kurulu Gerçekleştirildi.

SEYAD üyesi sektörel yayın kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla 4 Ocak 2020 tarihinde İstanbul’da geçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı, Kongre Başkanlık Divanı’nın seçimiyle başladı.

 

Pencere Üreticileri Kalite Birliği Derneği – PÜKAB’ın 10. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Pencere Üreticileri Kalite Birliği Derneği – PÜKAB’ın Yeni Başkanı Kerem YILMAZ oldu.

 

satilik cam kesim makinesi botteroSATILIK BOTTERO MARKA CAM KESİM MAKİNASI

 

 

PÜKAD Yıl Sonu Tanışma Yemeği

2019 yılı son PÜKAD Yönetim Kurulu toplantısı, İstanbul Avrupa yakası Divan Hotel’de yapıldı. PÜKAD Pencere ve Kapı Sektörü Derneği 2019 son Yönetim Kurulu toplantısı, yeni üyelerinin de katılımıyla gündem değerlendirmeleri yapılarak ve 2020 hedefleri görüşerek gerçekleştirdi.

r+t 28-30 KASIM 2019 R+T TURKEY FUARI

 

 

Isı Geçirmez Özelliğiyle Yaz Sıcağında Ferah Mekanlar

Legend, IFT Rosenheim laboratuvarının yaptığı testten aldığı sonuca göre hava, ısı ve ses yalıtım özelliğiyle üstün teknolojik performans sunuyor.

 

 

r+t asiaR+T Asia’ya Genel Bakış

24 -26 Şubat 2020 tarihleri arasında Şangay Yeni Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan R+T Asya’nın birinci sınıf B2B fuarı sektör profesyonellerini ve medyayı bir kez daha bir araya getirecek.

 

Şişecam Topluluğu İtalya’da Devreye Aldığı İkinci Düzcam Tesisiyle Avrupa’daki Gücünü Pekiştirdi

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu, İtalya’daki ikinci düzcam yatırımı olan Manfredonia tesisini yenileme ve modernizasyon yatırımını rekor sürede tamamlayarak devreye aldı.

 

 

plastikfuarı 2019logo4 – 7 ARALIK 2019 PLAST EURASIA FUARI

 

plasteurasia 2019Plast Eurasia İstanbul 2019 Fuarı’na Rekor Ziyaretçi!

TÜYAP tarafından PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) iş birliği ile düzenlenen Plast Eurasia İstanbul 2019, 29.Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı, 40 ülkeden 1.085 firma ve firma temsilciliği ve 106 ülkeden 52.361 sektör profesyonelini 4 - 7 Aralık tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece, İstanbul’da bir araya getirdi.

Akpürçek PVC Bayileriyle Buluştu

Akpürçek PVC Bayi Toplantısı, 24-26 Aralık 2019 tarihleri arasında Bolu Büyük Abant Otel’de gerçekleşti. 24-26 Aralık tarihleri arasında Akpürçek PVC Bayileri Bolu Abant’ta bir araya geldi. 2019 yılı değerlendirilmesi, 2020 yılı hedefleri ve stratejilerinin yanı sıra sektördeki yenilikler hakkında bilgi sahibi olan bayiler gerçekleştirilen teknik eğitim ile bilgilerini de tazelediler.

TBÜD, R+T Türkiye Fuarı Yemeği

Sektör çalışanlarının mesleki bilgi açısından geliştirilmesi, ekonomik, ahlaki ve mesleki prensiplere bağlı bir çalışma ortamının sağlanması amacıyla kurulan TBÜD (Tente ve Branda Sanayici İş Adamları Derneği) 28 Kasım tarihinde Başakşehir İntiba Restoran’da yemek düzenledi.

Powered by OrdaSoft!