iran dwa logoİran PVC Pencere ve Kapı Üreticileri Derneği Müşteri Odaklı, Kaliteli Üretimleri Hedef Belirledi

İran’daki PVC Kapı Pencere sektörünün hızla gelişmesi sonucu kurulan İran PVC Pencere ve Kapı Üreticileri Derneği Sekreteri, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vahid JALALIPOUR

gerçekleştirdiğimiz söyleşide sektör çalışanlarının teknik eğitimlerine destek vermek ve sektörün müşteri odaklı, kaliteli üretimler gerçekleştirmesi için çeşitli seminerler, kurslar düzenleyerek sektör çalışanlarını bilgilendirmeyi ilke edindiklerini sözlerine ekledi.

 

 

 

iran dwa 61a

İran PVC Pencere ve Kapı Üreticileri Derneği’nin faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

İran PVC Pencere ve Kapı Üreticileri Derneği; sanayide uzman, öncü bilgilerden yararlanan, sektörün deneyimlerini artıran ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak pazara sunan hedef projeler için İran’da kuruldu.

Derneğin hedeflerine ve projelerine değinir misiniz?

İran PVC Pencere ve Kapı Üreticileri Derneği; PVC piyasasını düzenleme ve aynı zamanda kaliteli ürün sunmayı amaçlamaktadır. PVC Pencere ve Kapı Üreticileri Derneği 19 yıldan beri İran’da sektör temsilcilerine eğitimler vererek kamuyu bilgilendirmiş, bu amaçla birçok faaliyetlere imza atmıştır.

İran PVC Pencere ve Kapı Üreticileri Derneği; tüm atölye ve fabrikalarda standart pencere üretimini sağlamak için standartlara uyulmasını ve sağlıklı rekabet ortamını teşvik etmiş ve sağlamıştır.

PVC Pencere ve Kapı Üreticileri Derneği kendi üyeleri için yükümlü kurul tarafından onaylanan standartlara uymayı taahhüt altına almıştır.

Sektörümüzde ve ülkemizde uluslararası  standartlara sahip bir ürün elde etmek için çalışanları eğitmek bir zorunluluktur. Derneğimiz kendi üyeleri için bu bağlamda çalışmalar düzenlenmektedir. Bu çalışmalarda iyi faktörler, pencere kalitesini etkileyen seçim kriterleri, profiller, bağlantı parçaları, aksesuarların yanı sıra pencere ve kapıların doğru kurulumunu belirleyen çalışmalar yapılmak üzere derneğimiz hedef belirlemiştir.

iran dwa 61b

İran’da inşaat kalitesinin artması için ne tür çalışmalara imza atıyorsunuz?

Sadece kaliteli ürünler dünya standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Dernekçe yaptığımız eğitim çalışmaları sonrasında yapılan anket ve fabrikalardan elde edilen istatistiklere göre eğitimler sonrası bilinçlerin yükseldiği görülmüştür. Uygun olmayan malzeme ile pencere yapma modası geçmiş; pazar müşteri memnuniyetine göre odaklanmıştır. Bu da İran’da inşaat kalitesinin artışına yol açmıştır. Buna ek olarak dernek kendi standartlarına bağlı fabrikalarda uygun gördüğü, profesyonel üretim gerçekleştiren tüm şirketlere periyodik ziyaretler, forumlar düzenlemektedir. Standart pencere üretiminde derneğin faaliyetleri, diğer ülkelerden gelen uzmanlarla fikir alış verişinden sonra incelenerek üyelerine rutin toplantılar ile tanıtılmaktadır. Bu bilgiler inşaat sektöründe yer alan dergi ve gazetelerde uzmanlar tarafından değerlendirildikten sonra, sektörün için bilgi bankasına aktarılmaktadır.

Yüksek katlı binalarda kapı pencere binanın kalbidir.

iran dwa 61c

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir detay söz konusu mu?

PVC ve alüminyum sektörünü yurt dışında ve uzun yıllardır İran’da da tanıtımını sağlayan tek Türk yayın kuruluşu dergileriniz ALU&Art ve Win&ART Proje’ye yayın hayatında başarılar dilerim. Ayrıca bize ve firmamıza zaman ayırarak dergilerinizde yer verdiğiniz için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

iran dwa 61d

Iranian  PVC Door Window Producers and Employers Association, Is Targeting At Customer Focused and Quality Productions

Vahid JALALIPOUR, who is the Board Chairman of Iranian PVC Door Window Producers and Employers Association, which was established as a result of rapid development of PVC Door and Window Sector in Iran, has stated in the interview we held with him that it is their mission to increase the knowledge of employers in the sector by organising various seminars and courses for supporting the employers of the sector to get technical training and for customer focused and quality productions to be realised in the sector.

iran dwa 61e

Powered by OrdaSoft!