akpa logo

Akpa Alüminyum; İzmir Yapı Fuarı’nda Uzmanlığını Sergiledi
Yapı sektörünün önemli buluşmalarından sayılan İzmir Yapı Fuarı’nda röportaj yapma fırsatı yakaladığımız Akpa Alüminyum Kompozit Panel Ürün Yöneticisi Hasan Kemal TUNCER; Akpa Alüminyum markasının Türkiye’nin alüminyum sektöründe öncü bir kuruluş olduğunu ifade etti.

 

 

akpa 32a

Akpa Alüminyum markasını tanıyabilir miyiz?
Akpa Alüminyum; 1987 yılında Çağlayan’da kurulmuştur. Kuruluşundan bugüne kadar sürekli gelişimi dikkate alan Akpa Alüminyum; Orta Asya, Avrupa, Balkanlar ve Afrika ülkelerine ihracat yapmaktadır. Akpa Alüminyum, ürünlerini ihraç ettiği ülkelerde, Akpa Alüminyum markasının bilinirliğinin artması Türkiye’nin alüminyum sektöründe bir marka olması konusunda öncü bir kuruluştur. Bugün AKPA Alüminyumun;
• 80.000 m2 alan üzerine kurulu,
• 30.000 ton / yıl üretim kapasitesi,
• 12.000 ton / yıl kapasiteli eloksal tesis,
• 15.000 ton / yıl kapasiteli dikey ve yatay tozboyama tesisleri,
• 1.200 ton / yıl kapasiteli ahşap transfer boya ünitesi,
• 1.000.000 m2 / yıl Alüminyum kompozit panel üretim tesisi bulunmaktadır.

Üretimini ve satışını yaptığınız ürünlerinizden bahseder misiniz?
Öncelikli olarak Akpa Alüminyum; ekstrüzyon tesislerinde üretimini yaptığı ve sektörün ihtiyacı olan profil sistemleri ve son dönem oluşturduğu kompozit üretim tesislerinde üretimi yapılan Akpa Primebond ve Durabond markalarının satışını gerçekleştirmektedir.
Akpa Alüminyum; bütünleşik kalite olgusunu tüm iş yapış şeklinin merkezine yerleştirmiştir. Bu kalite felsefesini de CE, EC, TS EN 755-1, TS EN 755-3, TS EN 755-4, TS EN 755-5, TS EN 755-8, TS EN 755-9, TSE 5247, TS EN 12020-1, TSEK- 4922, TSEK, ISO 9001: 2008, Qualicoat, Qualanod, Rosenheim test belgelerine sahip olarak devam ettirmektedir.

Ürünlerinizin pazarlamasını ne şekilde yapıyorsunuz?
Gündemi ve sektörü, güncel projeleri çok yakından takip eden, profesyonel bir ekibimiz var. Gerek sahada gerek yerleşik olarak sürekli müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve taleplerini belirleyip, buna göre gerekli teknik bilgi, proje çözümü, lojistik, sevk gibi tüm adımlarda kusursuz bir takım çalışmasıyla hareket etmeye çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki, başarı sadece takım çalışmasıyla gelir bireysel değerlendirmelerle değil.

akpa 32b

Artık her ürün satışında en önemli unsur satış sonrası hizmet, bunun hakkında neler söylemek istersiniz?
Hizmet odaklı çalıştığınız sürece ikili ilişkiler hep çok önemli olacaktır, bu anlamda bugünün şartlarında sektörde bu kadar fazla oyuncu olduğunu da göz önünde bulundurursak, müşteriye ulaşmak, müşteriyi bulmaktan ziyade müşteriye doğru hizmeti vermek ve satış sonrası doğru tespitlerle memnuniyet çok daha önemli hale gelmiştir. Akpa Alüminyum, bu konuda tüm birikimini kullanarak satış ve fiyat merkezli değil, müşteri memnuniyeti ilkesiyle hareket etmektedir. Bu da rekabet ortamında firmamızı ön plana çıkaracaktır.

Sektörünüzdeki firmaların sizleri tercih etmeleri kendilerine ne tür artılar sağlayacaktır?
Öncelikle bizimle çalışan firmaların aldıkları ürünlerimiz ile ilgili en küçük bir kalite şüpheleri dahi yok, ayrıca uluslararası arenada güçlenmeye başlayan firmamız üretimini yaptığı tüm ürünler için global kalite yatırımları ve sertifikasyon programı uygulamaktadır. Günümüzde en gerçekçi avantajın ürün devamlılığı ve tam teknik destek olduğunu düşünüyoruz.

Yurt içinde ve yurt dışında katılmayı planladığınız fuarlar hangileridir?
Yurt içinde son 12 senedir kapı pencere fuarlarına katılıyoruz. En son İzmir Yapı Fuarı’nda sektörümüzün temsilcileriyle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğumuzu ifade etmek isteriz. Türk Yapı Malzemeleri Sektörü için büyük önem taşıyan bu fuarda yerli ve yabancı pazar üretici ve ziyaretçilerine ürün alternatiflerimizi sunma fırsatı yakalamanın da firmamıza artı değer olarak geri döneceğini düşünmekteyiz. 2015 yılında ise sektöre öncülük eden katılımcı firmalarla buluşmak ve son teknoloji ürünlerimizi sektör paydaşlarımızla buluşturmak için Kapı – Pencere – Cam Fuarı’nda yerimizi alacağımızı vurgulamak isteriz.

2015 yılında markanız için belirlediğiniz hedefleriniz ve bu doğrultudaki beklentileriniz nelerdir?
Üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünleri daha kaliteli bir şekilde geliştirip sunmak, standartlarımızdan ve kalitemizden taviz vermeden yolumuza devam etmek en büyük hedefimizdir. Araştırma ve geliştirme departmanlarımıza ağırlık vererek kalite seviyemizi en üst seviyeye çekmek için çalışacağız, satış ve pazarlama konusunda Türkiye’nin tüm illerinde oluşturduğumuz bayilik ağı ile ürünlerimizi ve markalarımızı daha yaygın hale getirmek için bir sistem oluşturacağız, ayrıca gerek yurt içi gerek yurt dışındaki nitelikli projeleri takip edip bu projelerin gerektirdiği tüm sistemleri sunabilecek ürün yeterliliği ve teknik kadro yapılaşmasına devam edeceğiz.

Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mı?
Akpa Alüminyum olarak, ALU&Art ve Win&ART Proje dergisi ekip ve yöneticilerine teşekkür eder yayın hayatında başarılar dileriz.

Akpa Aluminum Showed Its Specialization in İzmir Construction Fair
Akpa Aluminum Product Manager Hasan Kemal TUNCER with whom we had chance to make an interview in İzmir Construction Fair which is regarded as one of the most important meeting of the construction sector; expressed that Akpa Aluminum Brand is a leading firm in Turkey’s aluminum sector.

akpa 32c

Powered by OrdaSoft!