Vindosa“Hedef Pazarımızı Büyüterek, Kriz Ortamını Fırsata Çevireceğiz”

Vindosa A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Veli DURUR gerçekleştirdiğimiz söyleşide Akdeniz Bölgesi’nin en büyük hazır PVC kapı pencere fabrikasını kurarak Fıratpen marka ürünleri bayilerine ve müşterilerine ulaştırmaya devam ettiklerini ifade etti.

 

Vindosa ozel02

Firmanızın günümüz faaliyetlerine ve marka bilinirliğini sağladığınız ürün gruplarınıza değinir misiniz?

Firmamız Vindosa A.Ş. Akdeniz Bölgesi’nin en büyük hazır PVC kapı pencere fabrikasını kurarak Fıratpen marka ürünleri bayilerine ve müşterilerine ulaştırmaktadır. Vindosa olarak ilk günden beri ilke edindiğimiz kaliteli üretim ve güvenilir firma olma anlayışı bu yolculukta bizim en güçlü dayanağımız olmuştur. Devamlı gelişmeyi ve büyümeyi hedefleyen şirketimiz üretim kapasitesini artırmak için son teknoloji işleme merkezi ve CNC makinalar ile sektörün özlediği kalitede ürünleri bayilerine ve müşterilerine seri bir şekilde ulaştırmaktadır.

Fıratpen markası 2016 yılında yapmış olduğu yenilikler ile sektörde daima öncü daima lider olmaya devam etmiş, PVC ile ilgili müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayan ürünler çıkarmış, 75-80 ve 85’lik 3 contalı ürünler ve Zenia yalıtımlı sürme serisi ürünler ile PVC sektöründe ilkleri yapmaya devam etmiştir.

Üretim, iç satış-ihracat rakamlarınız ile birlikte ticari ilişkiler geliştirmeyi planladığınız ülkeler hakkında bilgi verir misiniz?

Vindosa A.Ş. 200’ü aşkın tali bayisi ile iç pazarda ülkemizin her yerine hazır pencere vermektedir. Fıratpen yeni ürün portföyü ile ısı ve ses yalıtımına önem veren bir kurum olmuştur. Bu nedenle Fıratpen marka ürünler her coğrafyaya ve bölgeye uygun olarak üretilmektedir. Vindosa A.Ş. olarak hazır kapı pencere sektöründeki satış potansiyelimizin % 30’unu dış pazarlara ayırmayı hedeflemektedir.

Ticari ilişkiler geliştirmeyi planladığımız ülkeler de ise öncelikli hedefimiz; sürekli çalışabileceğimiz çözüm ortakları olması, inşaat sektörünün gelişmekte olan bir ülke konumunda olmasıdır. İki ülke arasındaki ticaret kolaylığının olmasına da ayrıca önem göstermekteyiz.

Sizce iş dünyası ve sektör temsilcileri kriz dönemlerini nasıl fırsata çevirebilir?

2016 yılı hepimiz açısından gerek sosyal, gerekse ekonomik açıdan zor bir yıl oldu. PVC sektörü de bu zorluklardan etkilendi. Ancak biz Vindosa A.Ş. olarak motivasyonumuzu düşürmeden çalıştık, üretmeye devam ettik ve 2016 yılını başarılı bir şekilde geçirdik. 2017 yılı içinde aynı heyecan ile daha fazla üretmeye devam edeceğiz. Hedef pazarımızı büyüterek kriz ortamını fırsata çevireceğiz.

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir detay söz konusu mu?

Dergileriniz ALU&Art ve Win&ART Proje’nin başarılı yayın politikasını takdir ediyor, şahsınız nezdinde sizi ve değerli ekip arkadaşlarınızı tebrik ediyoruz.

"We Will Translate The Crisis Environment by Expanding Our Target Market"

Vindosa A.Ş. Chairman of the Board Veli DURUR stated that they have continued to supply the products of Fıratpen brand to its customers and customers by establishing the largest ready PVC door window factory in the Mediterranean Region.

Vindosa ozel0

Vindosa ozel01

Powered by OrdaSoft!