artim logo“Sektörün Çözüm Noktası Olmayı Hedefliyoruz”

Artim Kimya Firma Sahibi Bülent ÇELİK gerçekleştirdiğimiz söyleşide sektöre  ART markasıyla hizmet verdiklerini; tüm yapıştırıcı, hırdavat grubu, vida çeşitleri ve cephe sektöründe kullanılan ürün gruplarını bünyelerinde bulundurduklarını ifade etti.

 

 

artim 63aa

Röportajımıza başlarken markanızın faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Artim Kimya olarak 04-04-2016 tarihinde firmamızı açtık. 20 yılı aşkın süredir inşaat, alüminyum toptan ve cephe sektöründe satış ve pazarlama bölümünde çalışmaktaydım. Son bir yıldır da kendi firmamda bu sektörlere yapı kimyasalları satmaktayım. Bu sektörü çok iyi bilmemle birlikte sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek hangi ürünün doğru yerde kullanılacağını müşterilerimize sunmaktayım.

Benim bu alanda başarılı ve hırslı olmamdaki ilk nedenlerden biri ve tek önemli kişi olarak rahmetli Kemal IŞIK abimi gösterebilirim. Bana kattığı değerlerden dolayı hiçbir zaman kendisini unutmayacağım. Kendisi şimdiye kadar tanıdığım; insanlığı, satış tekniği, yöneticiliği ve insanları motive etme başarısı ile en üst düzeyde bir insandı.

Bayiliğini yaptığınız markalar ile birlikte marka bilinirliğini sağladığınız ürün gruplarınıza değinir misiniz?

Artim Kimya olarak bayiliğini yaptığımız ürünlerin en başında Den Braven firması gelmektedir. Ayrıca VRL, Bostik, Tecnowol markalarını da satmaktayız. Kendi markamız olarak ART markasıyla hizmet vermekteyiz. Tüm yapıştırıcılar, hırdavat grubu, vida çeşitleri ve cephe sektöründe kullanılan ürün grupları çeşitliliğimiz mevcuttur.

Rekabet noktasında sizi diğer markalardan ayıran öncü farklılıklarınıza vurgu yapar mısınız?

Artim Kimya olarak bizi diğer markalardan ayıran öncelikli farklarımız; hizmet kalitemiz, fiyat politikamız ve insani ilişkilere verdiğimiz sonsuz önemdir.

Markanızın gelecekteki vizyonuna vurgu yaparak, 2017-2018 yılı hedef ve projelerinizi, pazarda nasıl bir strateji izleyeceğinizi bizimle paylaşır mısınız?

Öncelikli hedefimiz bu sektörde tüm müşterilerimizin ihtiyaçlarını en hızlı şekilde karşılamaktır. Daha ileriki yıllarda da Artim Kimya olarak sektörde çözüm noktası olmayı hedefliyoruz.

artim 63a

Sizce iş dünyası ve sektör temsilcileri kriz dönemlerini nasıl fırsata çevirebilir?

Bence kriz dönemlerini çok ama çok çalışarak ve hatta işe ilk başlamış gibi hırs ve azimle çalışarak atlatabiliriz.

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir konu var mı?

“Hedefi Olmayan Gemiye Hiç Bir Rüzgâr Yardım Edemez” ilkesini her zaman benimsemişimdir. Kendi işimi yapma konusunda bana her zaman destek olan sevgili eşim Özlem Hanım’a sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Ayrıca dergileriniz ALU&Art ve Win&ART Proje yönetim ve ekibini firmamıza gösterdikleri yakın ilgi sebebiyle teşekkür eder, uzun soluklu yayın hayatınızda başarılar temenni ederim.

“We are Targeting to Become the Solution Place for the Sector.”

During the interview we held, company owner of Artim Chemistry, Bülent ÇELİK stated that they are providing services under the brand of ART and that they have got all kinds of adhesives, ironmongery group, screw types, and product groups being used in facade sector within their body.

artim 63b

Powered by OrdaSoft!