orgadata logoUmur Ahmet DUYMAZ; “30 Yılı Aşkın Tecrübemiz İle Hizmet Verdiğimiz Sektörde Lider Konumundayız”

Orgadata AG Ortadoğu Bölgesi Genel Müdürü Umur Ahmet DUYMAZ Dubai’deki Windows, Doors & Facades Event – Gulfglass 2017 Fuarı’nda gerçekleştirdiğimiz söyleşide marka bilinirliğini sağladıkları ürün gruplarına ve fuara dair görüş bildiriminde bulundu.

 

 

orgadata 67a

Röportajımıza sizi tanıyarak başlayabilir miyiz?

1978 yılında Çatalca’da dünyaya geldim. İstanbul Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği bölümü mezunuyum. 2000 yılından itibaren alüminyum ve yapı sektöründe değişik mevkilerde görev aldım. Hali hazırda Orgadata AG yazılım firmasının Ortadoğu Bölgesi Genel Müdürüyüm, özellikle Ortadoğu ofislerimizin iş yoğunluğundan dolayı Dubai’de ikamet etmekteyim.

Marka bilinirliğini sağladığınız ürün gruplarınıza ve rekabet noktasında sizi diğer markalardan ayıran öncü farklılıklarınıza vurgu yapar mısınız?

Satışını yaptığımız ürünler; LogiKal, Flixo, Athena ve Sj Mepla programlarıdır. Kısaca açıklamak gerekirse; LogiKal; Alüminyum, PVC ve çelik sistemler için çizim, analiz ve detaylar noktasında çözümler sunan bir program.    Dünya üzerinde on beş binin üstünde lisansla alanında lider konumda. Fiyat analizinden, imalat raporlarına kadar bir çok alanda kullanıcılara farklı raporlamalar sunabilen, CNC makinelerle entegre çalışabilen bir üründür. AutoCAD ile uyumlu çalıştığı için oluşturulmuş her çizim AutoCAD’e aktarılabilir, asimetrik yapılar AutoCAD’den Logikal içine alınıp çizim oluşturulabilir. Kesit detayları, tüm profil birleşimlerini ölçüleri dâhil göstermektedir. Levha ve profil kesim optimizasyon özellikleriyle projelerinizin en optimal şekilde maliyetlendirmenize olanak sunar. Ön statik analiz özelliği ise projenize uygun profili daha tasarım aşamasında belirlemenizi sağlar. CNC makineleriyle entegre olan Logikal, her türlü kesim ve işlemleri makinalara gönderebilmektedir.

Flixo; Farklı standartlara uygun olarak ısı geçirgenliği hesabı yapabilen ve nem oranlarına göre küflenme riskini analiz edebilen bir programdır. Cephelerdeki kesit alanlarının termal analizlerini yapabiliyoruz. Alanında uzman mimarlar, mühendisler ve yapı fizikçileri tarafından geliştirilen bu özel yazılım, cephelerdeki termal köprüleri hesaplayarak günümüzde çok önemli bir problem olan ısıtma enerjisi sorununu çözmek üzere tasarlanmıştır. Cephe projesi henüz tasarım aşamasındayken Flixo adeta bir ultrason cihazı gibi meseleyi önceden gözlemleyip düzeltebilmemizi sağlamaktadır.

Athena; Tasarım, çizim, dokümantasyon alanlarında çözümler sunan AutoCAD tabanlı bir cephe tasarım ve çizim programıdır. AutoCAD üzerinde çalışan, sadece giydirme cepheler için programlanmış ve her geçen yıl aynı LogiKal gibi yeni özelliklerle kendini geliştiren bir CAD yazılımıdır. Athena sayesinde önceden saatlerce süren AutoCAD çizimleri artık çok kısa sürede yapılabilmektedir. Athena’nın en büyük artısı şöyle özetlenebilir; kullanıcılar binaya giydirecekleri cephelerinin detaylarını çizmek için iki boyutlu çalışabiliyorlarken aynı zamanda Athena’nın çift Mouse tıklaması özelliğiyle düzenlenebilen akıllı objeler (ARX) sayesinde üç boyutta da cephelerini tasarlayabilirler. Bir cephe tasarımı yapmak için gerekecek her türlü malzeme, Athena’nın seksen binden fazla standart parça barındıran kütüphanesinde yer almaktadır. Athena çizim özelliklerinin yanı sıra metal levha optimizasyon modülü ile birçok kullanıcının ilgisini çekmekte, ayrıca özel mühendislik hesaplamalarıyla projede kullanılan profillerin statik ve termal analizlerini de yapabilmektedir.

SJ Mepla; Farklı camlar üzerinde çeşitli stres analizleri yapan özel bir mühendislik yazılım programıdır. Cam konstrüksiyonlardaki gerilimleri hesaplayan kendi alanında özel bir yazılımdır. Çok katmanlı camların ölçülendirilmesi ve stres değerlerinin hesaplanmasına yönelik, teknolojik açıdan alanının lideridir. SJ Mepla lamine camların, ısı camların ve noktasal sabitlemeli camların stres değerlerinin hesaplanmasını sarkaç darbesi, basınç darbesi gibi özelliklerinin incelemelerini sağlayan bir yazılım programıdır.

orgadata 67b

Katılım sağladığınız Dubai’deki Windows, Doors & Facades Event – Gulfglass 2017 Fuarı’na dair görüş bildirir misiniz? Markanıza yansımaları hakkında bilgi verir misiniz?

Katıldığımız fuar beklentilerimizi büyük ölçüde karşıladı diyebiliriz. Müşterilerimizin stantlarımıza ilgisi gerçekten üst düzeydeydi. Ziyaretçi portföyünün geniş bir yelpazede olması bizim açımızdan çok önemli. Özellikle Ortadoğu pazarına kendimizi daha iyi tanıtabilmek için oldukça iyi fırsatlar yakalama imkânı bulduk. Diğer fuarlarla karşılaştırdığımızda gelen müşterilerin daha profesyonel ve ne istediğini bilen uzman insanlardan oluşması, onlarla yan yana gelmek, bilgi ve birikimlerimizi paylaşmak bizim açımızdan oldukça yararlı oldu. Bu durumun fuara katılmakla ne kadar doğru bir karar verdiğimizin kanıtı olduğunu düşünüyoruz.

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir konu var mı?

Düşüncelerimi paylaşma fırsatı sunduğunuz için dergileriniz ALU&Art ve Win&ART Projeye çok teşekkür ederim. Çalışma ve iş hayatınızda ekibinize ve sizlere başarılar dilerim...

Umur Ahmet DUYMAZ; “We are the Leader in the Sector that we serve with our 30 years of experience.”

Orgadata AG General Manager of the Middle East Region Umur Ahmet DUYMAZ has commented on the product groups and the fair that provided brand awareness in the interview that we have realized in Dubai Windows, Doors & Facades Event - Gulfglass 2017 Fair. 

orgadata 67c

Powered by OrdaSoft!