alkur logo“r-tec Marka Bilinirliği Artarak, Alkur Kapı Sistemleri İle Anılıyor”

Alkur Kapı Sistemleri Genel Müdürü Reha KURTULUŞ Avrasya Kapı Fuarı sonrası gerçekleştirdiğimiz söyleşide fuara dair görüş bildiriminde bulunarak,” Bu yıla r-tec Motor ve Kontrol Sistemleri ürün grubumuzun PR çalışmalarını yapmakla başladık. 2017 yılında katıldığımız ve katılacağımız fuarlarda tamamen r-tec markamızın tanıtımına ağırlık vereceğiz” dedi.

 

 

alkur 64aYurt içindeki / yurt dışındaki yatırımlarınıza ve markanızın günümüz faaliyetlerine değinir misiniz?

Alkur Kapı Sistemleri A.Ş. olarak, otomatik kapı sektörünün ihtiyaçlarını analiz ederek ve geliştirerek, r-tec markası ile kontrol kartları, elektronik kısımlar ve aksesuarları % 100 Türk yazılımla üretiyoruz.

Ar-Ge ve Ür-Ge departmanlarımızın çalışmaları sonucunda ürettiğimiz ürünlerimiz, bugün Türkiye’nin birçok yerinde, Asya ve Avrupa’da kullanılıyor. Farklı coğrafyalardan aldığımız geri bildirimler ile ürünlerimize yenilerini ekleyerek yolumuza devam ediyoruz. Bu yıla r-tec Motor ve Kontrol Sistemleri ürün grubumuzun PR çalışmalarını yapmakla başladık. Yılın ikinci çeyreğinde geldiğimiz nokta r-tec marka bilinirliği artarak Alkur Kapı Sistemleri A.Ş. ile anılıyor.

Rekabet noktasında sizi diğer markalardan ayıran öncü farklılıklarınıza ve marka bilinirliğini sağladığınız ürün gruplarınıza vurgu yapar mısınız?

Biz prensip olarak yerli üretime önem veren bir firmayız. Daha önce ithal ettiğimiz birçok ürünü geliştirerek yerlileştirdik. Bugün r-tec projemiz kapsamında elektronik kartlar ve aksesuar grubu da dâhil olmak üzere, kaliteden ödün vermeden % 100 Türk menşeili olarak ürettiğimiz ürünlerimiz oluştu. Biz, Alkur Kapı Sistemleri A.Ş. olarak, sektörün ihtiyacı olan veya ileride ihtiyacı olabilecek özellikleri bugünden tespit edip tasarlayarak ilerliyoruz. Bahçe otomasyonu, fotoselli kapılar, endüstriyel kapı kontrol üniteleri, emniyet, ikaz, kumanda ve aksesuarları üretiyoruz.

“Dünyada İlk & Tek Tüm Bahçe Otomasyonunda Tek Kart Tek Kontrol” sloganıyla PR’ını yaptığımız, r-tec grubu ürünlerimizden 24V ile çalışan tüm motorlarımızda tek kontrol kartı kullanıyoruz. Dünyada bugün bilinen en büyük firmalar dâhil bu kartı önümüzdeki yıl, sonraki yıl sektöre kazandıracağını söylerken, biz bu kartı ürettik ve 3 yıldır sahada kullanılıyor.

Satış sonrası hizmetlerle de ön plandayız. Biz ürettiğimiz ürünün arkasındayız. Güncellenen ve yenilenen ürünlerimizi de meslektaşlarımızla paylaşıyoruz.

Katılım sağladığınız Tüyap KPC Fuar organizasyonu ile ilgili değerlendirmeniz ve fuarların markanıza yansımaları hakkında görüş bildirir misiniz? Fuar organizatörlerinden farklı beklentileriniz söz konusu mu?

2017 yılında katıldığımız ve katılacağımız fuarlarda biz tamamen r-tec markamızın tanıtımına ağırlık verdik. Fuarda yerli ve yabancı ziyaretçilerimizden r-tec’i bilerek gelenler oldu. Bu fuar, markamızı daha önce duymuş ancak kullanma imkânı bulamayan meslektaşlarımıza ürünlerimizi tanıtmak için güzel bir fırsat oldu. Marka bilinirliğimiz katlandı.

Tüyap KPC Fuarı; bizim sektördeki en büyük fuarımız, katılım olarak da en yoğunu diyebiliriz. Yurt dışı katılımcı için daha fazla tanıtım yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Hangi ürün lansmanı ile yerel ve global sektör profesyonellerinin dikkatini çekmeyi hedeflediniz?

Söylediğim gibi, bu yıl r-tec yılı olacak. Mayıs ayının 2. yarısından itibaren stoklarımızda yerini alacak olan, r-tec Dinamik Serisi bariyerlerimizin tanıtımını yaptık. Bunun yanında, bahçe grubu ürünlerimize ağırlık verdik. Yine 2017 yılında lansmanını yaptığımız fotoselli kapı mekanizma kitler de oldukça ilgi gördü. En önemlisi ise 24V ürünler için ürettiğimiz tek kart G24 kontrol kartımız bu yılın gözdesi olacak.

Markanızın gelecekteki vizyonuna vurgu yaparak, 2017-2018 yılı hedef ve projelerinizi, pazarda nasıl bir strateji izleyeceğinizi bizimle paylaşır mısınız?

r-tec bildiğiniz gibi motor ve kontrol sistemleri markamız, global bir isim ve logo ile yola çıktı ve otomatik kapı sektörünün otomasyon ayağında, kaliteden ödün vermeden, % 100 yerli ve % 100 yenilikçi anlayışıyla yoluna devam edecek. Biz sadece 2017-2018 için değil, her zaman izleyeceğimiz strateji ile sektöre öncülük etmeye devam edeceğiz.

“r-tec is being known as Alkur Door Systems by increasing the Trademark Awareness”

Reha KURTULUŞ, the General Director of Alkur Door Systems stated that “we started this year with PR Works on our product group r-tec Engine and Door Systems and we will completely focus on promotion of r-tec trademark completely in the expositions we will participate in 2017” in the conversation we have realized after Eurasia Door Exposition.

alkur 64b

Powered by OrdaSoft!