schtecÖmer Naci KONUKSEVER; “Pazarlamanın Altın Anahtarı, Ürün Kalitenizle Doğru Orantılıdır”

Schtec Makine San. Tic. A.Ş. İhracat Müdürü Ömer Naci KONUKSEVER gerçekleştirdiğimiz söyleşide Schtec markasının pazarlama stratejilerine değinerek; “Pazarlamanın ‘Altın Anahtarı’nın üretmiş olduğumuz ürünün kalitesi olduğuna inanmaktayız” dedi.

 

 

schtec 67a

Sizce pazarlama nedir, markanızın pazarlama stratejilerinden bahseder misiniz?

Bizlerin gözünde pazarlama; sektörün ve müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu ürünleri yine onların beklenti ve gereksinimlerini fazlasıyla karşılayacak şekilde kalite güvencemizi rahatlıkla ortaya koyduğumuz ve bu çerçevede üretiminden satış sonrası desteğine kadar hizmet kalitesinden taviz vermeden kullanıcılarımıza sunabilme yöntemidir.

Pazarlama stratejileri özellikle de bizim gibi eski tecrübelerine dayanarak hızlı bir ilerleme gösteren ve gelişime müsait kuruluşlar için ayrı bir önem taşısa da bizler işimizi çok iyi yaparak, kalitesi ve teknolojisi yüksek makineler üreterek, üretmiş olduğumuz makinelere de tecrübeli bir ekiple hızlı bir satış sonrası hizmeti vererek sağlayacağımız müşteri memnuniyeti üzerine sağlıklı bir şekilde inşa edilmiş pazarlama anlayışının doğru olacağına inanmaktayız ve tüm üretim - satış - pazarlama organizasyonumuzu bu temeller üzerine kurmuş bulunmaktayız.

Bizler her ne kadar müşterilerimizi doğru ve hızlı bilgilendirmek adına teknoloji ve bilişim sektörünün sağlamış olduğu tüm kanalları ‘Pazarlama Yöntemi’ olarak kullansak da yurt içi ve yurt dışında yapmış olduğumuz seyahatlerde müşterilerimizle gerçekleştirdiğimiz karşılıklı görüşmelerde kendimizi ve teknolojimizi kendileriyle paylaşmayı daha doğru bulup, birebir diyalog ile müşterilerimizi ürünlerimiz hakkında bilgilendirmeyi tercih etmekteyiz.

schtec 67b

Sizce pazarlamanın olmazsa olmazı nedir?

Bizler mühendis kökenli bir firma olarak; reklam, tanıtım ve marka değerini artırmak gibi konularda en iyi pazarlama argümanının kalitesi ve teknolojisi yüksek makineleri doğru çözümler ile müşteriye ulaştırmak olduğu düşüncesindeyiz.

Kazanılan müşteri memnuniyetinin, herkesin birbiri ile iletişim içerisinde olduğu sektörümüzde yaratacağı algının çok daha önemli olduğunun bilincindeyiz. Pazarlamanın “Altın Anahtarı”nın üretmiş olduğumuz ürünün kalitesi olduğuna inanmaktayız.

Pazarlama ve satış faaliyetlerinin geliştirilmesinde Ar-Ge’nin önemine değinir misiniz?

Ar-Ge ve pazarlama; özellikle bizim de içinde bulunduğumuz makine sektöründe firmanın ve ürünlerin yenilikçi yönlerini ön plana çıkarmak için uyum içerisinde ve birbirini tamamlayıcı nitelikte çalışması gereken iki önemli departman olarak göze çarpmaktadır.

Sektördeki en ciddi tecrübe ve bilgi birikimine sahip Ar-Ge ekibimizin ortaya çıkarmış olduğu makinelerimizi müşterilerimizin maksimum verimlilikle kullanmasını sağlayacak tüm yenilikçi yönlerini kendilerine doğru pazarlama kanalları ile ve çoğu zaman uzman satış kadromuz ile yerinde birebir görüşme şeklinde kendileri ile paylaşıp aynı zamanda müşterilerimizden gelen feedbackler ile de Ar-Ge departmanımızı bilgilendirerek teknolojimizi ve çözümlerimizi geliştirip hem de müşterilerimizin bu gelişmelerden anında bilgi sahibi olmasını sağlayan bir yapı içerisindeyiz.

schtec 67c

Markaların sosyal medyada yer alarak tanıtım faaliyetlerinde bulunmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Dünyadaki en önemli markaların hatta devletlerin çok ciddi bir şekilde önem vererek kullandığı sosyal medyayı günümüz dünyasında yok saymak veya bundan yararlanmamanın söz konusu olmadığını düşünmekteyiz.

Bizlerde firmamız olarak kuruluşumuzdan beri sosyal medyanın içerisinde yer alarak, firmamızla ilgili pek çok bilgilendirmeyi veya paylaşımı sektör ve müşterilerimize sosyal medya üzerinden yapmaktayız ve bunun faydalarını net bir şekilde görmekteyiz.

Markanız Schtec’in ‘Dijital Pazarlama’ konusunda yaklaşımı hakkında bilgi verir misiniz?

Çağımızda insanlar bilgiye ve gereksinimlerini karşılayacak sunumlara her zaman her yerde dijital medya vasıtasıyla kolayca ulaşabilmektedir. Bu durum aynı zamanda bilgi kirliliğine de yol açabilmektedir. Dolayısıyla ‘Dijital Pazarlama’ da bu noktada devreye girerek hem bilgi kirliliğini ortadan kaldırma, hem de kullanıcıların ürünlere erişim ve sağlıklı iletişim yapabilmeleri konusunda büyük öneme sahiptir. Bu sebeple gerek web sitemizden, gerekse facebook sayfamızdan anında güncel ve doğru bilgileri paylaşma yöntemini benimsemiş durumdayız.

schtec 67c

Markanız hedeflerine değinir misiniz?

Günden güne sektörde kalitesi kabul gören makinelerimizle birçok kullanıcıya ulaşırken ve yolumuza emin adımlarla devam ederken ekibimizi de tecrübeli personellerle genişletmekteyiz. Yurt içindeki yaygın satış ve servis ağımızı yurt dışında da daha ileri noktalara ve çok daha geniş kullanıcı kitlesine ulaştırmak amacıyla yurt dışı fuar katılımları ve birebir müşteri ziyaretlerine daha da yoğunlaşmayı ve ürün kalitemizi dünyanın her noktasındaki kullanıcı kitlesine ulaştırmayı planlamaktayız. 

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir detay söz konusu mu?

Markamıza göstermiş olduğunuz yakın ilgi sebebiyle şahsınız nezdinde size ve tüm ekibinize teşekkür eder, yayın hayatınızda başarılar temenni ederiz.

Ömer Naci KONUKSEVER; “The gold key of marketing is proportional to the quality of your product”

The Export Manager of Schtec Makine San. Tic. A.Ş. Ömer Naci KONUKSEVER mentioned about the marketing strategies of Schtec brand in the interview and added “We believe that the gold key of marketing is the quality of product which we produce”.

schtec 67d

Powered by OrdaSoft!