klaes logoHorst Klaes, Avrasya Pencere Fuarı’nda Klaes 3D Tasarım Modülüyle Dikkat Çekti

Horst Klaes Genel Müdürü Cengiz BERBER ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide, 2013 yılından beri  Tüyap Pencere Fuarı’na katılım sağladıklarını ifade ederek; fuarda Klaes 3D adını verdikleri, 3 boyutlu tasarım modülünü yerli ve yabancı çözüm ortaklarının dikkatlerine sunduklarını ifade etti.

 

 

klaes 64a

Yurt içindeki / yurt dışındaki yatırımlarınıza ve markanızın günümüz faaliyetlerine değinir misiniz?

Horst Klaes olarak her geçen gün hizmetlerimizi yeni pazarlara ve ülkelere götürerek büyümemize devam ediyoruz. Son 6 aylık dönem içinde Suudi Arabistan, Cezayir ve Fas’ta yerleşik teknik destek birimlerimiz kuruldu. Bu bölgelerde giderek artan müşteri sayımıza orantılı olarak yerleşik hizmet vermek zaruri hale gelmiş ve firmamız bu konuda ciddiyetini ve hassasiyetini göstererek gerekli adımlarını atmıştır. Yurt içinde özellikle dikkat ettiğimiz konu, bizleri tercih eden firmaların memnuniyeti ve onların taleplerinin karşılanması. Buna paralel olarak yeni sektörlere esnek ve geniş çözümleri ile girişimlerini sürdürmektedir. Buna örnek olarak Pergola sektörüne getirdiğimiz 3 boyutlu tasarım ve üretim çözümlerini örnek verebiliriz.

Rekabet noktasında sizi diğer markalardan ayıran öncü farklılıklarınıza ve marka bilinirliğini sağladığınız ürün gruplarınıza vurgu yapar mısınız?

Firma konsepti olarak bizler her zaman belli bir seviye üzerine gelmiş ve standart yazılımlar ile ihtiyaçlarını karşılayamayan firmalar için, onların gereksinimlerine ve ihtiyaçlarına yönelik geniş, kapsamlı ve esnek çözümler sunmak olmuştur. Bizi zaten rakiplerimizden farklı kılan en önemli özelliğimiz, esnek altyapısı ve modüler çözümleri ile A’dan Z’ye bir firmanın ihtiyaç duyabileceği tüm çözümleri bünyesinde bulunduran bir yazılım olmasıdır. Şu an için Türkiye’de PVC, Ahşap, Ahşap-Alüminyum, Alüminyum Kapı Pencere, Giydirme Cephe, Ahşap, Alüminyum veya Ahşap Alüminyum Kış Bahçesi, Panel Kapılar, CAD/CAM Çözümleri ve son olarak da Pergola ve Gölgelendirme Sistem çözümleri üzerine hizmetlerimizi vermekteyiz.

Katılım sağladığınız Tüyap KPC fuar organizasyonu ile ilgili değerlendirmeniz ve fuarların markanıza yansımaları hakkında görüş bildirir misiniz? Fuar organizatörlerinden farklı beklentileriniz söz konusu mu?

2013 yılından beri Tüyap Pencere Fuarı’na katılım sağlamaktayız. Fuar ve tanıtım organizasyonları bir firmanın hedef kitlesine ulaşmanın en hızlı ve etkili yollardan bir tanesi olduğunun bilincindeyiz. Özellikle 2017 Tüyap Pencere Fuarı firmamız açısından çok verimli geçtiğini söyleyebiliriz. Örnek verecek olursak 2017 Tüyap Pencere Fuarı esnasında yaptığımız anlaşmalar ile 2017 yılı takvimini neredeyse doldurduk.

klaes 64b

Hangi ürün lansmanı ile yerel ve global sektör profesyonellerinin dikkatini çekmeyi hedeflediniz?

Artık 2 boyutlu, tekdüze ve sınırlı yazılımların kullanım ömrünü tamamladığını gözlemlemekteyiz. Klaes olarak 2016 yılının ortasından itibaren bizlerde Klaes 3D adını verdiğimiz, 3 boyutlu tasarım modülümüz üzerine daha bir ağırlık verdik. Sektörden gelen olumlu tepkiler ve ciddi anlamdaki siparişler de bu konuda ne kadar haklı ve öngörülü olduğumuzu destekler nitelikte olmuştur. Bu süre zarfında özellikle Dubai, Katar ve Çin’de büyük stadyum ve yüksek gökdelen binaların, imalat ve tasarımlarında kullanılan Klaes 3D, bu projelerden başarı ile çıkarak kendini ispatlamışta bulunmakta.

Markanızın gelecekteki vizyonuna vurgu yaparak, 2017-2018 yılı hedef ve projelerinizi, pazarda nasıl bir strateji izleyeceğinizi bizimle paylaşır mısınız?

2017 ve sonrası içinde firma olarak hedeflerimiz; büyük, komplike ve detaylı projelere imza atan Alüminyum Giydirme Cephe uygulayıcı firmalara, Gölgelendirme Sistemleri, Kayar-Katlanır Sistemler üzerinde hizmet veren firmalara yazılım çözümleri sağlamak. Bu karmaşık yapıların soru-cevap gibi çok kolay sistematik ile hızlı ve güvenilir şekilde çözümlendirmek. Hızlı bir şekilde ‘tekliften-imalata’ eksiksiz ve hatasız bir biçimde firmaların geçebilmesi ve bu sayede minimum zamanda maksimum verim alarak sektördeki değerli firmalarımıza artı değerler sunmak, bizlerin öncelikli hedefidir.

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir detay söz konusu mu?

Markamıza göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür eder, yayın hayatınızda başarılar temenni ederiz.

Horst Klaes, at the Eurasian Window Fair Klaes 3D Design Module Attention

Horst Klaes General Manager Cengiz BERBER stated that they have participated in Tuyap Window Fair since 2013; said that they gave the name of Klaes 3D and put the 3D design module in to the attention of domestic and foreign solution partners.

klaes 64c

Powered by OrdaSoft!