akseki logo

Akseki Yapı’nın Yeni Üretim Dünyası: WHITE FORM
1985 yılından bu yana yapı sektörünün içinde yer alan ve bu sektörün güvenilir, büyük firmalardan biri olan Akseki Yapı Firmasının Genel Koordinatörü Tevfik CAN ile yeni üretimine başladıkları, ‘White Form’ markasına dair bir söyleşi gerçekleştirdik. Öyle görünüyor ki White Form, sektörüne yeni bir soluk getirecek ve kullanıcılarını memnun edecek.

 

 


akseki 1aİlk olarak, “Yeni Üretim Dünyamız” derken neyi vurgulamak istediğinizi anlatır mısınız?
Bildiğiniz üzere Akseki Yapı olarak, 30 yıla yakındır yapı sektörünün içinde çalışma hayatımızı sürdürmekteyiz ve bu süreç boyunca her zaman al ve sat yerine yap ve sat düşüncesini yani her alanda ve her koşulda üretebilmeyi öncelik edinmişizdir. Üretim, Akseki Yapı’nın temel taşıdır. Değişmeyecek olan tek yapısıdır.
İşte bu bakış açısıyla Akseki yapı olarak; yapı sektöründe gelişen en önemli alanın panjur ve kepenk sistemleri olduğunu gördük. Bu nedenle yatırımlarımızı, bilgimizi, enerjimizi bu alana kaydırarak ‘Yeni Üretim Dünyamız’ olan White Form markasını geliştirdik. Daha sonra da panjur ve kepenk sistemlerinin tüm ürünlerini üretmeye başladık.
Bu sebep ile bu slogan bizim, yapı sektörünün geleceği son noktayı gören bakış açımızı vurguluyor diyebiliriz.

Peki, White Form markasını geliştirirken nasıl bir süreç izlediniz?
Akseki Yapı olarak yeni fabrikamızda ürettiğimiz panjur ve kepenk sistemlerinin tüm ürünlerinin yeni bir marka ismine ihtiyaç duyduğunu biliyorduk. Sonuçta var olan pazara, yeni bir ürünle giriyorsanız ve aynı zamanda bu ürünün büyük bir marka olmasını istiyorsanız, profesyoneller tarafından doğru şekilde kodlanmış bir markalaşma sürecine her zaman ihtiyaç vardır. Biz de bunu bildiğimiz için, daha ürün ortaya çıkmadan bu markalaşma sürecini başlattık. Bu konuda profesyonellerden yardım ve destekler aldık, çok çalıştık, tüm ayrıntıları gözden geçirerek, en iyi şekilde hazırlandık ve sonucunda da White Form markasının tüm ürünlerini sunmaya başladık.

White Form markasının belirlediğiniz ya da öngördüğünüz bir amacı var mı?
Marka yaratmanın sadece bir isim koymak olmadığını gayet iyi biliyoruz. Hangi işi yaparsanız yapın, yaptığınız işin ya da ürettiğiniz ürünün bir amacı yoksa kendi sektörünüzde unutulmaya ve kaybolmaya mahkûmsunuzdur.
Bu bakış açısıyla öngördüğümüzde; fabrikalarımızda üretilen ürünlerimizi tüketicilere bir marka olarak benimsetmek ve tüketicilerin ürünlerimizle olan bağını daha çok artırmak, White Form markamızın amacını oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Sanırım White Form markasının birden fazla ürün kapasitesi var. Acaba markanızı oluşturan bu ürünler nelerdir söyler misiniz?
Kesinlikle White Form markamızın oldukça geniş bir ürün kapasitesi bulunmaktadır. Genel olarak yaklaşırsak; panjur ve kepenk sistemlerine, diğer bir deyişle, konut içi ve konut dışı açılır ve kapanır sistemlere ait tüm ürünler markamızın ürün yelpazesini oluşturuyor. Bu ürün yelpazesini kısaca ev panjurları, garaj kapıları ve endüstriyel kapılar olarak da örneklendirebiliriz.

akseki 1b

Her yeni üretilen ürünün, kullanıcısına sağladığı bir avantaj vardır. White Form ürünlerinin, kendi kullanıcısına ne gibi avantajları bulunmaktadır?
Sizin de belirttiğiniz gibi her yeni ürünün tercih edilmesinde mutlaka sağladığı avantajlar göz önünde bulundurulur. White Form ürünlerimizin de kendi kullanıcısına sağladığı avantajlar oldukça fazladır. Öncelikle kullanıcısına konforlu ve rahat yaşam ortamı sunar ki, bu sanırım her tüketicinin öncelik edindiği bir koşul. Diğer bir önemli avantajı ısı ve ses yalıtımı sağlamasıdır. İçinde bulunduğunuz ortama dışarıdan gelecek her türlü gürültü kirliliğini engeller. Bunun yanında güneşten, rüzgârdan, yağmurdan ve fırtınadan korunmanızı sağlar. Diğer bir nokta da mülkünüze estetik bir görünüm kazandırırken diğer yandan mülkünüzün yatırım değerini de fazlalaştırır. Ve son olarak elbette, evlerin yanında işyerlerinin de güvenliğini en üst seviyeye taşır.

Bu avantajları ayrıcalığa dönüştürmekte önemlidir. White Form ürünlerinin kendi kullanıcısına sağladığı bir ayrıcalık bulunur mu?
Öncelikle White Form markasını yaygınlaştırma ve tanıtma çalışmalarımız sayesinde, çözüm ortaklarımız olan bayilerimize bir satış kolaylığı sağlıyoruz. Doğal olarak da onları kâr ettirmiş oluyoruz. Buna bence, bayilerimize sunduğumuz bir ayrıcalık diyebiliriz. Diğer yandan Akseki Yapı olarak, sektörde bilinen kalitemizi ve güvenirliğimizi kendi markamıza aktaracağımızdan, müşterimiz kullandığı ürünün kalitesine daha en başından inanmış olacak ve markaya güven sıkıntısı yaşamayacak. Bana göre, tüketicisine kendisini özel hissettiren her marka, bir ayrıcalık sunmuş olur. Bu düşünce doğrultusunda biz de yenilikçi yapımızla ve her koşulda hizmet anlayışımızla müşterimizi özel hissettirmeyi amaçlıyoruz.

akseki 1c

Markanızın bayiliğini almak isteyenler nasıl bir yol izleyecek? Bayiniz olmak zor mudur?
Hiç de zor değil aslında. Bayilik almaya da yeni başladık diyebilirim. Bayimiz, yani güç ortağımız olmak isteyen müşterilerimiz, Akseki Yapı internet sitemizdeki bayilik formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirler.

White Form markası kapsamında bayilerinize sunduğunuz çözümler vardır o zaman?
Akseki Yapı olarak bayilik anlayışımızda, “Bu Güce Ortak Olun!” sloganı hep yer aldı. Biz sadece bir müşteri değil aynı zamanda bir güç ortağı kazanmayı prensip haline getirdik. Onlar bizim bayimiz olduğu kadar iş ortağımızda. Bu bakış açısıyla baktığımızda, bir bayi için müşterisi olduğu üreticinin güç ortağı olmak, onun en yakınında olmak ve sözünün dinlendiğini bilmek, bayilerimize sunduğumuz en büyük çözüm olsa gerek.

Markanızın sektördeki konumunu değerlendirir misiniz?
Açıkçası, panjur ve kepenk sistemleri sektörü, Türkiye’de olduğu gibi diğer ülkelerde de ciro hacmi bakımından ele alındığında, küçük bir sektör olarak kalmaktadır. Bu durumda doğal olarak firma azlığına sebep olur. Bugün ülkemizde artık iki tane belirgin markanın yanında bir üçüncü marka olarak, White Form markamız yer almaktadır. Yer aldığımız noktadan da bakınca sektörün çok önemli bir kısmını doldurduğumuzu ve her geçen gün daha fazla yer kapladığımızı söyleyebilirim.

Son olarak, markanızın sektördeki geleceğine nasıl bakıyorsunuz?
Akseki Yapı olarak bizi tanıyanlar, “Eğer Akseki bir işe giriyorsa o işte gelecek vardır” derler. Biz de 1985 yılından bu yana dostlarımızın, bayilerimizin, müşterilerimizin yüzünü kara çıkarmamak için çalışıyoruz. Bu nedenle biz bir işe giriyorsak o işte gelecek vardır.

Akseki Yapı’s of the New Generation World : WHITE FORM
1985, since the structure of the sector involved in this sector, reliable, large firms, one of the Akseki Structure of the firm, General Coordinator Tevfik CAN newly started producing their 'White Sheet' to the brand that made an interview. It seems that the White Form, the industry will bring a new breath and users will be satisfied.

akseki 1d

Powered by OrdaSoft!