metsan logoBüyük Buluşmalarla, Güçlü Hedeflere

Metsan; 8-25 Mart tarihleri arasında, tam 18 gün içerisinde üç farklı fuar organizasyonunda katılımcı olarak yer alarak kendi rekorunu kırdı. Sırasıyla katıldığı Tüyap Avrasya Pencere Fuarı, Frankfurt ISH ve İstanbul Hırdavat Fuarlarında çok farklı ülkelerden yeni bağlantılar edinmesinin yanı sıra, mevcut müşterileri ile bir araya gelerek sektördeki yenilikleri değerlendirme fırsatı yakaladı.

 

 

metsan 64a

Metsan, Avrasya Pencere Fuarı’nda Kimyasal Dübel Ürün Lansmanı Gerçekleştirdi

8-11 Mart tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar Merkezinde 18.’si düzenlenen Avrasya Pencere Fuarı’nda ziyaretçiler ile bir araya gelen Metsan; ‘Kimyasal Dübel’ ürününün tanıtımına yer vererek sektörün en önemli tedarikçileri ve proje yöneticileri ile ürün ve hizmet kalitesini değerlendirme fırsatı yakaladı. Yabancı misafirlerini de ağırlayan Metsan; Avrasya Pencere Fuarı’nda Panama, Moldova, Irak, Suudi Arabistan, İran, Filistin ve İsrail’den gelen misafirlerine ürün tanıtımının yanı sıra,  ülke temsilcilikleri talebinde bulunan firmalar ile temsilcilik ön görüşmeleri yapma imkânı elde etti. 

Ayrıca; ürünlerinin hâlihazırda sahip olduğu sertifikalara ek olarak, çok yakında ulusal ve uluslararası sertifikalandırma kuruluşlarından temin edilmiş yeni sertifikalarını alacakları bilgisi ziyaretçiler ile paylaşıldı.

EMS Dubell markası ile pazara sunulan kimyasal dübel ürününün yapı sektöründeki geleceği, sektöre kazandırdıkları ve kazandıracakları ile ilgili görüş alışverişinde bulunan Metsan; yerli ve yabancı misafirlerine vizyonunu aktardı.

Metsan Kurucu Ortaklarından İbrahim ÇABUK; “Kimyasal dübelin yapı endüstrisi geleceğinde çok daha önemli bir yer tutacağını tahmin etmek zor değil. İlk olarak mekanik ankrajlama yöntemlerinin alternatifi olarak pazara giriş yapan kimyasal dübelin yapısal kuvvette bağlayıcılık sağlayan özelliği ile yüzey yapıştırıcısı olarak yeni kullanım alanları oluşuyor; kimyasal dübel artık klasik mermer yapıştırıcılarının yerini alıyor ve yapı sektöründe birçok ürünün yeniden tasarımının ve yeni ürünlerin üretilmesinin gerekliliğini ortaya koyan yönü ile de “anahtar teknoloji” rolünü üstleniyor. Bu yönü ile değerlendirildiğinde, yapı sektöründe estetiği önceleyen, çok daha hafif ve çok daha dayanımlı malzemeler ile üretilmiş paneller, bölmeler, çok fonksiyonlu duvarlar, taşıyıcı sistemler, küpeşte, korkuluk, cephe sistemleri ve benzeri birçok yeni ürünün montajında kullanılmaya başlanan kimyasal dübelin hızla yayılarak sektörde çok daha geniş tüketim hacmiyle yerini alacağını öngörüyoruz.”

ÇABUK; “Kimyasal dübel ürünümüz ile iç pazarda açık ara pazar lideri olduğumuzu ziyaretçilerimizin ifadeleri doğrultusunda bir kez daha teyit etmemize vesile olan bu fuarda, kalite ve fiyat rekabeti yönünden doğru bir çizgide olduğumuzu bildiren ziyaretçilerimiz bu durumu gelecekte de muhafaza etmemiz gerektiğini bizlere hatırlattı” dedi.

metsan 64b

Metsan, ISH Fuarı’nda Global Ziyaretçilerle Buluştu

14-18 Mart tarihleri arasında Frankfurt, Almanya’da düzenlenmiş olan ISH Fuarı’nda global ziyaretçiler ile bir araya gelen Metsan; bu fuarda Almanya temsilcisi ile birlikte faaliyet gösterdi. Almanya temsilcisi Almanya içerisinden gelen müşterileri ağırlarken, Metsan Türkiye ekibi de global ziyaretçileri karşıladı. Fransa, İtalya, İngiltere, Rusya, Belarus, Çin, Brezilya, Uruguay, Kanada, Romanya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Moldova, İrlanda, İzlanda, Avustralya, Hollanda, Danimarka, Finlandiya, İsveç, Yunanistan, Ürdün, Filistin, İsrail, İran, Tunus ve Gürcistan gibi ülkelerden gelen ziyaretçiler ekip işbirliğinde Metsan standında ağırlandı.

Metsan ürün gruplarının tanıtımının ve bilgi aktarımının yapıldığı stantta demo uygulamalar tüm ziyaretçiler tarafından ilgi gördü. Klasik boru sızdırmazlık elemanları ve yöntemlerinin oluşturduğu sorunları ortadan kaldıran yeni nesil boru sızdırmazlık ürünleri ile yapılan uygulamaların çok daha ekonomik ve pratik olduğu, işçilikten ve zamandan kazandırdığı sektör temsilcilerine vurgulanırken, ürünlerin boru bağlantı yüzeylerinde korozyonu önleyen bir tabaka oluşturduğu ve bu yönüyle korozyonu engellediği, teflon bant, keten, macun gibi klasik ürünler ile mukayese edildiğinde yarı yarıya maliyet avantajı da sunmakta olduğu ifade edildi. 

Farklı ülkelerden gelen onlarca ziyaretçi ile buluşulan fuarda, 25 farklı ülke ile bağlantılar gerçekleştirildi. Fuar sonrası çok hızlı geri dönüşler almaya başladığını ifade eden İbrahim ÇABUK; “Global marka olma yolunda hızla ilerlediğimiz bu süreçte firmamız açısından çok verimli bir fuar geçirdiğimizi düşünüyoruz” dedi.

Hırdavat Fuarı’nda Metsan Farkı

23-25 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Hırdavat Fuarı’nda ise hırdavat sektörünün takipçileri ile buluşan Metsan yönetimi; ilk kez düzenlenmiş olan bu fuarın oldukça başarılı geçtiğini ifade etti.

Sınırlı sayıda yabancı ziyaretçinin de yer aldığı Hırdavat Fuarı’nda Kıbrıs, Kazakistan, Filistin ve Ürdün’den gelen yabancı misafirlere ürünlerini tanıtan Metsan yönetimi, kendi pazarları ile ilgili temsilcilik talepleri olan sektör temsilcileri ile temsilcilik ön görüşmeleri gerçekleştirdi.

EMS Dubell, EMS Force Engineering Adhesive ve EMS Force Super Glue markaları ile yer alan Metsan ekibi; fuarda ziyaretçilerine kimyasal dübel, anaerobik boru sızdırmazlık kimyasalları ve hızlı yapıştırıcıları ile ilgili bilgi aktarımında bulundu. Demo uygulamaları ve teknik bilgi paylaşımının yanı sıra, ürünler ile ilgili yöneltilen sorular yanıtlanarak, ürün avantajları, ürün sertifikalandırma süreçleri,  marka yönetimi, Ar-Ge çalışmaları, kalite-rekabet politikası, vizyon ve hedeflere dair paylaşımda bulunuldu.

With Great Encounters, Strong Goals

Metsan; Between the 8th and 25th of March, he participated in three different fair organizations in 18 days and broke his own record. Tuyap Eurasia Window Fair, which he attended respectively, got the opportunity to acquire new connections from many different countries at Frankfurt ISH and Istanbul Hardware Fair, as well as to get the opportunity to evaluate innovations in the sector by meeting with existing customers.

metsan 64c

Powered by OrdaSoft!