egebeta“Geçmişimiz Geleceğimizin Aynasıdır”

Otomatik kapı, pencere ve panjur sistemleri sektöründe hizmet veren EgeBeta, Avrasya Kapı Fuarı’nda EgeBeta’nın klasikleşmiş ürün çeşitlerinden farklı olarak ‘Sundurmacı’ markası ile ön plana çıktı. Fuarda yeni markaya dair görüşlerini aldığımız EgeBeta Yönetim Kurulu Başkanı Gafur ALİŞER; “EgeBeta markası, tüm kaliteli markalar gibi sektörde klasikleşmiş bir çok ürün adı ile eş anlamlı kullanılır durumdadır. Artık bu durumun ‘Sundurmacı’ markası içinde geçerli olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

 

egebeta 64a

Yurt içindeki / yurt dışındaki yatırımlarınıza ve markanızın günümüz faaliyetlerine değinir misiniz?

Egebeta ailesi olarak yurt içinde devam eden yatırımlarımızın yanı sıra, yakın zamanda herkese duyuracağımız yurt dışı yatırımlarımızda olacak. Şu anda görüşmeler devam ettiğinden kesin bir şey söylemek doğru olmaz, ama yakın zamanda iyi haberler vereceğimizden şüpheniz olmasın. Bunların dışında bu sene EgeBeta’nın klasikleşmiş ürün çeşitlerinden farklı olarak ‘Sundurmacı’ markası ile ön plana çıkarttığımız sundurma ürünleri, oldukça fazla dikkat çekti. Aslına bakarsanız bizim bile bu kadar dikkat çekmesini düşünmediğimiz sundurma ürünü; gerek kalitesi, gerek görselliği, dolayısıyla sektördeki diğer üreticileri bile telaşlandıran bir ürün oldu.

Rekabet noktasında sizi diğer markalardan ayıran öncü farklılıklarınıza ve marka bilinirliğini sağladığınız ürün gruplarınıza vurgu yapar mısınız?

Öncelikle bizim diğer markalarla kıyaslanabilmemiz için aynı janr da olmamız gerekir ki, bu da yıllar demektir. EgeBeta çeyrek asırdır bu sektörde hizmet veren ve bugüne kadar sayısız başarılara imza atmış bir markadır. Çünkü en iyi reklamın yapılan iş olduğu bir anlayışla yönetilmekte ve işlemektedir. Sizi temin ederim ki, her bir çalışanımız bu anlayışa sahiptir. Dolayısıyla biz inanmadığımız, başarılı olduğumuza emin olmadığımız hiçbir işin arkasında durmayız, ya da en iyisini yaparız. Bu kalite ve başarı anlayışıyla günümüz koşullarında yarışmak oldukça zor olsa da bizi biz yapan en önemli özelliğimizden vazgeçmemiz mümkün değil ve tabii ki tüm bu anlayış ‘Sundurmacı’ markası içinde geçerlidir. EgeBeta markası tüm kaliteli markalar gibi sektörde klasikleşmiş bir çok ürün adı ile eş anlamlı kullanılır durumdadır. Artık bu durumun ‘Sundurmacı’ markası içinde geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Sundurmacı markası altında yer alan pratik sundurmalar ve açık otopark sistemleri müşterilerimizin memnuniyetle kullandığı ürünlerdir.

egebeta 64b

Katılım sağladığınız Tüyap KPC fuar organizasyonu ile ilgili değerlendirmeniz ve fuarların markanıza yansımaları hakkında görüş bildirir misiniz? Fuar organizatörlerinden farklı beklentileriniz söz konusu mu?

Tüyap KPC fuar organizasyonu, sektörün en önemli prestij sağlayan fuarlarından biridir. Orada varlık göstermek markaların bilinirliğini ve prestijini artırmak için oldukça önemlidir. Bizim içinde geri dönüşleri oldukça iyi olan bir fuar süreci geçti. Gerek fuar sürecinde, gerekse sonrasında fuarın etkisiyle ‘Sundurmacı’ ürünlerine yoğun bir ilgi oldu.

Hangi ürün lansmanı ile yerel ve global sektör profesyonellerinin dikkatini çekmeyi hedeflediniz?

Daha öncede dediğim gibi biz bu yıl ‘Sundurmacı’ markasının ürünlerini lanse etmeyi tercih ettik. Çünkü bu ürünler kalitesi ve görselliği ile yerel markaların çok ilerisinde global markalarla yarışır niteliktedir.

Markanızın gelecekteki vizyonuna vurgu yaparak, 2017-2018 yılı hedef ve projelerinizi, pazarda nasıl bir strateji izleyeceğinizi bizimle paylaşır mısınız?

Aslına bakarsanız EgeBeta ve Sundurmacı markalarının misyonu mekanlara kalite ve estetik değer kazandırmaktır. Bu nedenle her geçen gün gelişen teknolojiler ve estetik beğeniler doğrultusunda yenilikçi ve gelişime açık bir tavır sergilemek gerekir ki, bu sonuçta bizim vizyonumuzu belirlemektedir. Bizim öngörülerimiz önümüzdeki dönemin bizim için çok daha hareketli ve yoğun olacağını söylüyor ki, geçen 24 yıl içinde bu öngörüler bizi hiç yanıltmadı ve öngörülerimiz doğrultusunda hep hazırlığımızı yaptığımız için tüm işlerimizden alnımızın akıyla çıktık. Geçmişimiz geleceğimizin aynasıdır. Stratejimiz her zaman yüksek kalite…

“Our Past is the Mirror of our Future”

EgeBeta serving in the automatic door, window and shutter systems became prominent with “Sundurmacı” trademark different from the classic product range of EgeBeta in Eurasia Door Exposition. Gafur ALİŞER, the Chairman of the Board of Directors of EgeBeta which we have taken his opinions regarding the new trademark in the exposition stated that “EgeBeta trademark is synonymous with many classic product names in the industry as all quality trademarks. We can state that it has become valid for ‘Sundurmacı’ trademark additionally.

egebeta 64c

Powered by OrdaSoft!