winperax logo

Winperax; Cam Balkon Sistemlerinden Sonra Uluslararası Pazara Yeni Ürün Alternatifleri Geliştiriyor
‘Cam Balkon Kapatma Sistemleri’ ve ‘Kendinden Perdeli Cam Balkon’ üretmek amacıyla 2003 yılında kurulan Winperax Cam Balkon ve Gölgelendirme Sistemleri, ürün yelpazesine ‘Açılır Kapanır Otomatik Tente’ ürünlerini ekledi. Yeni ürün alternatifleri ve markalarına dair bilgi paylaşımında bulunan Winperax Genel Müdürü İbrahim SERÇE Türkiye pazarına yeni bir ürün kazandırmanın ve yeni bir sektör oluşturmanın haklı gururunu taşıdıklarını ifade ediyor.

 

 

winperax 1

Winperax markasının oluşumu ve cam balkon sistemlerini tanıtır mısınız?
Winperax Cam Balkon ve Gölgelendirme Sistemleri olarak hizmet veriyoruz. 10 yıllık bir firmayız. İlk önce cam balkon imalat ve montajı üzerine çalışmalar gerçekleştirdik. Sonra Antalya hava şartlarında yaşadığımız için bu ürünleri daha verimli hale nasıl getiririz düşüncesiyle Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirdik. Akdeniz Bölgesi çok rüzgârlı bir bölge olması sebebiyle Cam Balkon sistemlerimizin daha dayanıklı olması için daha detaylı çalışmalar yaptık. İnanıyoruz ki Akdeniz Bölgesi’nde başarılı üretim ve montaj çalışmalarımızla tercih edilme noktasında memnuniyet üst safhalarda yer alıyor.

Cam Balkon Sistemleri haricinde yeni üretime geçmiş olduğunuz ‘Açılır Kapanır Tente’ ürünlerinizden bahseder misiniz?
Fuar organizasyonlarını sıklıkla takip eden bir firma olarak, 2010 yılından sonra fuarlarda bizi takip eden bayilerden gelen talep doğrultusunda ‘Açılır Kapanır Tente’ üretim ve montajına başlamış bulunmaktayız. Diğer firmaların tente üretimlerini inceledikten sonra karşılaştığımız eksiklikler doğrultunda gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge çalışmalarını tamamlayarak kendi markamızın ‘Açılır Kapanır Tente’ ürününü alternatif ürünlerimiz arasına koyduk. Ocak ayından sonra Türkiye ve dünya pazarına Winperax markasının üretmiş olduğu gölgelendirme ve tente sistemlerini tanıtarak pazarlama ve montaj çalışmalarına başlayacağız.

2015 yılında pazara sunacağız diğer bir uygulamanız ‘Katlanır Tavan Sistem’leriniz hakkında bilgiler verir misiniz?
Katlanır açılır kapanır cam tavan sistemleri ile kafe ve restoranlar için özel çözüm olarak üreteceğimiz dikey katlanır cam sistemlerimiz 2015 Mart ayına kadar pazara sunacağımız diğer bir ürün alternatiflerimizi oluşturmaktadır. Bu ürünün içine su geçirmez her türlü materyal olarak ısıcam, temperli 8 mm’lik cam, alüminyum koyularak katlanması sağlanabiliyor. Bu ürünlerin bütün Ar-Ge çalışmalarını tamamladık ve seri bir şekilde Mart 2015’de gerçekleştirilecek İstanbul Kapı, Pencere, Cam Fuarı’na yetiştirilmek üzere üretime başladık.

Önümüzdeki günlerde katılmayı planladığınız fuarlar var mıdır?
Winperax olarak; İzmir Yapı Fuarı’ndan yeni döndük. Ege Bölgesi’nde yer alan Uşak, Denizli, Aydın, Balıkesir gibi şehirlerde yer alan bayilerimizi ziyaret ederek yeni bayi oluşumlarımızı da gerçekleştirdik. Şimdi de Antalya Yapı Fuarı’nda sektör temsilcilerimizle bir aradayız. 2015 yılında ise Mart ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Kapı, Pencere, Cam Fuarı’na katılmayı planlıyoruz.

Yurt dışında hangi ülkelere ürün gönderimi gerçekleştiriyorsunuz?
Yurt dışında en çok Balkanlara ve Arap ülkelerine ürün gönderimi gerçekleştiriyoruz. Buralarda bayilik sistemiyle hali hazırda çalışmalara devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de Cezayir, Irak gibi ülkeler ve Avrupa ülkeleri hem fuar hem de bayilik açısından bizi cezbeden ülkeler arasında yer alıyor.

Bayilik sistemini oluştururken nelere dikkat ediyorsunuz? Kimler bayileriniz olabilir? Aradığınız özellikler nelerdir?
Bayilik taleplerinde bizim öncelikle dikkat ettiğimiz konu talepte bulunan firmanın kaliteye önem veriyor olmasıdır. Ürünü ne kadar ucuza alır ne kadar ucuza satarım mantığıyla yaklaşan firma değil de müşterimize ne kadar kaliteli hizmet verebilirim düşüncesiyle yaklaşan firmalar bayi ağımızı oluşturmakta etkin rol oynuyor. Satışını gerçekleştirdiğimiz ürün alternatiflerimiz için bayimiz olan firmalara ekstra kurum kültürümüzü ve ürün çözüm alternatiflerimizi eğitimler ile empoze ediyoruz.
İkinci dikkat ettiğimiz konu ise, bizi tercih eden bayilerimizin bizim ürünlerimizin dışında başka bir ürün kullanmamasını talep ediyoruz. Bunun sebebi de Winperax olarak ürün yelpazemizin geniş olması. Dolayısı ile zaten farklı bir alternatifine ihtiyaç da duyulmuyor. Ayrıca her bölgeye de tek bayilik verme taraftarı olduğumuzu da ifade etmek isterim. Bayilik teminatı ve sözleşmesi gerçekleştirmeden ürün gönderimi gerçekleştirmiyoruz. Bütün prosedür yerine getirildikten sonra kurum kültürümüzün yansıtıldığı ürün montaj eğitimleri sonrasında yeni bayimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz.

winperax 2

Satış sonrası destek konusunda ne düşünüyorsunuz? Bayileriniz mi satış sürecinden sonra müşteri memnuniyetini sağlıyor?
Satış sonrası destek bizim markamız için önemli bir yere sahip. Ürün satışını ve montajını gerçekleştiren bayilerimiz daha sonrasında destek ve kusursuz müşteri memnuniyeti hususunda gerekli çalışmalarına devam ediyorlar. Bizde genel yönetim olarak tüm müşterilerimizin memnuniyetlerini yakından takip ederek gerekli çalışmalara destek veriyoruz.

Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni yerinizden de bahseder misiniz? Bu sektördeki yerinizi büyüttüğünüz anlamına geliyor diye düşünüyoruz siz bu konuda neler söylemek istersiniz?
Winperax olarak Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni yerimize yerleşme düşüncesine iten tabi ki ürünlerimizin satışını gerçekleştirdiğimiz bayilerimiz ve Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan dostlarımız oldu. Emin adımlarla büyümeye ve ürün alternatiflerini Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirmeye devam eden bir firmayız. Yeni yerimize geçeli yaklaşık 1,5 yıl gibi bir süre oldu. Gözlemlediğimiz kadarıyla yeni yerimizin markamıza kattığı büyüme ivmesi bizi tercih eden bayilerimiz ve müşterilerimizin de gözden kaçırmadığı bir detay. Ayrıca yeni yerimizde bütün bu artı gelişmelere doğru orantılı makine parkurumuzda da büyümeler söz konusu. Kendi aksesuarlarımızı da kendimiz üretmeye başladık. Dışarı bağımlılığımız neredeyse kalmadı. Daha da büyümek hedeflerimiz doğrultusunda devam edecek.

Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mı?
Winperax markası olarak yatırımlarımıza aralıksız devam ederek büyüme ivmesine hız kazandıracağımızı düşünüyorum. Ülkemize daha büyük yatırımlar kazandırmak ve istihdamı güçlendirmek için ekipçe hep daha iyiyi üretmenin araştırması içinde olacağımızı ifade etmek isterim. Son olarak ise katlanır cam balkon sistemlerini yaptırmak isteyen müşterilerimize ucuz ürün tercih etmeleri yerine montaj sonrası ürün garantisi ve koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlayan firmaları tercih etmelerine dikkat çekmek isterim.
Bu vesile ile Win&ART Proje ve ALU&Art dergilerine yayın hayatında başarılar dileyerek teşekkürlerimizi ifade etmek isterim.

Besides Glass Balcony Systems, Winperax Develops New Product Alternatives To International Market
Winperax Glass Balcony and Shading Systems which has established in 2003 with the aim of produce ‘Glass Balcony Closure Systems' and 'self-Balcony Glass Curtain', added product of 'Collapsible Auto Tintin' to their product range. General Manager of Winperax İbrahim SERÇE who shared some informations about the new product and brand alternatives, said that they are proud of bringing a new product to Turkey’s market and creating a new sector.

Powered by OrdaSoft!