camoda logo“Türkiye’nin Her Bölgesine Yayılan Etkin Bayi Ağına Eriştik”

CAMODA Ürün Satış Müdürü Müfit ATLAS gerçekleştirdiğimiz söyleşide 8 - 11 Mart 2017 tarihinde Tüyap’ta düzenlenecek olan Avrasya Kapı Pencere Fuarı’nda yer alacaklarını ifade ederek; “Ar-Ge faaliyetleriyle sürekli yenilikler yaratan markamız yurt içi ve yurt dışında sergilediği başarı grafiğini bu yılda devam ettirecektir” dedi.

 

 

 

camoda 63a

Türkiye’deki yatırımlarınıza, faaliyetlerinize ve marka bilinirliğini sağladığınız ürün gruplarınıza değinir misiniz?

Son teknolojinin kullanıldığı farklı segmentlerdeki ürünleri ile balkon camlama sektörünün ihtiyaç duyduğu sistemleri piyasaya sunan CAMODA, Türkiye’nin PVC sektöründeki öncü firması Pimaş tarafından 2007 yılında üretilmeye başlandı. Kısa süre içerisinde farklı konseptlerdeki ürünleri ile sektördeki yerini kuvvetlendirerek, Türkiye’nin her bölgesine yayılan etkin bir bayilik ağına erişti.

2015 yılında ise PVC sektörünün dünyadaki en güçlü markası Deceuninck grubuna katılarak, artan yatırımlarla birlikte bir yandan ürünlerini son teknoloji ile yenilerken diğer yandan ürün gamını da genişletti.

Balkon camlama sektöründe yatırımlarımızı şuan için katlanır ve sürme seriler üzerine devam ettiriyoruz. CAMODA bugün özel tasarım ürünleri ile sektördeki öncü ve inovatif yapısını büyütmeye devam ediyor. Faaliyetlerimizi yoğunlaştırmış olduğumuz sistemlerimiz; ısıcamlı katlanır ve sürme sistemlerdir. Bella, Largo, Ondula Katlanır Sistem olarak, Eşikli-Eşiksiz Sürme Serilerimiz ise Vista Slider, Vista Unico olarak ön plana çıkmaktadır.

Ürünlerimizde kalite olgusunu ön planda tutuyoruz. Günümüzün en önemli konularından enerji verimliliği ile ilgili olarak da optimum ısı yalıtımını sağlarken estetikten ödün vermemeye özen gösteriyoruz. Sektörün en iyileri olan CAMODA bayileri gelecekte de en iyi ürüne sahip olabilmemiz için gerekli bilgi birikimini bizlere aktarıyor. Yapılan tüm bu çalışmalarla amacımız, hizmet kalitemizi ve ürün çeşitliliğimizi geliştirerek bayilerimizin ve tüketicilerin nezdindeki ayrıcalıklı konumumuzu daha ileri götürmektir. 

Markanızın pazardaki başarı grafiğine ve rekabet noktasında sizi diğer markalardan ayıran öncü farklılıklarınıza vurgu yapar mısınız?

CAMODA 2015 yılında Deceuninck Grup bünyesine katıldıktan sonra güçlü bir büyüme grafiği yakaladı. Özellikle 2016 yılında satışlarımız yaklaşık 2 katı arttı. Zor bir yıl olacağı düşünülen 2017 yılında da büyüme hedefimiz bir önceki yıldan az olmayacaktır.

CAMODA’yı rakiplerinden ayıran en önemli özelliği; ürünlerimizi tercih eden tüketicilerin, sadece üstün nitelikli balkon camlama ürünü değil bununla birlikte optimum ısı yalıtımı sunan, aksesuarları ile kompakt bir sistem olan, montaj öncesi teknik destek ve satış sonrası hizmetleri de beraberinde satın almasıdır.

Grubumuz PVC pencere sektörünün en seçkin markalarına sahip. Türkiye’de bu sektöre stratejileri ile yön veren ve her konuda öncü konumda olan bayilerimiz bizi her alanda en iyi şekilde temsil ediyor. Grubumuz bünyesinde yaklaşık 1.000 adedi üretici olmak üzere toplam 3.000 satış noktası bulunduruyor. Türkiye’nin her yerinde bulunan bayilerimiz bizi rakiplerimizden ayıran en önemli farkımız.

Bu nedenle CAMODA üreten ve satan bayilerimizin sayısını artırırken de önceliğimiz grubumuz bünyesindeki bayiler oluyor.

camoda 63b

 

Geliştirmeyi planladığınız hedef pazarlarınızı ve mevcut ihracat noktalarınızı öğrenebilir miyiz?

İç pazardaki payımızı artırmak en önemli önceliklerimiz arasındadır. Türkiye’nin her noktasında ulaşılabilir olmak her marka için olduğu gibi CAMODA için de çok önemli. İhracatta ise politikamız grubumuzun ihracat politikası ile uyumlu olarak daha çok gelişmekte olan pazarlara yönelik. Örnek vermek gerekirse Güney Amerika, Hindistan ve Asya ülkeleri ürünlerimiz için belirlediğimiz öncelikli ihracat noktalarıdır.

Katılmayı planladığınız / katılım sağladığınız fuar organizasyonları söz konusu mu? Fuarların markanıza yansımaları hakkında görüş bildirir misiniz?

Her yıl olduğu gibi bu yılda 8 - 11 Mart 2017 tarihinde Tüyap’da düzenlenecek olan Kapı ve Pencere Fuarı’na katılacağız. Bu fuar tüm sektörümüzde olduğu gibi CAMODA içinde oldukça önemli. Fuarların CAMODA için en özel yanı bayi ve tüketicilerin ürünlerimizi yakından inceleme fırsatı bulmasıdır. Fuarlar ana firma, bayi, yatırımcı ve nihai tüketicinin buluştuğu en önemli mecralardır.

Ayrıca katılacağımız bir diğer etkinlik 14 - 15 Nisan 2017 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek Mimari Tasarım Zirvesi. ‘Mimari Tasarım Sürecinde Disiplinler Arası Etkileşim’ temasıyla düzenlenecek etkinlikte mimarlar, iç mimarlar, tasarımcılar ve diğer yaratıcı endüstri profesyonellerini buluşturacak. Bu organizasyonda bizde yeniliklerimizi profesyonellere sunmak için orada olacağız.

Markanızın gelecekteki vizyonuna vurgu yaparak, 2017-2018 yılı hedef ve projelerinizi, pazarda nasıl bir strateji izleyeceğinizi bizimle paylaşır mısınız?

CAMODA’nın hedefi sektörünün sahip olduğu en iyi ürün grubuna sahip olmaktır. Her açıdan sektörün takip ettiği ve sektöre öncülük eden marka olmak ve bunu sürdürülebilir kılmak gurur verici. Gelecekteki vizyonumuz ürünümüzü dünyadaki en iyi örnekler seviyesinde tutmak, yenilikleri takip etmek ve büyük önem verdiğimiz Ar-Ge faaliyetleriyle yenilikler yaratıp ürünlerimize, markamıza ve sektöre değer katmak olacaktır.

Sizce iş dünyası ve sektör temsilcileri kriz dönemlerini nasıl fırsata çevirebilir?

CAMODA olarak en büyük avantajımız kriz dönemlerinde dahi işimize yaptığımız yatırımlara devam etmemizdir. Ülkemizde sıkça karşılaşılan krizler, bizim gibi güçlü firmaların bayileri için kaçırılmayacak fırsatlar sunar. İyi ürün, iyi hizmet ve müşteri odaklı yaklaşımla, kriz dönemlerinde bile verdiğimiz kaliteli hizmetin sürekliliği, markamızı hem sektör hem de tüketici nezdinde farklı bir konuma getirmektedir. Mesleki bilgi ve donanım açısından sürekli kendini geliştiren bir ekibe sahip olan CAMODA, yurt içi ve yurt dışında her yıl yükselen başarı grafiğini bu yılda devam ettirecektir.

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir konu var mı?

Yeniliklerimiz ile önümüzdeki günlerde adımızdan sıkça söz ettireceğiz. Mart ayı içinde gerçekleşecek olan Avrasya Kapı Pencere Fuarı sektörün buluşma noktası olacak. 2017 yılında ekonominin, inşaat sektörünün iyiye gitmesi yatırımların artması hepimizin mutluluğu için önemli. Fuara nitelikli ve yoğun bir katılım olması dileğimizdir.

Ayrıca markamıza göstermiş olduğunuz yakın ilginiz sebebiyle şahsınız nezdinde tüm ekip arkadaşlarınıza teşekkür eder, yayın hayatınızda başarılar temenni ederiz.

“We have accessed the effective dealership web spread over all regions of Turkey”

Müfit ATLAS, the Product Sales Director of CAMODA stated that “Our trademark will continue to its charts of success shown in Turkey and abroad by creating constant innovations with R&D activities.” after stating that they will participate Eurasia Door and Window Exposition to be organized in Tüyap between 8th and 11th March, 2017 in the conversation we had. 

camoda 63c

Powered by OrdaSoft!