trioka logo

“Yeni Üretim Tesisimizin Hacmi, Hizmet Standartlarımızın  Yükselmesinde Etkin Rol Oynadı”

Trioka Yapı Elemanları Kurucu Ortaklarından Fatin TAPCI Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde tamamen

üretime yönelik olarak şekillenen 6.000 metre karelik yeni üretim tesislerinde röportaj sorularımızı yanıtlayarak, ‘Plisesin’ ve ‘Horus’ markalarının pazardaki konumunu değerlendirdi.

 

trioka 01

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Şirket  merkezi ve  üretim  tesisi  Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan firmamız 2010 yılında kurulmuştur. Türkiye içinde başta plise sineklik tülü üreten ve ‘Plisesin’ tescilli markası ile satış yapan firmamız, kıl fitil, yana kayar bahçe kapı motorları, kaynak gözlüğü ve cam bağlantı sistemleri pazarında etkin bir konuma sahiptir. Ürünlerini sadece Türkiye’ye değil yurt dışına da satmaya başlayan firmamız sektörde büyümesini sürdürmektedir.

Hangi ürün gruplarınız ile marka bilinirliğinizi sağlamaktasınız?

Firmamızın amiral ürünü pileli sineklik tülü olup tescilli markamız ‘Plisesin’dir. Ülke içinde bizim ürünümüzü tercih eden firmalar bu markanın Çin malı ithal tüllerden farklı olduğunu ‘Plisesin’ markası ile bilebilmektedir.  Bir diğer tescilli markamız ‘Horus’ olup yana kayar bahçe kapısı motoru bu marka ile satılmaktadır.

Markanızın kalite politikası ve sürdürülebilirlik yaklaşımı hakkında neler söylemek istersiniz?

Trioka Yapı Elemanları Dış Ticaret Şti. 2010 yılından beri üstün kaliteli ürünler sunmayı kendisine öncelikli görev edinmiştir. Müşterilerimiz bize Türkiye’nin dört bir yerinden kolaylıkla ulaşabilsin diye e-ticaret sayfamız oluşturulmuştur.

Yeni yeriniz hakkında bilgi paylaşır mısınız?

2015 Kasım ayında üretim tesisimizi ve yönetim kadromuzu Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ne taşıdık. Bulunduğumuz bölge Antalya şehir merkezine 26 km uzaklıkta, Antalya’nın önde gelen firmalarının yer aldığı, tamamen üretime yönelik olarak şekillenen bir alandır. 6.000 metre karelik alanda yer alan tesisimiz hem çalışanlarımıza, hem de müşterilerimize bu anlamda büyük kolaylık sağladı. Dahası yeni üretim tesisimizin hacmi, hizmet standartlarımızın yükselmesinde  büyük rol oynadı.

trioka 02

Yurt içinde ve yurt dışında katılmayı planladığınız / katılım sağladığınız fuarlar söz konusu mu?

Elbette. Katılacağımız fuarlara şirket ortaklarımız ile beraber her senenin başında karar veriyor ve planlamalarımızı  ona göre yapıyoruz. Fuarlar bizim sektörümüz için son derece önemli. Katılamadığımız fuarları ise ziyaret ederek takip etmeye çalışıyoruz.

Önümüzdeki dönemlerde hangi ülkeler ile ticari ilişkiler geliştirmeyi planladığınızı ifade eder misiniz?

Ürünlerimizi yine yakın coğrafyamızdaki ülkeler talep ettiği için Mısır, Tunus, Azerbaycan, Gürcistan, Cezayir, Kıbrıs, Libya, İran, Bulgaristan başta olmak üzere Orta Afrika ve Doğu Avrupa ülkeleri ile ticari ilişkilerimizi geliştirmeyi planlıyoruz.

Yatırım planları oluştururken hangi kriterlere öncelik veriyorsunuz?

Yatırım planlarımıza elbet ülkenin ekonomik şartları ve ürünümüzün inşaat sektöründeki ihtiyacına göre şekil veriyoruz.

Markanızın gelecekteki vizyonu hakkında bilgi paylaşır mısınız?

Öncelikle yarattığımız ve büyük emek harcadığımız ‘Plisesin’ ve ‘Horus’ markasına güveniyoruz. Aynı güveni müşterilerimiz de duysun istiyor ve bu amaçla hareket ediyoruz.

Şirketimiz her ne kadar genç ve dinamik bir yapıya sahipse de, şirket ortaklarımızın tecrübesi, bilgisi ve yetişmiş uzman kadrosu ile öne çıkmaktadır. Yenilikçi yapımız ile inovatif ürünlerimiz, ürettiğimiz sistemler ve bu ürünlerin imalatçıya sağladığı avantajlar, montajların kolaylığı müşterilerimizin  ihtiyaçlarını en yüksek düzeyde karşılamak ve maksimum müşteri memnuniyeti sağlamak amacına yöneliktir. Hem mevcut markalarımızın, hem de gelecekte ki markalarımızın vizyonu aynı çalışma prensipleri ile şekillenecektir.

Özellikle vurgulamak istediğiniz farklı bir detay var mı?

Firmamıza gösterdiğiniz  yakın ilgiye teşekkür eder, yayın hayatınızda başarılar dileriz.

 

“The Capacity of Our New Production Facility Has Played An Important Role In the Improvement of Our Service Standards”

Fatin TAPCI, one of the cofounders  of ‘Trioka Yapı Elemanları’  (Construction Elements) has answered our questions during the interview we held at their new production facility of 6.000  meter squares at  Antalya Organized Industrial Site and evaluated the place of  ‘Plisesin’ ve ‘Horus’ brands in the market.

trioka 03

Powered by OrdaSoft!