makrowin logoMakrowin Grup Avrasya Pencere Fuarı’nda

Makrowin Cam Balkon Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Birol NALÇACI gerçekleştirdiğimiz söyleşide Avrasya Pencere 2017 Fuarı’nda yer alacaklarını ifade ederek; “Sektör fuarlarını önemsiyor, gerek üreticiler gerekse yerli ve yabancı müşterilerle etkileşim sağlaması açısından fuarların markamıza katma değer yarattığını düşünüyoruz” dedi. 2017 yılında yeni ürün olarak ise “Amortisörlü Mafsallı Tente”yi müşteri beğenisine sunacaklarını ifade eden NALÇACI piyasalardaki durgunluğa rağmen sadece işimize konsantre olmaya devam ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

makrowin63a

Türkiye’deki yatırımlarınıza, faaliyetlerinize ve marka bilinirliğini sağladığınız ürün gruplarınıza değinir misiniz?

Türkiye’deki operasyonlarımızı imalat tarafında İmes Organize Sanayi Bölgesi Dilovası-Kocaeli’nde bulunan 12.800 m2 kapalı alanda gerçekleştirmekteyiz. Yönetim merkezimiz ve showroom ise Ataşehir / İstanbul lokasyonunda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Makrowin Cam Balkon, Kış Bahçesi ve Gölgelendirme Sistemleri olarak piyasaya birçok yenilikçi sistemler sunmaktadır. Gölgelendirme sistemlerinde rolling roof (alüminyum tavan), cam tavan, branda sistemleri, garaj ve havuz kapama sistemleri ile müşterilerimize çeşitli ve kaliteli ürün sunmaktayız. Katlamalı sistemlerde ise katlanır cam balkon, sürme sistemleri ve kelebek sistemler ile bu ürünlerin ısıcamlı modelleri de ürün gamımızda yer almaktadır.

Yeni Ar-Ge çalışmalarımız ve müşterilerimizin geri bildirimlerinden yapılan çıkarımlarla, geliştirilen hareketli küpeşte ile piyasaya yepyeni bir soluk getirmemizin de haklı gururunu yaşıyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz bu ürünlerin yanı sıra estetiğe hitap eden aksesuar çeşitliliğimizle de görsel olarak uygulamalarımıza farklı bir hava katıyoruz. Örneğin; perde sistemi, makro car (garaj kapatma), açma kapama aksesuarları, desenli cam seçenekleri, gövde rengi seçeneklerimizle de ürünlerimizin kişiye özel tasarımlarını geliştiriyoruz.

Bunun yanı sıra 2017’de yepyeni bir ürünü daha “Amortisörlü Mafsallı Tente”yi değerli müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Bu üründe de gerek sektöre katkımız ve gerekse ürün satışlarından beklentimizin yüksek olduğunu belirterek, global piyasalardaki durgunluğa rağmen Makrowin olarak sadece işimize konsantre oluyor ve heyecan duymaya devam ediyoruz.

Markanızın pazardaki başarı grafiğine ve rekabet noktasında sizi diğer markalardan ayıran öncü farklılıklarınıza vurgu yapar mısınız?

Sektördeki diğer firmalardan bizi ayıran en önemli özelliğimiz kalitemiz ve yaptığımız Ar-Ge çalışmalarımızdır. Bunların yanı sıra sunduğumuz satış sonrası hizmetlerimiz, aksesuar avantajımız ve kişiselleştirme seçeneklerimiz de diğer markalardan farklılaşmamızda büyük rol oynuyor. En özgün tasarımlı kış bahçesi sistemlerimizle, sektörde Makrowin adının sıkça duyulmasını sağlıyor. Uygulamalarımızdaki kusursuz görünümüyle ve ihtiyaca % 100 hitap eden ısı yalıtımıyla çevreye, bütçeye ve kullanıcılarına yaptığı katma değer ile tüm yönleriyle diğer firmalara açık ara fark atmamıza sebep olmaktadır. Yaptığımız kusursuz uygulamalarda iş tesliminde aldığımız olumlu geri bildirimlerle uygulamamızın Makrowin adını taşıyacak şekilde kullanıma açılmasında büyük rol oynamaktayız. Makrowin olarak satış oluştururken ve uygulama sırasında da gösterdiğimiz azami özeni satış sonrası memnuniyeti sağlamak için de kullanmaktayız. Baştan sona tüm ekibimiz yaptığımız işleri sadece kâra dönüştürmek için değil aynı zamanda sistemlerimizin ömrü boyunca kullanıcılarıyla maksimum iletişimi hedeflemektedir.

Geliştirmeyi planladığınız hedef pazarlarınızı, mevcut ihracat noktalarınızı ve üretim kapasitenizi öğrenebilir miyiz?

“Her yaşam alanında olmak” çalışma prensibiyle, hedeflerimize doğru adım adım ilerliyoruz. Bu kapsamda yurt içi ve yurt dışı pazarlarındaki her lokasyonu potansiyel hedefimiz gözüyle değerlendiriyor ve her geçen gün ihracat yaptığımız ülkelerin sayısını ve hacimlerini artırıyoruz. Bunlar arasında;  Avrupa ve Balkan ülkeleri başta olmak üzere Bulgaristan, Bosna Hersek, Polonya, Makedonya, Fransa, ABD, KKTC, Sırbistan gibi ülkelere ihracat gerçekleştiriyoruz.

Katılmayı planladığınız / katılım sağladığınız fuar organizasyonları söz konusu mu? Fuarların markanıza yansımaları hakkında görüş bildirir misiniz?

Her yıl olduğu gibi bu yılda 08 - 11 Mart 2017 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Avrasya Pencere 2017 Fuarı’ndaki yerimizi almış olacağız.

21. yüzyılda tüm pazarlarda oldukça yoğun bir rekabet yaşanmakta ve bu rekabet ortamında üretimden gelen liderlik gücü, yerini pazarlama ve tanıtım çalışmalarının başarısından gelen liderliğe bırakmaktadır. Fuar organizasyonların katılımcı firmalar için bu kadar önem arz eden bir çalışma haline gelmesinin nedenlerinden bir tanesi bu tipteki organizasyonların çok sayıdaki firmayı bir araya getirmesi; bu sayede de firmalara “rakiplerini izleme” şansı vermesidir. İhtisas fuarlarında firmalar, sektördeki rakiplerinin birçoğuyla aynı alanda hatta yan yana ya da karşı karşıya olan fuar standardına da sahip olmakta, onları yakından gözlemleme fırsatı bulmaktadır.

Bu sayede de rakiplerin ulaştıkları mevcut durumu görme rakip firmaların müşterileri ile kurdukları ilişkileri, onlara davranış biçimlerini ve iş yapma yöntemlerini takip edebilme gibi sektörle ilgili bilgi toplama açısından son derece önemli çalışmaları yürütebilmektedir. Bu da sektöre katkı sağlamaktadır.

Aynı zamanda ihtisas fuarları, rakiplerin müşterilerini görme ve fuar sırasında yürütülecek çeşitli ve pazarlama ve tanım aktiviteler ile ilgili söz konusu müşterilere ulaşma, onlarla da bağlantı kurma şansı veren organizasyonlar olma bakımından da önem taşınmaktadır.

Bu bağlamda sektör fuarlarını önemsiyor ve gerek üreticiler gerekse yerli ve yabancı müşterilerle etkileşim sağlaması açısından da markamıza katma değer yarattığını söyleyebiliriz.

makrowin63b

Markanızın gelecekteki vizyonuna vurgu yaparak, 2017-2018 yılı hedef ve projelerinizi, pazarda nasıl bir strateji izleyeceğinizi bizimle paylaşır mısınız?

Hedefimiz, yüksek kalite stratejimizle beraber; Avrupa, Doğu ve deniz aşırı ülkelerine yaptığımız ihracatı artırmak, patentli ürünlerimizi tüm dünyaya ihraç ederek, bir dünya markası olmaktır.

Etkin pazarlama yapılabilmesi için hedefe doğru, alternatifli çözümlerle yaklaşılması gerekir. Bunun içinde vizyonun, mesleki bilgi ve donanım açısından sürekli canlı tutulması, kuvvetli ve mesnetli tespitlerle yola çıkılması doğru faaliyetin ana unsurları arasındadır.

Sizce iş dünyası ve sektör temsilcileri kriz dönemlerini nasıl fırsata çevirebilir?

Aslında durmanın veya beklemenin sürdürülebilir bir faydası yok, yola devam diyoruz. Ancak devam ederken de risk losyonlarını göz önünde bulundurarak sağlıklı sürdürülebilir büyüme ve kârlılık ilkelerini de prensip edinip, ekonomik sisteme katkı sağlamaya devam etmek durumunda olduğumuzu düşünüyoruz.

Son yıllarda dünyanın yakasını bırakmayan küresel kriz, ticaretin kurallarını da sil baştan değiştirdi. Yeni dönemi iyi okuyan şirketler için global oyuncu olarak krizi fırsata çevirme fırsatları olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra küresel kriz, tüm dünya coğrafyalarında etkisini sürdürmeye devam ederken küresel ticaret oyununda şirketlerin oldukça dikkatli adımlar atmalarını vurgulamak gerekir. Girişimcilerin yapması gereken, öngörüleriyle ters gidebilecek şeylerin provasını önceden yaparak gafil avlanmaktan kaçınabilmeleri olacak. Bu şekilde, başına gelebilecekleri hiç aklına getirmediği için şok yaşayan ve geri çekilen rakiplerini gölgede bırakabilirler.

Kriz veya krizlere rağmen motivasyonun gücü, etkin pazarlamanın lokomotifi olacaktır.

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir konu var mı?

Dergileriniz ALU&Art ve Win&ART Proje’nin başarılı yayın politikasını takdir ediyor, şahsınız nezdinde sizi ve değerli ekip arkadaşlarınızı tebrik ediyoruz.

Makrowin Group in Eurasia Window Fair

Makrowin Cam Balcony Systems Chairman Birol NALÇACI stated that they will take part in the Eurasia Window 2017 Fair. “We care about the sector fairs and we think that the fairs create added value for the fairs in terms of enabling the producers to interact with local and foreign customers.” As a new product in 2017, we will continue to concentrate on our business, despite the recession in the NALÇACI market, which expresses that they will present “Artful Tent” as a customer pleasure.

Powered by OrdaSoft!