ozerpan logo“Sektörde Yeni Yatırımlarla Dikkat Çekiyoruz”

Özerpan Yönetim Kurulu Başkanı Bayram GÜLTEKİN gerçekleştirdiğimiz söyleşide Winsa Bayi toplantısında takdim edilen ödüle dair; “Winsa’dan 1998 yılından bu yana 18 yıldır üst üste birincilik ödülü kazanmaktayız. Takdir edilen bu ödül ile gurur duymaktayız” dedi.

 

 

 

ozerpan 63a

Türkiye’deki yatırımlarınıza, faaliyetlerinize ve marka bilinirliğini sağladığınız bayiliğini yaptığınız ürün gruplarınıza değinir misiniz?

Kayseri merkezli firmamızın Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi’nde 8.000 m2 kapalı, 6.000 m2 açık olmak üzere cam ve PVC kapı pencere sistemleri üretimi yaptığımız fabrikamızda Winsa sürgülü ve sürgüsüz her çeşit PVC pencere kapı sistemleri ve Trakya Cam ısı ve ses yalıtımı sağlayan ısıcam ve yalıtım camlar, cephe camları üretiyoruz. Yine 4.000 m2 kapalı alanlı 2. fabrikamızda montaja hazır garaj kapısı, uzaktan kumandalı akıllı ev sistemleri, panjur kepenk sistemleri, sineklik çeşitleri üretiyoruz ve tüm Türkiye’ye gönderiyoruz. Şimdi bunlara ilave olarak Winsa CamOda ve Winsa balkon camlama sistemleri üretimine başlamış bulunmaktayız. Yine Trakya Cam bayisi olarak üretimimizi ve ürün çeşitliliğimizi de sürekli artırmaktayız.

Markanızın pazardaki başarı grafiğine ve rekabet noktasında sizi diğer markalardan ayıran öncü farklılıklarınıza vurgu yapar mısınız?

Özerpan olarak rakiplerimizden farkımız; 30. yılın verdiği tecrübe ve güven ile sektörde kalıcı olan, bir gün değil her gün müşterisinin yanında olan, sadece garanti süresince değil garanti bittikten sonrada müşterilerine hizmet eden, müşteri memnuniyetini ilke, müşteri mutluluğunu gaye edinmiş bir firma olmamızdır. Hiçbir şey bizi kalitemizden ödün vermeye zorlayamaz. Firmamız TSE ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile Avrupa normlarında üretim yapmaktadır. Ürünlerimiz hem TSE, hem de CE belgelidir.

ozerpan 63b

Winsa Bayi toplantısında almış olduğunuz ödüle dair bilgi verir misiniz?

Winsa’nın kurulduğu 1998 yılından bu yana 18 yıldır üst üste birincilik ödülünü kazanmaktayız. Bu ödül artık bizim için geleneksel hale gelmiş durumdadır. Winsa denince zaten ilk akla Özerpan gelmektedir.

Geliştirmeyi planladığınız hedef pazarlarınızı, mevcut ihracat noktalarınızı ve üretim kapasitenizi öğrenebilir miyiz?

PVC pencere sektöründe yakaladığımız başarıyı Panjur- Kepenk sektöründe de yakalamak bu konuda da Türkiye’de bir numara olmak istiyoruz. Bunun için gereken yatırımları yaptık. Özellikle Panjur Kepenk Sistemleri konusunda Ar-Ge’ye çok önem veriyoruz.

Kendimize özgü geliştirdiğimiz sistemlerle; özellikle patentli amortisör sistemli makaslı panjur ürünümüzle iddialıyız. Ürünlerimize hem sağlamlık, hem de estetik katıyoruz. Yine cam konusunda her geçen gün kendimizi geliştirmekte yeni yatırımlar yapmaktayız.

Katılmayı planladığınız / katılım sağladığınız fuar organizasyonları söz konusu mu? Fuarların markanıza yansımaları hakkında görüş bildirir misiniz?

Özerpan olarak yurt içi ve yurt dışında sektörle ilgili fuarları çok yakından takip etmekteyiz. Katılımcı olamadığımız fuarlara bile gözlemci personel göndererek gelişmeleri yakından izlemekteyiz.

Markanızın gelecekteki vizyonuna vurgu yaparak, 2017-2018 yılı hedef ve projelerinizi, pazarda nasıl bir strateji izleyeceğinizi bizimle paylaşır mısınız?

2017 yılında da yine kaliteden ödün vermeden, müşteri memnuniyeti ilkesi, 30. yılın tecrübesi ve bilgi birikimiyle çalışmalarımızı devam ettireceğiz.

Sizce iş dünyası ve sektör temsilcileri kriz dönemlerini nasıl fırsata çevirebilir?

Bir yılda bile 4 mevsim var. Ticarette böyledir. Yazı var, kışı var. Kış olmadan yaz gelmiyor.

Bu nedenle krizler yaşanacak ki sonrası bir yükselme dönemi olsun. Bizler kriz dönemlerinde bu düşünce ile çalışmalarımızı yapıyor, gelecekteki yükselişimiz için geleceğimizi planlıyoruz.

ozerpan 63c

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir konu var mı?

Dergileriniz ALU&Art ve Win&ART Proje’ye yayın hayatında başarılar diler, şahsınız nezdinde ekibinize teşekkür ederiz.

“We are Attracting Attention with New Investments in the Sector.”

In the interview we held with him, as relating with the award presented at Winsa Dealer Meeting, board Chairman of Özerpan, Bayram GÜLTEKİN said: “We are gaining the first prize from Winsa since 1998 for 18 successive years. We are feeling proud with the award given to us.”

ozerpan 63d

Powered by OrdaSoft!