baris tente logo

Barış Tente’den Türkiye’de Bir İlk! 24 Saat Servis Hizmeti
Barış Tente Yurtiçi Satış Müdürü Nilay BASMACI ile yaptığımız söyleşide ürün çeşitliliği ve satış stratejileri hakkında konuştuk.

 

baris tente a

Öncelikle sizleri ve firmanızı tanıyabilir miyiz?
Firmamız 1985 yılında Hasan BASMACI tarafından 50 m2 alanda faaliyete başlamıştır. O yıllarda revaçta olan branda, çadır, minder, yağmurluk tarzı işler yapmaktaydı. Daha sonra sürekli araştırma, geliştirme faaliyetleri sayesinde firmamız yurt dışındaki ürünlerin ithalatına başladı. Sürekli kendini geliştiren firmamız son yıllarda ürünlerinin tümünü 18 ülkeye ihraç etmektedir ve ihracat yaptığı ülke sayısına da sürekli yenilerini eklemektedir.

Üretimini ve satışını yaptığınız ürünlerinizden bahseder misiniz?
Allseasons Motorlu Pergola’nın 5 çeşit farklı tasarımla üretimini yapmaktayız. Yeni ürünümüz Kristal Stor’u da 2013’ün Aralık ayında piyasaya sunduk.

baris tente bÜrünlerinizin pazarlamasını ne şekilde yapıyorsunuz?
Ürünlerimizi paket olarak hazır hale getirip herkese satıyoruz veya kendi satış birimimiz ile tüm şehirlere satış yapıyoruz. Toptan paket fiyatlarında tüm cam, pergola, katlanır cam, ahşap, demir, otomasyon, tenteci, brandacı, mobilyacı kısacası bu işin montajını yapabilecek herkese hazır halde satış yapıyoruz.
Sektörümüzdeki firmaların sizi tercih etmeleri kendilerine ne tür artılar sağlayacaktır? Müşterimize her zaman sahip çıkıyoruz, en ufak ürünü dahi alan müşterilerimiz için bu böyle. Toptan ve perakende satışlarda da kaliteli ürün kullanıp fiyatlar konusunda ulaşılabilir olmasını sağlıyoruz ve tabi ki 24 saat servis hizmeti sunuyoruz.

Ürün satışında en önemli unsur satış sonrası hizmet, bunun hakkında neler söylemek istersiniz?
Türkiye’de ilk kez 24 saat servis hizmetini sunduk. Çünkü bir ürünü satın alanla, ürünü pazarlayan firma arasındaki ilişkinin sürekliliğinin sağlanması çok önemlidir.
Yurt içinde ve yurt dışında katıldığınız ya da katılmayı planladığınız fuarlar hangileridir?
Daha önce her fuara katılmaya çalışırken şimdilerde öncelikli olarak ihracat ağırlıklı fuarlara katılmayı düşünüyoruz.

Önümüzdeki dönemlerle ilgili hedefleriniz neler?
En büyük hedefimiz tüm dünyaya ihracat yapmak.

2014 yılı için plan ve hedefleriniz nelerdir? Bahseder misiniz?
2014 yılında daha büyük bir üretim tesisine geçmek ve üretim kapasitemizi daha da artırmak istiyoruz.

A first in Turkey from Barış Tente! 24 hours service
The Director General of the Barış Tente, Hasan BASMACI shared his thoughts with us about the variety of products and sales strategies in the interview we did with him. Our company constantly improving itself exports all of its products to 18 countries and adds the new ones to these countries. We produce the All Seasons Motor-Driven Pergola with five kinds of different design. We have also presented our new product Crystal Stor to the market in December of 2013. We make sales all kind of window, pergola, folding window, wood, iron, automation to who engaged in the sale of awning, in the sale of canvas, furnishers, in a word, to all who can make installation of these products as a ready package with wholesale bundling price. We want to move to a larger production plant and further increase our production capacity in 2014.

Powered by OrdaSoft!