faac logoCaner TİRYAKİOĞLU, “Otomasyon Alanında Öncü Olmayı Misyon Edindik”

FAAC Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Caner TİRYAKİOĞLU gerçekleştirdiğimiz söyleşide; “Tüm vizyonumuz ve kalite felsefemizle biz; kullanıcı ve çevre dostu ürünler ile prensiplerimizden taviz vermeden teknoloji üretmeye ve sürdürülebilir büyümeye devam edeceğiz” dedi.

 

 

faac 64a

Röportajımıza başlarken sizi tanıyabilir miyiz?

1983 İstanbul doğumluyum. Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde lisansımı, daha sonrasında ise Uluslararası Ticaret ve Ekonomi Yüksek Lisansımı tamamladım. 2006 senesinden beri farklı sektörlerde satış ve satın alma departmanlarında görev aldım. Şu an da FAAC Türkiye’nin Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevini yürütmekteyim.

FAAC Group’u bize kısaca tanımlar mısınız?

FAAC olarak biz, 52 yıllık geçmişimizle, otomatik geçiş sistemleri konusunda dünyada sektörün en önemli aktörlerinden biri olarak faaliyet göstermekteyiz. İtalya’nın Bologna kentinde başlayan hikâyemize; bugün bariyer, bahçe kapı motorları, mantar bariyer, otomatik kapı, seksiyonel kapı, tüp motor vb. ürün gruplarında, sürekli yeniliklere imza atan ve teknoloji üreten bir firma olarak, varlığımızı her geçen gün büyüterek devam ediyoruz. Otomasyon kapılarını dünyaya ve kullanıcılara ilk olarak sunan FAAC, dünyada 5 kıtada 32 bağlı şirket, 15 ülkede 18 üretim tesisi ve 2.400’ün üzerinde çalışanıyla, kapı otomasyonunu ilk kez tasarlayan ve bunu geliştiren kurucumuzun vizyonu ile tüm dünyada 1 numara olmaya devam etmektedir.

Türkiye’deki faaliyetlerinize ve marka bilinirliğini sağladığınız ürün gruplarınıza değinir misiniz?

1965 yılında kapılarını açan ve o dönemden beri sürekli olarak büyüyen firmamız; gelişen ihtiyaç, beklenti ve hedeflere paralel olarak, 2012 yılında Türkiye ofisini devreye almıştır. Sektörün öncü firması olarak FAAC, daha önceleri de Türkiye pazarında distribütör ağıyla bulunmuş olmasına karşılık, 2012 yılından itibaren bağlı şirket olarak Türkiye’de temsil edilmektedir. Henüz 5 yıllık geçmişimize karşılık, organizasyonumuz sürekli büyümektedir. Bugün Türkiye’nin her noktasında son kullanıcılara hizmet veren yetkili bayi ağımız bulunmaktadır.

Ürün gamımızda; tamamı İtalya’daki fabrikamızda üretilen bariyer, mantar bariyer, yana kayar ve dairesel bahçe motorları, kapı motorları, tüp motor, seksiyonel kapı motorları ve bunların yanı sıra entegre otopark sistemleri bulunmaktadır. FAAC Türkiye en basit geçiş kontrol sistemlerinden, proje odaklı ve komplex entegre çözümlere kadar, farklı otomasyon ve kontrol sistemlerinde firmaların ve son kullanıcıların çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir. 

Markanızın pazardaki başarı grafiğine ve rekabet noktasında sizi diğer markalardan ayıran öncü farklılıklarınıza vurgu yapar mısınız?

Bizi diğer firmalardan ayıran en önemli özelliğimiz olarak; kalitemizi ve teknolojimizi görmekteyiz. Günümüzde her sektörde rekabet oldukça sert, hiçbir marka ve ürün rakipsiz değil. Bu sert rekabet ortamında diğer firmaların arasından sıyrılarak dünya lideri olmak ve bu liderliği korumak için biz, teknoloji üretiyoruz. Bu teknolojiyi de FAAC’ın DNA’sında bulunan kalite algısını yenileyerek ve sürekli geliştirerek ve sektörde standartları belirleyerek üretiyoruz. Ürünlerimizi her zaman karakterize etmiş olan kalite seviyesini korumak ve daha da yukarılara çıkarmak için; teknolojiye, gelişmiş üretim yöntemlerine, kalite kontrol sürecine ve organizasyona sürekli olarak yatırım yapıyoruz. FAAC Group dünyanın çeşitli bölgelerinde sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaktadır, buna ek olarak sanat ve spora da sürekli olarak sponsorluklar ile destek olmaktadır. İtalya Serie A takımlarından kurulduğumuz şehrin temsilcisi Bologna FC’nin uzun yıllardır ana sponsorudur. 

FAAC ailesi olarak biz, bundan önce de olduğu gibi, otomasyon alanında öncü olmayı misyon edindik. Sahip olduğumuz 75’in üzerinde ürün patenti de bunun bir göstergesidir. Bunu sağlarken, yaşadığımız çevreyle de barışık olma amacı taşıyoruz. Kullanıcıya gerçek tasarruf sağlayan Safe&Green yaklaşımımız FAAC’ın tasarım felsefesinin merkezini oluşturmaktadır.

faac 64b

Gerçekleştirdiğiniz bayi lansmanı ile ilgili bilgi paylaşır mısınız? Hangi ürününüzü sektör profesyonellerinin dikkatine sundunuz?

Bahsettiğiniz gibi bayilerimiz ile Antalya’da oldukça verimli bir organizasyon gerçekleştirdik. Öncelikle şunu belirtmek isterim; biz tüm bayilerimizi birer müşteri olarak değil, bizim ortaklarımız olarak görmekteyiz. Bu anlamda, hem ortaklarımızla birlikte olmak, keyifli bir hafta sonu geçirmek, sektörün ve genel anlamda ekonominin durumunu değerlendirmek için hem de yeni ürünlerimizi kendilerine tanıtmak için bir araya geldik.

Beklediğimiz gibi oldukça verimli olan bu organizasyonda açılış olarak; katılım sağlayan tüm ortaklarımıza, çevreye duyarlılık vizyonumuzun bir sonucu olarak TEMA Vakfı aracılığı ile Balıkesir’de kendi adlarına dikmiş olduğumuz fidanların sertifikalarını ve katılım plaketlerini takdim ettik. Bu hoş sürprizin ardından 2017 yılı içerisinde sektörün beğenisine sunacağımız ve oldukça iddialı olduğumuz 3 yeni ürünümüzü bayilerimize tanıtarak, teknik detaylar ile ilgili olarak bilgi verdik.

Bu ürünlerimizden ilki, B614 adını verdiğimiz 24 VDC motorlu elektromekanik bariyerimizdi. Sürekli kullanıma uygun, görsel olarak iddialı ve kurulum, montaj konusunda birçok avantajı bulunan bu yeni bariyerimizin fiyat/kalite dengesi bayilerimizin büyük beğenisini kazandı. Bu bariyerimizde diğer alternatiflerden farklı olarak dikdörtgen bariyer koluna led ışık da kurulabilmektedir. 

Bunun yanında yeni çift motor alternatifi de bulunan otomatik kapı mekanizmamız A1400 de bayilere tanıtıldı. Tek kanat kullanımında 250, çift kanat kullanımında 180+180 kg ağırlığa sahip kapıları çalıştırabilen, USB bellekten portatif olarak yazılım atma, kolay bağlantı klemensleri gibi birçok avantajı ve yeni teknolojiyi barındıran yeni mekanizmamız da tüm teknik detayları ile birlikte bayilerimize sunulmuştur.

Son olarak tanıtımı gerçekleştirdiğimiz A951 adını verdiğimiz dairesel iç kapı motorumuz da ortaklarımız tarafından büyük ilgiyle karşılandı. 100 kg ağırlığında iç kapıları çalıştırabilen, yine USB bellekten portatif yazılım atmaya uygun motorumuz, opsiyonel batarya, alıcı kart aparatı ve kolay kurulum ekranı gibi birçok yeni teknoloji içermektedir.

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir konu var mı?

Bahsettiğim gibi FAAC Group olarak biz geçmişimizden gelen anlayışımızla, ilk olduğumuz bu alanda, liderliğimizi sürdürmek için sürekli çalışmaktayız. Bileşen ve ürün kalitesine olan bağlılığımız, özenle seçtiğimiz tedarikçilerimiz ve 1965 yılından beri devam eden titiz kalite kontrolümüz, FAAC markasını yüksek kalite, güvenilirlik, standartlara uygunluk ve son kullanıcı güvenliği için dünya çapında lider isim haline getirmiştir. Tüm vizyonumuz ve kalite felsefemizle biz, kullanıcı ve çevre dostu ürünler ile prensiplerimizden taviz vermeden teknoloji üretmeye ve sürdürülebilir büyümeye devam edeceğiz.

Ayrıca markamıza göstermiş olduğunuz yakın ilgi sebebiyle şahsınız nezdinde tüm ekip ve yönetim kadronuza teşekkür eder, ALU&Art ve Win&ART Proje dergilerine yayın hayatında başarılar temenni ederiz.

Caner TİRYAKİOĞLU “We took being the Leader in the Field of Automation as our mission”

Caner TİRYAKİOĞLU, the Sales and Marketing Director of FAAC Automatic Transmission Systems stated that “With our vision and quality philosophy, we will continue to produce technology and sustainably grow without compensating from our principles with user and environment friendly products” in the conversation we have realized.

Powered by OrdaSoft!