cnt slip coat logoConta conta logo2Ürün Lansmanı İle Tüyap Pencere 2017 Fuarı’nda

Conta Elastik Ürünler Teknik Satış Uzmanı Hüseyin GÜNEŞ gerçekleştirdiğimiz söyleşide Mart ayında düzenlenecek olan Pencere 2017 Fuarı’nda conta logo2 ürün lansmanı gerçekleştireceklerini ifade ederek; “Müşterilerimizi Conta’nın konforunu yaşamaya davet ediyoruz” dedi.

 

 

 

cnt slip coat 63a

Sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

1988 Konya doğumluyum. Öğretmen lisesini bitirerek, 2013 yılında Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Mezun olduktan sonra üretim ve kalite gibi departmanlarda çalıştım. Teknik satış alanında ilerlemeye karar verdim. Bir süre alüminyum sektöründe teknik satış sorumlusu olarak görev aldım. 2016 yılından bu yana Conta Elastik Ürünler firmasında teknik satış uzmanı olarak görev yapmaktayım.

Conta Elastik Ürünler, termoplastik elastomer (TPE) bazlı extrüzyon üretim faaliyetine 2004 yılında başlamıştır. 2010 yılında 30.000 m2 modern üretim tesisine taşınmıştır. Bünyemizde yer alan Ar-Ge, kalıphane ve tasarım bölümleri ile birçok sektörde müşterilerimize kaliteli ve sorunsuz hizmet vermeye devam etmekteyiz. Amerika ve Çin’de yer alan üretim tesislerimiz ile servis konforumuzu dünya çapında müşterilerimize sunuyoruz.

Markanızın pazardaki başarı grafiğini değerlendirir misiniz?

Conta Elastik Ürünler olarak kuruluşumuzdan bu yana lokomotif sektörümüz olan yapı sektörü ve sürekli geliştirerek uzmanlaştığımız beyaz eşya ve buzdolabı sektörleri başta olmak üzere, her yıl hedeflerimizi başarı ile gerçekleştirdik. Satış grafiğimizin her sene artmasında ki en büyük etken, taviz vermediğimiz kalite politikamızdır. Bu sayede yakalamış olduğumuz ürün kalitesi ve sağlamış olduğumuz servis konforu ile müşterilerimizin daima memnuniyetini kazandık. Türkiye’deki fabrikamızdan 25’den fazla ülkeye ihracat yapmaktayız. 2014 yılında faaliyete geçen USA Michagan eyalatindeki Conta North America Inc. ve Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki Ningbo Conta Sealing Products Co., Ltd. isimli fabrikalarımızla global TPE conta üreticisi hayalimizi gerçekleştirdik. 

cnt slip coat 63b

 

Rekabet noktasında sizi diğer markalardan ayıran öncü farklılıklarınıza değinir misiniz?

Şirket olarak en büyük önceliğimiz; bütün sektörlerimiz için değer yenilemesi yaratan, yüksek kaliteli çözümleri sunmaktır. Bunun için firma içerisinde her zaman gelişmeye önem verdik. Mavi okyanuslar oluşturarak rekabeti kendi bünyemizde yaratmaya çalıştık. Bu konudaki en büyük şansımız; gerek yeni sektörlerde, gerekse mevcut sektörlerde bu gelişimi sağlayacak, özverili bir Ar-Ge yapısına sahip olmamız.

 

cnt slip coat 63c

Pencere Fuarı’nda tanıtımını yapacağınız ürününüzden bahseder misiniz?

Yapı sektörü için geliştirdiğimiz bir mavi okyanus projesi olan ve ilk defa Pencere Fuarı’nda tanıtımını yapacağımız  conta logo2 ürünümüzden sizlere bahsetmek isterim. Sahada yaptığımız araştırmalar ve müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda, pencere contalarında yaşanan ortak problemleri tespit ettik. Bu problemlerin başında, contaların PVC profil sistemlerine montajları esnasında yaşanan katlanma sorunu, yani contanın ısırma problemi gelmektedir.  Montaj esnasında ısırma problemi oluşan conta yapılarının sağlıklı bir sızdırmazlık sağlaması mümkün olmamaktadır. Ayrıca estetik açıdan montaj sonrası göze hoş gelmemektedir. Bir diğer problem ise, montaj yapılmak üzere uygun boyda kesilen contanın zaman içerisinde boylarının kısalması problemidir. Kısalan contalar profillerin kaynatılması sırasında problemlere neden olmaktadır. Ayrıca contaların doğal yapısından kaynaklanan pürüzlü dış yüzey, toz tutmayı kolaylaştırmakta ve temizlenmesini güçleştirmektedir.

Pencere contalarında yaşanan bu ortak problemlere çözüm bulmak amaçlı, Ar-Ge’miz otomotiv sektöründe kullanılmakta olan kaplama teknolojisi ile yaptığı çalışmalar neticesinde, kapı pencere sektörü için conta logo2’u geliştirmiştir. Geliştirilen ürünümüz, Türk Patent Enstitüsü tarafından firmamız adına patentlenmiştir.

conta logo2 ürünümüz 3 ana kısımdan oluşmaktadır.

1. Kısım yumuşak TPE malzemedir. Özellikle hammadde seçiminde çalışma koşullarında en düşük kalıcı deformasyonu verecek hammadde seçilmiştir. Bu sayede uzun ömür ve mükemmel sızdırmazlık sağlanmaktadır.

2. Kısım özel geliştirilmiş sert TPE hammadden üretilmektedir. Yeni geliştirilen formülasyon sayesinde, profilde kısalma ve kanaldan çıkma problemlerinin önüne geçilmiştir.

3. kısım ise yumuşak kısmın dış yüzeyine yapılan ince TPE kaplamadır. Bu kaplama sayesinde, conta pürüzsüz bir yüzey ve estetik bir görünüme sahip olmaktadır. Bu pürüzsüz yüzey kolay temizlenme imkânı sağlarken aynı zamanda contaların içe doğru kıvrılmasını engellemektedir. Ayrıca kullanılan hammaddenin formülasyonu contaya mükemmel hava ve aşınma direnci kazandırmaktadır.

Yani kısaca özetlemek gerekirse conta logo2’un profilinize katacağı avantajlar,

  • Kaygan dış kaplama teknolojisi ile toz, kir ve su tutmaz,
  • Dış kaplama sayesinde, katlanma ve ısırma yapmaz,
  • Yeni geliştirilen sert kısım sayesinde profil üzerinde kısalmaz, şeklinde sıralanabilir.

conta logo2 pencere sistemlerinde kullanılmakta olan her türlü kesite uygulanabilmektedir. Ürünlerimiz sektörde en çok tercih edilen RAL 7040, RAL 7035 ve siyah renklerde üretilmektedir.

 

Geliştirmeyi planladığınız hedef pazarlarınızı, mevcut ihracat noktalarınızı ve üretim kapasitenizi öğrenebilir miyiz?

Birçok markette proje çalışmaları yapmaktayız. 2017 yılı içinde treyler sektöründe büyük bir atılım yapmak istiyoruz. Üretici ve kullanıcılar için kolaylık sağlayan, geliştirdiğimiz yeni ürünleri bu sektörde piyasaya sunmanın heyecanı içerisindeyiz.

Amerika ve Çin’de yer alan üretim fabrikalarımızın da katkısı ile şu anda dünyanın neredeyse her noktasına hizmet vermekteyiz. Müşterilerimize özellikle kendi dillerinde hizmet vererek, servis konforunu en iyi şekilde sağlamaya çalışıyoruz.

İnşası bitmek üzere olan ve yakın zamanda faaliyete geçecek 39.000 m2 alana sahip yeni fabrikamıza yatırımlarımız devam etmektedir. Üretimde yeni aldığımız robotlar sayesinde insan gücüne dayalı üretimden, robota dayalı üretime geçiş yapmaktayız. Bu sayede üretim maliyetlerimizi düşürürken, kapasitemizi ve kalitemizi artırmayı planlamaktayız. Halen 25 milyon metre olan aylık üretim kapasitemizi yeni binamızda kademeli olarak 75 milyon metreye çıkarmayı planlamaktayız.

cnt slip coat 63e

 

Sizce iş dünyası ve sektör temsilcileri kriz dönemlerini nasıl fırsata çevirebilir?

Kriz dönemlerinde önemli olan profesyonelliktir. Profesyonelliği oluşturan da sıkıntılı süreçlerde almış olduğunuz aksiyonlar, uyguladığınız stratejilerdir. Alışılmış düşünce tarzını değiştirmekle başlar. Yağmur yağınca, her kaldırım başında şemsiye satıcıları belirir. Şahsi fikrim, şemsiye üretmek için yağmur yağmasını beklemekten ziyade, meteorolojiyi takip ederek, şemsiye satıcılarının sizi her zaman tanımalarını sağlamaktır. Bu noktada fuar organizasyonlarının ve pazarlama faaliyetlerinin şirketler açısından önemini vurgulamak isterim.

Önümüzdeki günlerde katılmayı planladığınız fuar organizasyonları söz konusu mu? Fuarların yansımaları hakkında görüş bildirir misiniz?

Bu sene içerisinde, Türkiye’de Mart ayında Pencere ve Aralık ayında Plastavrasya ile Çin’de Kasım ayında düzenlenecek Fenestration China Fuarına katılımcı olacağız. Mart ayında katılacağımız Pencere Fuarı 2017’de amacımız conta logo2 ürünümüzün lansmanını yapmak. Fuarlar, o anki dünya ve ülke şartlarına göre değişkenlik göstermektedir. Fakat bunun için beklentilerinizin ne yönde olduğunu belirlemek gerekir. Bizim beklentimiz, katkı sağlayabileceğimiz veya bizlere katkı sağlayabilecek sektör öncüleri ile tanışmak, yeteneklerimizi sergileyebilmektir. Bu güne kadar katıldığımız fuarların kısa sürede faydalarını göremesek de, ilerleyen süreçte faydalarını göreceğimizi düşünmekteyiz.

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir konu var mı?

Conta Elastik Ürünler olarak, genç ve dinamik kadromuzla, aldığımız her projeyi en iyi şekilde sonuçlandırmaya çalışıyoruz. Teknolojiyi her zaman takip ederek, mevcutta ki ürünlerimizi geliştiriyor, yeni ürünlerimizi heyecan ve büyük bir istekle müşterilerimize sunuyoruz. Zira ürünlerimizin, uygulandıkları alanda, sahip oldukları büyük sorumluluğun farkındayız. Bundan dolayı her müşterimiz, aynı zamanda çözüm ortağımızdır. Müşterilerimizi Conta’nın konforunu yaşamaya davet ediyor, yayın hayatınızda başarılar temenni ediyoruz.

Conta is at Tüyap Window 2017 Fair with the conta logo2 Product Launch

During the interview we held with him, Technical Sales Specialist of Conta Elastic Products, Hüseyin GÜNEŞ stated that they will realise launching of their product  conta logo2 at Window 2017 Fair which will be realised in the month of March, and he said: “We are inviting our clients to experience the comfort of Conta.”

 

cnt slip coat 63d

Powered by OrdaSoft!