yildiz cam logo“Mimari  Camlarda Her Türlü Çözümü Sunabilen Marka Konumundayız”

Yıldız Cam Yurt Dışı Satış Müdürü Dilek SÖNMEZ gerçekleştirdiğimiz söyleşide Glasstec 2016 Fuarı’na dair görüş bildiriminde bulunarak; mimaride önem taşıyan enerji tasarrufu, dekorasyon, gürültü kontrolü, emniyet ve güvenlik ihtiyaçlarına çözümler sunan ürün gruplarına dair ürün lansmanı gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

 

 

 

yildizcam 61a

Firmanızın günümüz faaliyetlerine ve ürün gruplarınıza değinir misiniz?

Şirketimiz başlangıçtan bugüne yerel ve uluslararası pazarlardaki gelişmelere ve taleplere göre mimari camlarda her türlü çözümü sunabilen bir işlemeci olabilmek için politikalarını oluşturmuş ve yatırımlarına ivme kazandırmıştır. Yıldız Cam; Trakya Cam, AGC, Guardian, Pilkington, PPG ve Saint Gobain gibi yüksek kaliteli float cam üreticilerinden mimari cam temin ederek, müşterilerine ve projelere her türlü işlenmiş mimari camı (güvenlik,   ısı ve güneş kontrollü çift camlar, kurşungeçirmez camlar, dekoratif camlar, ses kontrol camları ve satin camlar) sağlayabilmektedir.

Katılım sağladığınız Glasstec 2016 Fuarı’na dair görüş bildiriminde bulunur musunuz?

Glasstec 2016, global platformda sektörün en önemli organizasyonlarından birisi. Her zaman ki gibi cam endüstrisinin yansımalarını gösteren trend belirleyici konumunu koruyor. Son yıllarda cam endüstrisinde önemli değişikliklerin ve teknolojik gelişmelerin yaşandığı bir sürecin içerisindeyiz. 

Dolayısıyla Glasstec’in tüm katılımcılara ve ziyaretçilere sektör ile alakalı farklı bir vizyon kazandırdığını düşünüyorum.

Hangi ürün gruplarınızın lansmanını gerçekleştirdiniz?

Mimaride önem taşıyan enerji tasarrufu, dekorasyon, gürültü kontrolü, emniyet ve güvenlik ihtiyaçlarına çözümler sunan ürün gruplarımızla lansmanımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Özellikle mimari camlar kategorisinde yüksek performanslı yalıtım camlarının şeffaf ve nötral yapısıyla gün ışığından maximum fayda sağlanarak aynı zamanda da güneş ısısı girişini sınırlanmasına olanak sunan ürün gruplarımızı ön planda tutmaya çalıştık.

Bu yıl hangi ülkelerden ziyaretçiler ağırladığınız? Fuar organizasyonlarının yeni  pazarlara  açılma,  sektör  ve ülke  tanıtımı konusunda sağlamış olduğu avantajlara değinir misiniz?

Bu sene katılımın en çok Orta Doğu, Avrupa ve Orta Asya’dan olduğunu gözlemledik. Avrupa’daki mevcut ve yüksek potansiyele sahip müşterilerimizin fuara karşı olan yoğun ilgisi oldukça memnun ediciydi. Fuarlar bizim için etkili bir rehber niteliği taşımaktadır. Trendleri görmek, satış yapmak ve yeni ilişkiler kurmak adına sayısız fırsat sunmaktadır.

yildizcam 61b

Dünya cam ticaretinde Türkiye’nin yeri hakkında ön görülerinizi paylaşır mısınız?

Türkiye’nin jeopolitik olarak çok önemli bir konuma sahip olması cam işleme sektöründeki en önemli rekabet unsurları olan kalite, uygun fiyat ve zaman yönünden avantajlı hizmet verme imkânı sunması Türkiye’nin dünya cam ticaretinde önemli bir yere sahip olduğunu gösterir. Özellikle yurt içinde hızla büyüyen inşaat sektörü üretimsel açıdan sektöre büyük katkı sağlamaktadır. Bu fırsatlar bütünü Türkiye’nin sahip olduğu koşullar altında iyi bir şekilde analiz edilirse sağlıklı ve sürdürülebilir bir büyüme kaçınılmaz olacaktır.

Markanızın gelecekteki vizyonuna vurgu yapar mısınız?

Yıldız Cam olarak gelecekteki vizyonumuz teknolojik gelişmeleri takip ederek gerekli yatırımları yapmak, yenilikçi, müşteri odaklı, kaliteden ödün vermeyen kurumsal bir firma bilinciyle hareket ederek şirketimizi global pazarda bilinir bir marka haline getirmek en büyük hedefimizdir.

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir detay söz konusu mu?

Bizlere göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı derginiz ve ekibinize çok teşekkür ederiz.

“We are the Brand that can Provide All Kinds of Solutions for Architectural Glasses”

Foreign Sales Manager of ‘Yıldız Cam’ has expressed his opinion about Glasstec 2016 Fair in the interview we held with him and he added that they are launching product groups which provide solutions for energy saving, decoration, noise control, security, and safety requirements in architecture.

Powered by OrdaSoft!