pidosan logoPidosan Grup, Avrasya Pencere 2017 Fuarı’nda Sektör Profesyonellerini Ağırlayacak

Pidosan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın KARSLIOĞLU gerçekleştirdiğimiz söyleşide Mart ayında İstanbul Tüyap Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Avrasya Pencere 2017 Fuarı’na dair görüş bildiriminde bulunarak; “Fuarda standımızı ziyaret edecek olan tüm misafirlerimize, sektör profesyoneli dostlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

 

pidosan 63aPidosan olarak Türkiye’deki yatırımlarınız, faaliyetleriniz, yeni yapılanma süreci hakkında bilgi verir misiniz?

Pidosan markasına duyulan güven ve kalitesinden aldığı güçle; PVC Kapı - Pencere ve tüm PVC Sistemleri imalatı, Alüminyum Doğrama ve Cephe Sistemleri imalatı, Panjur Sistemleri, Çelik Kapı, Yangın Kapısı, Ahşap Kompozit İç Mekân Kapıları alanlarında hizmet vermektedir.

Pidosan Grubu olarak 2016 yılı itibari ile Ankara 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde 20.000 m2 üzerine kurulu son teknoloji ile donatılmış olan fabrikamızda, üretimin başından sonuna büyük bir titizlikle kalite standartlarına uygun, insan sağlığını ön planda tutularak PVC Profil üretimine de başlamış bulunmaktayız.

% 100 yerli sermaye ile faaliyetlerini devam ettiren Pidosan ülkesine duyduğu güven ile sosyal sorumluklarının da farkında olarak, bütün yatırımlarını kendi ülkesinde yapar.

Grubumuz; bünyesinde alanında uzman 500 daimi personel istihdam etmektedir. Merkeze bağlı 5 şube ve 200’e yakın bayii ile Ankara’nın tüm semt ve ilçelerinde hizmet verdiğimiz gibi Türkiye’nin birçok iline ve dış pazarlara da eksiksiz ve kusursuz olarak hizmet götürmektedir.

Üretimlerimiz; İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde 42.000 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda kapı ve pencere üretimlerimiz yapılmaktadır. Üretim tesislerimiz, günlük 100-110 daire imalat kapasitesine sahip olup günümüz teknolojisi ile modernize tam otomatik makineler kullanılarak, her türlü talebe cevap verebilecek şekilde dizayn edilmiştir.

Pidosan; genç ve dinamik yöneticileri ve çalışan personelin azim ve gayretiyle 1993’den günümüze Pidosan üretimleri ile Türkiye birinciliklerine ulaşmıştır. Amacımız sektörde en iyi hizmeti vermek ve en kaliteli ürünü üretmektir.

Bu bütünleşme Pidosan Grubunu Türkiye’de PVC pencere üretimi sıralamasında birinciliğe taşımıştır. Pidosan markası, sahip olduğu geniş bayii ağı ve uzman kadrolarla verdiği hizmetler sayesinde müşterilerin kolaylıkla ürünlere ulaşmasını sağlamaktadır.

Grubumuzun hedefleri arasında; entegre bir global şirket mantığı ve sistemi ile çalışmak, pencere, kapı ve tüm PVC Sistemleri imalatı ile müşterilerimizin beklentilerini aşarak ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılamak bulunmaktadır.

“Çözüm merkezi” sloganı ile vizyonumuz “2023 yılına kadar sektördeki liderliğimizi koruyarak, bölgemizdeki marka bilinirliğini ulusal bir markaya dönüştürmek ve uluslararası pazarlara taşımak”; misyonumuz “Yaşam alanlarında güvenilir, yenilikçi ve konforlu çözümler sunmak”; temel değerlerimiz “Dürüstlük, yetkinlik, sürekli gelişim, sorumluluk, katılımcılık, müşteri odaklılık, değerlere saygı, takdir, sürat”tir.

Pidosan Grubu olarak mükemmelliğe olan tutkumuz müşterilerimizden aldığımız güçten kaynaklanır. Her zamanki gibi üretmeye, araştırmaya, yeni tasarımlara, istihdam oluşturmaya ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya aralıksız devam edeceğiz.

pidosan 63b

Marka bilinirliğini sağladığınız ürün gruplarınız ile bayiliğini yaptığınız markalar hakkında bilgi paylaşır mısınız?

Marka bilinirliğini sağladığımız ürün gruplarımız; PVC Profil, PVC Kapı Pencere, Çelik Kapı, Cam Balkon, Alüminyum Cephe ve Doğramadır. Bayiliğini yaptığımız markalar ise; Salamander PVC Kapı ve Pencere Sitemleri, Ado Kapı İç Kapı Sistemleri’dir.

Geliştirmeyi planladığınız hedef pazarlarınızı, mevcut ihracat noktalarınızı ve üretim kapasitenizi öğrenebilir miyiz?

Geliştirmeyi planladığımız hedef pazarlarımızı Umman, Cezayir, Suudi Arabistan, Libya, Cezayir, Azerbaycan, Türkmenistan, Gürcistan, Almanya, Fransa, Fildişi, Gana, Belçika, Lübnan olarak sıralayabiliriz. Tamamı ihracatla ilgili olarak da mevcut ihracat noktalarımıza 2018 yılı sonuna kadar 20’ye yakın ülke ilave etme arzusundayız.

Rekabet noktasında sizi diğer markalardan ayıran öncü farklılıklarınıza değinir misiniz?

Rekabet noktasında bizi diğer markalardan ayıran ana unsur; geniş ürün yelpazemiz ve geniş ürün yelpazemize rağmen hızlı cevap verebilme, çözüm sunabilme özelliğimizdir.

pidosan 63c

Markanızın gelecekteki vizyonuna vurgu yaparak, 2017-2018 yılı hedef ve projelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

2018 yılı sonu itibari ile ihraç kayıtlı ve ihracat noktası olmak üzere daha geniş alanda ve ürün çeşitliliği esas alınarak ülke-ürün bazlı satış stratejisi ile 5.000.000 $’ın üzeri satış rakamına ulaşmak hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Önümüzdeki günlerde katılmayı planladığınız fuar organizasyonları söz konusu mu?

Pidosan Grup olarak Mart ayında İstanbul Tüyap Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Avrasya Pencere 2017 Fuarı’nda yer alacağımızı ifade etmek isteriz. Fuara gelen ziyaretçilerin tüm ürün ve markaları bir arada bulabiliyor olmalarını oldukça önemsiyor, fuarın sektörümüze ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, standımızı ziyaret edecek olan tüm misafirlerimize, sektör profesyoneli dostlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz.

pidosan 63d

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir konu var mı?

Markamıza göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve haber desteği için sizlere teşekkürlerimizi iletir, dergileriniz ALU&Art ve Win&ART Proje’ye yayın hayatında başarılar temenni ederiz.

Pidosan Group at Eurasia Window 2017 Fair

Will welcome industry professionals Pidosan Group Chairman Yalçın KARSLIOĞLU made a comment on the Eurasia Window 2017 Fair, which will be held in Istanbul at Tüyap Fair Center in March, “We thank all of our guests who will visit our stand at fair, thanks to our industry-friendly friends.”

pidosan 63e

Powered by OrdaSoft!